bugün

Böyle bir yazar vardı, sözlüğü 3 yıl boyunca dışardan takip etmiş biri olarak, bu yazarı farkettiğimde ışid i müslüman bir örgüt bilir, bunlara karşı silahlanmayı vazife bilirdi yani amacı teröriste cephe almak değil müslüman silahlı gruptu diye bu tür müslümanları silahla öldürmek için islam a cephe almış bir yazardı ki islam a hakaret ve kin kusardı avrupadaki islamofobinin türk versiyonuydu bu arkadaş. Sözlükteki çoğu yazar hatırlamaz belki neyse ışid müslüman değildi ama bu arkadaş terörist bir grup yüzünden halkın %90 nın inancına sövüp, saymayı nefret ve kin kusmayı laiklik sanıyordu oysaki birliği bozmanın terörist işi olduğunu unutuyordu ve ayrılıkçı bir kafa yapısı vardı. Silik yemiş sebebi de diktatör başlığına girdiği entry den şikayet etmişler hayır yani küfürlü entry girenin silinmesi doğru değil çaylak olur da bu arkadaş modların da canına tak etmiş sanırım. Ateist ve ergen ruhlu kin duyan bir yazardı, uzun uzun entryler giriyorsa uzun uzun mesaj da atmıştır konuştukları yazarlara, uzun mesajlar değer verdiğinizi gösterir, tabii yerine göre bu da onun artısı olabilir, uzun entryler daha çok dikkatimi çeker ve okurum bu yazarı da ilgiyle takip ediyordum fakat beğendiğim bir tek görüşü yoktu, belki aramızdadır belki hiç bir daha gelmemiştir. Bu ölü nickaltı da burda dursun belki bir gün geri döner de okur, eğer okuyacak olursa kin kusmak yerine birleştirici bir yazar olsun.
Postmodernist olunmaz. Çünkü postmodern bir -izm değildir. -izmlere karşı çıkan bir düşünme tarzıdır.
(#29900930)

Ayrıca meseleyi kapitalist şirketlerin oyununa getiren modernist arkadaşlar ikiyüzlüdür.

Ulan modernizmin kapitalizmin küçük kardeşi olduğunu bildiğiniz halde hala ikiyüzlülük yapıyorsunuz.
Dönersen ıslık çall adlı filmi armagan ettigim yazardir.

Şaka bir yana dönersen haber ver.
takip ettiğim aklı başında üç beş kaliteli yazardan biriydi. Gitmiş. Ortalık barzolara kalmış yine. Uludağ sözlüğün kaderi bu zaten.
Kendisini sildiren yazar. Tekrar gelmek isteyeceğimi pek sanmıyorum demişti. Canını sıkanlar olmuş bildiğim kadarıyla. iyi bir yazardı. Seviyoruz. Tekrar gelir umarım yazarı.
Düne kadar gayet aktifti, kendini sildirmesine anlam veremediğim yazar. iyi yazıyordu, sıkılmışa da benzemiyordu, ilginç. geri gelirse işaret versin.
(#28016263) no'lu entry'mi kendisi için girdiğimi zanneden yazar. bu kadar komplekli olmamasını öneririm, zira söz konusu entry'de kendisine bir atıf olmamakla birlikte "postmodernist" başlığa altına yazdığım tanım ve bilgi içerikli bir entry'dir.

madem ki konusunu açtın, açıklayayım:
bak arkadaş, burjuva, kendi çıkarlarına uygun düzeni kurmak için tarihin her döneminde farklı yollar deneyegelmiştir. önce kilisenin skolastik düşüncesini yıktı. bunun yanında feodaliteyi yıktı ve ulus-devleti kurdu. neden? çünkü tek bir gümrük tarifesi üzerinden ticaret yapmak istiyordu. bugün ise bundan vazgeçti, çünkü artık dünya üzerinde küresel bir ağ kurarak her bölge üzerinde ayrı ayrı denetim kurmak istiyor ve gümrük tarifesi istemiyor ve bunu yaparken de güçlü ulus-devletlerin sağlam prosedürlerle kendisine engel olmasını istemiyor. bu küreselleşme akımının en büyük yapıtı da avrupa birliği'dir. umarım bunlar sende bir beyin fırtınasına neden olur.
irkcilik tespitleri tam nokta atisi olan yazar. kosturadursun.
ulan ulus devleti kuran zaten kapitalistler, nasıl tarih okuyorsunuz anlamıyorum ki, ayrıca emperyalistlerin getirdiği fikirdir miliyetçilik, desteklediği de dindir. emperyalistler bir yere gitmeden önce milliyetçilği aşılarayarak kutuplaştırmış, sonra sömürmüş, ardından dini yaymıştır.

beni emperyalist olmakla suçlamak çok saçma, hemde 2 posta diye nick alan birinin suçlaması daha saçma.
kapitalist ve emperyal çevrelerin, "küresel düzen"i kurmak adına oluşması için büyük çaba sarfettiği insan tipi. ulus-devletin baş belası olduklarından dolayı nefret ederim genelde bu tiplerden.
Ted Bundy, ABD'li seri katil ve tecavüzcü. Seri katillerin öncül örneği kabul ediliyormuş. Seri katil terimi ilk defa bu adamı tanımlamak için ortaya atmışlar. Adamın kurbanlarının sayısı bilinmiyormuş. Her neyse yakalanıp yargılanmış. Duruşma ve hapis boyunca yüzlerce hayranından mektup almış. Mahkemede evlenmiş...

bu insalığı tanımlamak adına çok güzele bir örnek. insanlar daima kendini düşünen, çırpınan iyi bir insan olması için elinden gelenleri yapanları değil ruhsuz ve acımasız olanları sevebiliyorlar ve onlara köle olabiliyorlar. bı siyasi, felsefik, ideolojik durumlar içinde geçerli. senin hakkında da bunu düşünüyorum ideolojik yönün acı versede almış olduğun tatmin seni köretmiş ve saplanmışsın çamura.

ideolojik etkene gelirsek senin gibi atesit Solcuların hezeyanı aynı milletin mensubu oldukları anadolu insanına küçümseyici gözle bakmaları. Özellikle Türkiye'nin batı kesimi bu noktada kutuplaşmaya varacak kadar olayın derin belirsizliği içindeler. Tarih sınıflara ayrılır, aşamaları aştıkça çağların eskisi gider yenisi gelir. insan geçmişinin geleceğidir. Göktürk'lerde yaşayan bir Türk'e bakarak bu günde aynı Türk neden geçmişteki gibi değil diye düşünmek çok anlamsız ve bir o kadar saçmadır. Araya uzun asırlar girmiş. Türkler 600 yıl Osmanlı bünyesinde hakimiyet sürdürmüşler. Bir anda zaman aşımını görmezden gelerek değişim bekleyemezsin. Bu millet cumhuriyet döneminde ne Kadillak'a, ne Rolls Roys bindi. Yolların hakimi kağnılardı. En lüks nakil vasıtası üç atlı yaylıydı. Sizin kimseyi küçümsemeye hakkınız yok! Yobaz ne kadar sığ ve boşsa sizinde bundan arta kalan yanınız yok.

laf yemek isteyen yazar. susayım bende aç kal sen o zaman karması ironik yazar.

dinden şikayetçiysen o çok sevdiğin avrupa'ya gidebilirsin...
kendisini tanımıyorum ama ülkü ocakları hakkında yazdığı entry cuk diye oturan yazar. aklı başında bir yazar izlenimi veriyor, koşturadursun.
(bkz: ülkü ocakları/#27915739)

kendisini çok iyi anladığım yazar kardeşim. yaşı gereği bazı şeyleri yanlış düşünüyor. ama haklı çocuk...

9 yaşındaysanız hayat gerçekten çok zor...
Trollüğü islama saldırmak sanan.
her girisi ''islam çok reröre!'' şeklinde olan yazarımsı.

ateist mateist ne şekilsin la sen? *

ayrıca aşırı derecede isyankar. yalnız öyle böyle değil çok fazla isyankar.

takma be kardeşim...

BiiiĞD BOOOY!!!
METROBÜSSS!!!
SIPEYŞIL FOR!!!
sözlükteki ateistlere SELAMLAR OLSUN...
BEN imam gandalf!!! acıtanım!!! YANIMDA asi jojuk postmodernist!!!
HADi BABAAAĞĞĞGGGHHHKKK!!!
sözlük YiNE DUMAN DUMAN BABAAAĞĞĞGGGHHHKKK!!!
BUENOS AIRES'E SELAMLAR OLSUUUNNN!!!

https://www.youtube.com/watch?v=bzeL6InOcto
iyi tamam o zaman dini terör örgütlerini tek bir kurşun atmadan durdursunlar görelim. madem ben yobazım bunun başka çözümü olması lazım, hadi al bir ışidci insanı de k; kardeşim sen müslüman falan değilsin ayrıca bırak o silahı bak şimdi cici cici otur.

hemen inan senin tarafına geçecektir. ayrıca teröre karşı silahlı mücadele veren bir sürü devlet yapısı vardır.

ama iş anlamak değil sadece suçlamak, ne yazdığım gayet açıktır ve anlaşılırdır. ha uygun görmüyor olunabilir orası beni alakadar etmez.

ama eline silah almış insan öldüren birini durdurmanın yolu silahlı mücadeledir. bu sadece benim düşünceme göre değil her düşünceye göre böyledir.

bu bir gerçekliktir, bir zorunluktur.

bir düşüncenin her etkiye karşı tepki veren kanadı olması lazımdır. bunu anlamamakta ısrar etmek saçma bence.
evet bu tür örgütü savunuyorum ama sizin gibi eli kanlı vahşilere karşı salt düşünceyle kimse baş edemez diye savunuyorum. sonuçta bir sürü islami veya başka dini terör örgüleri var, bunlarla hümanist olarak savaşamazsın orada anlatılmak istenen budur.
ayrıca ben kendi fikrimi farkındayım her zamanda biliyorum. evet bizim tarafın hümanist takılmasını bende eleştiriyorum. bu yanlış olabilir.

ayrıca ahlak felsefesine bakışım belli bir durudan sonra mesele iyi veye kötü olmanın ötesinde bir zorunluluktur.

gereklilik vardır efendim, birileri din adına insan öldürüyorsa bu insanlara karşı silahsız direnemezsin ve bu direnme iyi veya kötünün ötesinde gerekliliktir.

sen tüm müslümanları evde oturup çekirdek çitliyor sanma, bazıları kan döküyor ve onlara karşı görüşlerinde silahlı kanadı olması lazımdır.

bununla lafla baş edemezsin, ayrıca silahlı gücün etkisi küçük değildir, bu gün devletin tankı olmasa kimse yasaları bile takmaz. bu kadar önemlidir devlette silahlı güç yani.

askeri liderlerin arkasından da gidiyorlar, atatürk bir askeri liderdir ve bu ülkede aşırı derecede etkilidir. hatta bir sürü seveni vardır, küçükken fikirleri empoze edilmiş nesilde vardır. anlatılmak istenen bir yanlışlık barındırmaz.

hepsi küçük örneklerle kanıtlanabilir.
en azından ne halt olduğunu kendi de biliyor yazarı. Suriye'ye gidip ışidle falan savaşsın bizde kurtulalım kendiside. Şimdi ben bunu buraya niye yazdıma gelirsek az önce "ailem benimle ancak ölünce gurur duyar" gibi bir başlığa girdiği entryden sonra bunu buraya yazmak farz oldu.
malum dinin geri zekalı, yobaz beyinli, fosil vücutlu, örümcek kafalı insanları nickaltıma yazmasın lütfen.

çünkü geri zekalılarla uğraşmak zaman kaybıdır. ayrıca kişisel öfkesinin dini kullanarak gidermek sadece malum aptal geri zekalı mal insanları kandıramaktır.

nickaltım ağlama duvarı değildir( daha önce bunu söylemiştim)

kimse sizin salya sümük ağladığınızı görmek zorunda da değildir.

ayrıca basit anlattığım bir şeyin bile altını kazıyıp bundan bana saldırmak ne kadar aciz olduğunuzu gösterir, size prim vermiyor olmam benim suçum değil, sizin göremiyor olmanız geri zekalı olmanız oluyor.

ayrıca sinirli değilim, çünkü sinirli olup yobazlara çok küfür ettim, çaylak yaptılar. sizi insan yerine koyan anlayışla sizin gibi olarak baş edemem.

bu yüzden artık beni darlamayın.
http://www.uludagsozluk.com/e/27876715/

entrysinde açıkça islama ve ayetlere hakaret ediyor.

bu anayasal suçtur , sabah akşam bana sallıyan adamlar gidip islama hakaret eden entryler giriyor sizin ikiyüzlüğünüzü yiyim emi.
yobazlara açıklama yapınca işi farklı alana çekiyor. ulan anlatıyorum basite indirip şimdi işi kelimeye döküyor, yav he he, ayrıca kemalist değilim, makarna yemekten beyni yananların uydurması bunlar.

evet yazdıklarım gayet açıktır, anlamayan varsa geri zekalı yobazdır. bunda bir şey yoktur.
kafatasçı kemalist yazar.
inanmayabilirsin ama bu denli insanların inandıkları şeyleri aşağılamazsın. Ki mantıklı tek bi entry yok ergence ateist yobazı gözümde.
dini sitelerden kopyalayıp yapıştırsa sorun yok ateist sitelerden kopyalayıp yapıştırısa sorun var, yav he he.

eleştiri eksi verene değil, okumadan eksi verene bu önyargıdır. önyargılı insanlarda geri zekalı yobazdır. çünkü konu tartışmaya açık ve dini, buna tahammülü olmayan kişi yobazdır.
Girdiği son 10 entrynin 8 i dinle alakalı antiteolog ne üdüğü belli olmayan yazardır.