bugün

konu olarak portal'dan daha önceki zamanda geçen olayları konu alan oyun. glados henüz yapılmamış, portal üzerindeki deneylerse henüz tazedir. aperture science'de bizden başka canlıların da olduğu bir zamanda, portal silahı üzerinde yapılan ilk deneylerin deneğini yönetiyoruz.

portal oynayan her bünyenin bir göz atması lazım; yalnız portal kadar basit olmadığını belirtmek isterim. bunu oynadığınızda 'portal çerezmiş lan meğer' diyeceksiniz.

indirmek için ya da bilgi için:
http://www.portalprelude.com/
oynamak için steam'a ihtiyaç duyulan ve akabininde tabiki de valve'in developer kitlerinden birine ihtiyaç duyan oyun. Boyutuna aldanıpta ücretsiz aha ne güzel oynayayım tribine girip oynamaya çalışmayın benim gibi.
Şöyle açıklamaları varmış.

--Açıklama--
In order to play Portal: Prelude you need to have Steam installed on your system, of course. You also need to be the owner of Portal and probably nothing else. Half-Life 2, Counter-Strike Source, Day of Defeat Source or the Source SDK Base (which can be downloaded for free in the tools tab of Steam) may be of some use, but we don't think so. In fact, I'm not really sure you need anything else than Portal, so I advise you to try and see, because there's no way I'm going to uninstall every Source game of my computer until it doesn't work anymore. Steam will notify you if something goes wrong... and if something goes wrong, start by installing the Source SDK Base.
--Açıklama--

edit: Aylar sonra Steam kullanmaya başladım. Portal'ı da aldım. Oyun kesinlikle inanılmaz zor. Portal serisine oranla ciddi anlamda zor. Portal boostları özellikle beceremiyorsanız hiç girişmeyin.