bugün

gerçek hayatta annemiz bakkaldan ekmek bile aldıramazken bu alemde bi dediği iki edilmeyen oyun. hastasıyım.
annenizin dileklerini yoksayınca aynı gercek hayattaki gibi annenizin harclıgı azalttıgı oyundur.(anne dileklerini bitirince verilen ödül para miktarı azalıyor. )popomundoda bile cennet annenin ayaklarının altındadır.
insana matrix filmini hatırlatan oyun.
insanın bir kez alıştı mı bırakamadığı oyundur popomundo. zamanla karekterinizle öyle bütünleşirsiniz ki, gerçek isminizle hitap edilmesi bile size garip gelir. bu kadar bağlanmak için çok uzun süre oynamak da gerekmez. zamanla bir bakarsınız ki, (saat farkı nedeniyle) sabahın köründe olan bi konserinizin nasıl geçtiğini izlemek için veya otostop çekerken biri sizi aldı mı diye kontrol edebilmek için saatinizi kuruyorsunuz. bu arada çeviri bozukluklarını giderebilmek için istanbul forumunda başlık açılmıştır, şikayetlerinizi oraya bildirdiğiniz zaman gerekeni yapıyorlar.
Sokakların da parasız pulsuz halde fink attığım oyundur. Hangi işe elimizi atsak kuruyor efendim durduramıyoruz. en son ceo olarak alemlere akalım dedik 2. haftasında iflası çekti bar.
vip üyelere heryerde olduğu gibi kıyak geçen oyundur. Eğer vip üye olursanız oyunun kralı olursunuz 20 günde vali bile olabilirsiniz. Ayrıyeten sadece kendinize değil başkalarınada vip satın alabilirsiniz avrupalı oyuncuların bir çoğuda bu şekilde oyunu desteklemektedir. 3 aylık üyelik 9 dolar 12 aylık ise 29 dolardır.
yeni başlayacak olanların az nüfuslu bir şehir seçmelerini tavsiye ettiğim oyun.*yoksa azıcık maaşla sokakta çalarak para kazanmaya çalışır,sürünürsünüz.psikopat anneniz yetenek öğren,kitap oku diye tutturur ama bi kitabın 2.eli bile en az 750ytldir bu oyunda.çalışır para biriktirir bi kitap alırsınız ama okuyamazsınız.niye diye çıldırırken öğrenirsiniz ki önce temel kitaplar okumak gerekiyormuş.başlarda çok karışık gelir insana ama kesinlikle bağımlılık yapar popomundo.
insanda reel sosyal hayat bırakmayan oyun, site.. falan. sosyal hayatı bırak normal hayat bırakmıyor efendim. ders yapamazsın karakterim n'apıyo acaba şimdi diye düşünmekten, hadi derse başladın az biraz yaptın arkadaşların çağırır bi yerlere gidelim diye tutturur, olmaz başkasıyla buluşucam saat 23:00 da kız kulesinde olmam lazım dersiniz, sanırlar ki, beyaz atlı prensini buldun da ilk uçakla istabul'a uçucan.. herkeste ayrı bi vaoov'lar bi değişik efektler. bi taraftan oyun lan bu demek istersin, bu sefer oyunu bu kadar yaşıyo musun diye alay edilir senle.. çok zor.. tüm bunlar olurken karakterin yeteneksizin biridir, ne zaman açsan anasını dinlemek zorundasındır.sen oyuna girmediğin zamanlarda karakterin bi şeyler yapıp para kazanacağına orda burda sürtüp hamsterlara falan koklatır kendini.. üç ay girmiyim gebersin gitsin dersiniz, ama kıyamazasınız da.. sözün özü;

popomundo'ya girdin mi bi daha çıkamazsın
karakterimın saglıgına yatırım yapmamdan dolayı, iq sunu gerı bırakan ılgınc duzenek.
"popomunda nedir?" başlığında

"Oyunu oynamak için neye ihtiyacım var?"

gibi bir soru ve cevabını gördüm. oysaki küfür etmek amacıyla girmemiştim siteye.
eğer gerçek hayattaki arkadaşlarınızla beraber oynar, kendinize sanal bir grup kurarsanız gayet eğlenceli hale bir oyun. messenger üzerinden, herkesin aynı anda olup verdiğiniz konseri izlemesi, "aha çıktık, hadi bakalım pissmillah..", "ahaha kustun lan içki içerken sahnede!", "niye sen iki yıldız aldın, ben tek yıldızda kaldım?", "sizinle harcanıyorum oğlum ben, bırakıcam grubu..." gibi diyalogların yaşanmasına imkan veriyor, güzel zaman geçirttiriyor.

gerçek hayattaki sevgilinizle oyunda da sevgiliyseniz iyice güzel artık. ben mesela sevgilimle ilgilenen bayan karakterlere gidip tokat atıyorum falan, stres atıyorum, güzel şeyler bunlar.

oyunda en çok eleştirilen yan ise karakterinizin birisine kendisiyle sevişip sevişmemesi için izin verirken size sormaması, çapkın veya hafifmeşrep insanlarla ilişkinizi ilerletirseniz, bir zaman sonra farkında bile olmadan hamile kalabilme olasılığınız var.
· DESTANSI
· iHTiŞAMLI
· yeri göğü inleten
· akla zarar
· çığır açan
· mükemmel
· inanılmaz
· harikulade
· müthiş
· harika
· fevkalade
· şahane
· çok iyi
· iyi
· çok hoş
· hoş
· düzgün
· ortalama üstü
· vasat
· ortalama altı
· zayıf
· çok kötü
· iğrenç
· korkunç
· yavan
· berbat
· gerçekten berbat

popomundo oyununda işlerin nasıl gitmiş olduğunu betimlemekte kullanılan kelimelerin tamamı.
bazen konserinizin çok kötü geçtiğine bile seviniyorsunuz.
başka karakterlerin günlüklerini okuyabildiğniz bir garip atraksyon. ayıp lan.
bir başka değişle ''zaman kaybı''
dizaynını yenileyen oyun. daha da hoş olmuştur.

edit: yeni dizaynın sebebi cadılar bayramıymış. bir maske bulup insanları korkutun, morali acayip yükseltiyor. teşekkürler bashar.
tam da ruh sağlığım dibe vurmuşken,cadılar bayramının hızır gibi yetiştiği oyun.*
sims in internette oynanan ve gerçeğe benzeyen versiyonudur. başına geçtiğinizde ilk önce anlamazsınız anladıktan sonra da kalkamazsınız.
Vip olduğum tek oyun olmakla beraber bağımlılık yaptığı bizzat kanıtlanmış oyun.
çileden çıkmama sebep olan oyun. 2 gün oldu ve 0 ytl'm var.
sanal hayvan, tamagotchi vb turunden daha detayli bir oyun.

turkce cevirileri yarmaktadir ayrica. ayak ustu bi posta ne alaka lan? *
karakteriniz sürekli depresyona filan giriyor oyunda... ruh saglıgı diye bir şey var düşmesi an meselesi. fakat bir bara gidip kalp şeklinde çikolatalar alırsanız ve yanınıda içki içerseniz ruh saglıgı artıyor.
eğer forumlarını takip ediyorsanız, forumlarındaki enteresan başlıkların epey eğlendireceği oyun.

seviş seçeneği kendisinde çıkmamış arkadaşın açtığı başlık: kadını .mdan nasıl s.keriz mesela.

ayrıca xxx show yourself(+18) başlığı vardı zamanında.

bilenler bilir, ben bakınızı da vereyim de tam olsun
(bkz: rhonda carpenter)
kafana esınce amsterdama gidebildiğin ama götünün dibindeki antalyaya gidemediğin oyun. sevdicek her yerde haram bana. kırarım öyle oyunu uleeeyyn. hhöyt
karakterıne özentiden gercek hayatı unutturan oyun. karı haftada 420 dolar kazanıyor lan daha ilk işinde. gezenti sürtük nolcak.
kaydolurken seçeceğin karakterlerin hepsinin it-kopuk ya da hayat mağduru olması sebebiyle "hadi len ordan" tavrıyla kaydımı durdurduğum oyun. pokemon oynarım daha iyi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar