bugün

görsel
Çizgi filmlerini severek izlediğimiz Temel Reis aynı zamanda atari kasetlerimizde de bulunuyordu. Popeye oyununda Temel Reis'i kontrol edip ve Safinaz'ı kötü adam Kabasakal'ın elinden kurtarmaya çalışıyorduk.
bir gözü olmayandır. bir meme ucu çıkık diğeri çıkık olmayanlara da böyle denebilir. bir de (bkz: popeyes) diye bir restorant zinciri vardır ki isminin anlamını pek çözemedim. pörtlek gözlü tavuklar mı demek istiyor acaba?
(bkz: #29119021) ulupuanın formata uyularak kasıldığını zanneden yazar. Olive oyl kişisinin tokmakçısı olabilir değilse de benim üzerinden prim yaptı baya.
(#28593777) girdiği entry ile 9. nesil forumcu, yıllar olmuş hala sözlük entry kurallarını öğrenememiş yazarımsı ve/veya yazarcık.
(#22745564) Güldürmüştür.*
popeye çocukuluğum çizgi filmi temel reistir. hala saygı duyarım.
Temel reis tir. Yazar olanı da mavi ekrandır, tekrar hatırlatıyorum olive oyl ı seviyor. Yeni nick seçimi bilakis böyle. Kova burcu yazarsın sen fatih! 7,8 şubat olacak. Melihayı sever. (bkz: kim ki bu maviekran aşkı)
ataride açıp açıp oyunu anlamayıp, kapattığım ama her seferinde çözmeye çalıştığım çocukluğumuz vazgeçilmez çizgi filmi temel reisin atari oyunudur.
çocukluğumun en sevdiğim çizgi filmidir efenim. hiç unutmam bir bölümde kabasakal ile safinaz nikah masasına oturacaktı, ama temel reis nikahın son anında nikah memuru kılığına girerek kabasakalı sorduğu sorularla nikahtan vazgeçiriyor ve onun yerine kendisi safinazla evleniyordu. tabi en sonunda da mutlu son olarak "...diyor denizci temel reeeyiiissss" deyip piposundan gemi sireni sesi çıkartıyordu.
hey gidi.
görsel
patlak göz.
ıspanak adam.
robin williams'ın ilk başrollerinden birini oynadığı, ilginç bir temel reis uyarlaması olan yabancı film.
temel reis adıyla tanıdığımız denizci kahramanın orijinal adıdır.

(bkz: ag ag ag ag ag)
ingilizce bir kelime; türkçe karşıtı: "patlak göz"
(bkz: ıspanağın kadar konuş)
90 lar ve öncesinde çocuk olanların hep izlediği çizgi film. nam-ı diğer (bkz: temel reis).
popeylır seylır meeeen diye yıllarca mırıldınılmasına sebep olunmuş,insanı müzikten soğutmuş.mühendis olmaya itmiş bir karakter.
(bkz: safinaz)
çocukkene şarkısını söylemeyi sevdiğim çizgi film. ama tabii çocukkene ne kadar ingilizce biliyor olabilirim ki. "papaaaye seylooo meeeen, papaaaye seyylooo meeen" şeklinde şarkı söylerken, kardeşim birden ağlamaya başladı. anneme gitti. ama nasıl ağlıyor, anlatamam şimdi burda. en son anneme şunu söylediğini duyduğumda yerlere yatmış vaziyetteydim ve o meşhur kahkahalarımı atıyordum*:
"anne yaaa bana popo yeseydin beee diyo bu salak"
kıçı kırık safinaz için olmadık tehlikelere atlayan gücünü ıspanaktan alan cocuklugumuzun kahramanlarından biri.
aterideki güzel oyunlardan biriydi.
1980 yılında çekilen başrolünü* robin williams'ın oynadığı malta'da çekilmiş olan film.
(bkz: popeye village)
i'm popeye the sailor man diye neşeyle söylediği şarkısı ve bu şarkıyı söylerken piposundan cıkardığı füüt füüt sesi kulaklarda çınlayan çizgi film karakteridir. sözkonusu şarkının sözleri şöyledir:

I'm Popeye the Sailor Man
I'm Popeye the Sailor Man
I'm strong to the "Finich"
'Cause I eats me spinach
I'm Popeye the Sailor Man.
I'm one tough Gazookus
Which hates all Palookas
Wot ain't on the up and square
I biffs 'em and buffs 'em
An' always out-roughs 'em
an' none of 'em gits no-where.
If anyone dasses to risk