bugün

ülkemde bir kısım alevi vatandaşların her zaman yaptığı eylemdir.
chp'li olan alevilerde görülen şeydir.
utanılası durumdur. yapan kişiler bünyesinde ağır şerefsizlik bulundurur. (bkz: haniadalet)
woo nedir bilmiyorum ancak kavramsal ifadesi üzerinden yola çıkarak söylüyorum ki, toplum nezdinde özellikle son 10 senedir yaşanan ayrışmanın ve özellikle kendini bilmez kürt lider/ siyasetci/ konuşmacıların irit edici davranışları sebebi ile zaten ikiliğe teşne toplumun göstermiş olduğu belki de haklı tepkidir. toplumun unutkan ve ikiyüzlü yapısı bilindiği bi gerçek, işte burda devreye kendi haklarını araması için meclise/ sivil toplum kuruluşlarına gönderdikleri lider denen tipleri seçen ve kendi halinde yaşayan kürt halkına değişimi yönlendirmeleri için akıl vermek lazım.
bir dönem kürt yoğunluğunun fazla olduğu bi yerde yaşadım ve gördüm ki aslında yerel halkın hiçbir şey umurunda değil. onlar yapılan yollara, hastanelere, gelen memura öğretmene bakıyolar, halkın yarısı zaten önyargılı, diger yarısı ise içtikleri ne ise ondan dolayı keş, yani yeterince sağlıklı karar veremeyecek durumda. işte burda kendini bilen kürtlere iş düşüyor. ortalıkta ben kürtçüyüm diye dolanan kürt milliyetçisi tiplerle bu "dava" düzelmez canım kardeşlerim.
daha samimi bi ortamda görüşelim.
not: polisi zerre sevmem, o ayrı.