bugün

200 binlik araba amk. Gitsin şahine el koysun.
türkiye de olmaz o işler. kolpaçino da da dendiği gibi "amirim sigorta yok", "komserim benzini sen koy." diye işini yapacak adamı da delirtirler.
polis benim arabayı görse yolda kalırız biz bununla der, almaz.
Vermeyen zaten haindir. Vatandaşlık görevidir bu.
Devletin polisi acil durumda sana kimliğini gösterecek...
sen yok veremem... Diyeceksin he!
ben veririm arkadaş, pejo partner ama partner deyip geçme uçuyo araba valla gaza dokununca bi turbo sesi geliyo uf 1 den 3 e takıyom banamısın demiyor yokuşta tam bir canavar zaten.

kıskıvrak yakalasın suçluları.
Arabam yok ama ankarakart verebilirim işine yararsa.*
Onların polis olduğu ne malum! Ayrıca polis kimliği gösterseler bile kim anlayabilir gerçek olup olmadığını. Aramızda böyle bir otorite var mı bilemiyorum! 1 saniye gösterip cebine koyuyorlar. O anda görebildiğini gördün gördün; göremediysen, dur ben bi inceleyeyim şunu mu diyeceksiniz! swh

Bunu gidip karakolda söylesek cevap şu olur: "Koskoca emniyetin arabası mı kalmamış da vatandaştan isteyecek."
ihbara gidiyorsa hayatta vermem Gitsin taksi çevirsin.

Misal baktım gözümün önünde cereyan eden cidden bi kovalamaca var. O zaman da arabadan inmem. Arkaya geçer, eğlenceye eşlik ederim. Gerçi onlar filmlerde olur.
Ne vericem banane kullandıktan sonra benzinini dolduracak mı, cevap evetse gelsin buyursun ama cevap hayırsa karakoldan araç getirseymiş.
Şahsen vermem. Kendisini polis savcı olarak tanıtanların durumu ortada iken...

Kusura bakmasın kimse. Devlet benim araca kaldıysa vay haline.
Polis görev için araba istemez. Sizden para da istemez. Kendisini savcı, polis ya da fbi ajanı olarak tanıtıp sizden para, altın ya da araba isteyenlere kanmayın. Hemen 155'i arayın. Gerçi o da 112 oldu.