bugün

takas, arkadaş ekleme ve hediye özellikleri geliyor çok yakında.

hayırlı gotta catch em all lar arkadaşlar.
oynayan varmı hala diye sorgulanan oyunun ta kendisi.
arkadaş ekleme ve takas özelliği dün gece açıldı.
akşamları yürüyüşe çıkıyorum. yürürken meşgale olsun diye oynuyorum. ama oynarken de utanıyorum lan. millet "aa salağa bak hala pokemon oynuyor" gibi bakıyor bana. ulan pokemon bu hallere de mi düşecektin be? isteyen istediğini oynar insanlar neden garipsiyorlar anlamıyorum. hala oynayan arkadaşlar var ise de bana bi yazabilirler mi?
1785 3600 1650 ekleyi.
Bu oyun nasıl bu kadar çabuk unutuldu anlamadım.
yaklaşık 1yıl önce çok fazla popüler olup, 1yıl içerisinde de tamamen popülaritesini kaybetmiş oyundur.
Kaldı mı lan oynayan diyecektim varmış bir sığır.
(bkz: yaşandı bitti saygısızca)
2016 yılının Temmuz ve Kasım ayları arasında Indiana eyaletinde 250 kişi, Pokemon Go oynayan insanların dikkatsiz araç kullanması yüzünden meydana gelen kazalarda hayatını kaybetti.
Gym sistemi çözülemediğinden ve en yaygın dönemleri 15 temmuz darbe öncesine denk geldiğinden sabun köpüğü misali popülerliğini kaybetmiştir.

Aktif olarak hala park, bahçe, cami, cemevi gezen var mı bilemiyorum.
Fetöcü piçler sayesinde türkiye'de fişi çekilen oyundur.

15 temmuz olmasa belki binlerce genç o gece de pokemon aramaya çıkacak, günlerdir süren serüvenlerine ara vermek zorunda kalmayacaktı.
Havası söndü sonunda.

Gece 2 de parka giden arkadaşlarım vardı pokemon bulmaya mk.
Aslında çok zevkli ve çok tutulan bir oyundu. Ama belli başlı ülkelerde açık olması saçmalıktı. Tüm dünyaya açık olması gerekiyordu. Apk indirenleri banladılar falan filan. Oyun bitti tabi. Ben bile geceleyin alırdım bisikletimi, hava da yazın akşamları güzel olurdu. Pokemon yakalar, yumurta kırardım. Sonra ban yedik ne alakaysa. Sildik gittik oyunu.
Çok mantıklı düşünülmüş bir oyundu yoksa. Pokemon bilmeyen yeni nesil bile hastası olmuştu. Keşke yine popüler olacak bir hamle yapsa da millet sokaklara dökülse.
görsel
uzun bir aradan sonra tekrar oynamaya başladığım oyun. arkadaş olarak eklemek isteyenler için trainer kodum: 8960 7140 8493 ekleyin hediyeleşiriz.
Popüler olduğu dönemde oynayamadığım oyun.

Şahsen bir anda popüler olan şeylere karşı bir antipati oluşuyor bende. Bunun nedenini bilmiyorum. Ama Pokemon go için bu antipati oluşmamıştı. Çünkü çocukken izlediğim ve en sevdiğim çizgi filmlerden biri. Diğeri Beyblade. Ayrıca Tom ve Jerry'nin yeri ayrıdır. Onu bu kategoride değerlendirmiyorum.

Gelelim niye oynayamadığıma. Telefonum oyuna elverişli değildi. Akıllı telefondu ama Windows Phone işletim sistemi vardı ve oyun bu işletim sistemine çıkmamıştı.

Sonra android bir telefon aldım ama canım istemedi oynamayı. Hem telefonda oyun oynamayı da pek sevmem. Ama şimdilerde düşünüyorum, evde kalma bitince yükleyip Pokemon peşine düşsem mi diye.

Öyle de bir anımdır işte.
Pokemon ariyodu kardeşim.
https://sensortower.com/b...-one-billion-revenue-2020

4.5 milyar dolardan fazla kar getirmiş. Oha. Biz de çalışalım.
herhalde oynayanlar telefonları ile balkondan pikaçuyum diye atlayacak diye yıllarca androide getirmediler.. (bkz: kendini pokemon sanan çocuk)
bir dönemler manyaklar gibi oynanan oyun. eskisi kadar oynayan kaldı mı bilmiyorum. ama bana soracak olursanız GB, gbc, GBA, ds oyunları bundan kat kat kaliteliydi.
Referans kodu veya arkadaşlık kodu isteyenler mesaj atabilir, hediye yollanır.
kalmadı.
Bugün saydek yakaladım.
mobil veri ile işim olmadığı için oynayamadığım oyun.