bugün

Lan var ya bütün çocukluğum bu alete özenerek geçti. Cafelerde falan sınırlı süreyle oynamak Yetmiyordu, hayallerimi süslüyordu. Sahip olabildim mi peki, hayır!

Nasıl içimde kalmışsa 30 yaşından sonra temiz bir tane bulup aldım. Şimdi bütün gün oynuyorum. Cafede parası sadece bir saat oynamaya yetip de yanında tost falan yiyememiş o çocuğa inat çift Kaşarlı tost yapıp öyle oynuyorum.
Ps1 ps2 ve ps3 üm ilk günkü gibi duruyor.
Ne akıllı telefonlar ne de tabletler... benim için bu alet teknolojinin geldiği üst noktadır.

Yeni çıktığı zamanlar alamamıştım ama artık paramı biriktirdim alıcam. Roberto carlos'u geç de olsa forvete koyucam! Elinde temiz ps1'i olan arkadaşlar lütfen iletişime geçsin.

Edit: teknolojiyi biraz geriden takip ettiğim doğrudur!
playstation serisinin ilkidir. slim versiyonunun çok tatlı bir görüntüsü vardır. $uan adaptör, tv bağlantı kablosu ve scart giri$ini internette bulup aldığım, tekrar oynamaya ba$ladığımdır.

roberto carlos'u forvete koymak ne demek, sen bilir misin liseli?

http://www.google.com.tr/...d=0CC4Q9QEwAg&dur=428
(bkz: fifa 96)
(bkz: crash bandicoot)
(bkz: gran turismo)
(bkz: tomb raider)
roberto carlos`u forvete almayan yoktur herhalde ps 1 de.
oyuncuların, çöp adamlara benzediği playstation serisidir. ayrıca bir gün ramazanda dayımlardayız. koskocaman bir televizyon. bağlamışız maç yapıyoruz ps 1 de. neyse eniştem bunu anlamamıştı yarım saat. kimin maçı var falan diyordu. ps 3 görse ne diyecekti merak ediyorum.
görsel
Çizik Cd leri hohlayıp, yalayıp, kolonyalayıp açmaya çalıştığım cağnım oyun konsolum. Eski efsanelerdendir. Liseliler pek bilmez.
icadı için nintendo'ya teşekkür edilmesi gereken cihaz.

nintendo ürünlerinde kullanmak için sony'e yamulmuyorsam 50000 cd rom sipariş eder. sony cd romları hazırlar. ancak nintendo son anda siparişleri geri çeker. sony de bu kadar cd romla ne yapsak diye düşünürken akıllarına bu aleti yapmak gelir.

bu da ilginç bir hikayedir hatrımda kalan...

(kaynak: *)
efsanedir efsane. iki modeli vardır. birisi ufak tefek, diğeri de tank kadar. ağlatmayın lan adamı zorla!

görsel
görsel
Hala çalışıyor ancak bu seferde takıcak televizyon yok,oyun yok.
oyunlarda geçilen bölümleri kaydetmek için harici hafıza diski almanız gereken cihazdı.

o zamanlar bizim mahallede tek ali abi'de vardı playstation. ali abi ateşli hastalık sonucu tekerlekli sandalyeye mahkum olmuş 20'li yaşlarında mahallemizin en sevilen kişisiydi. haftada 1 gün hem biz hem de ali abimiz eğlensin diye evine playstation 1 oynamaya giderdik. ali abi'nin hafıza diski olmadığı için cihazı her yeniden açışımızda oyunlar en baştan başlardı.

şimdilerde ali abi rahmetli oldu, biz büyüdük. ne oyun merakımız kaldı ne de o eski heyecan.
oyunlarda devrim yapan bir cihaz. 8 bit- 16 bit derken ps1 32 bit le bombayı patlatmıştı.
görsel
çocukluğumu geçirdiğim konsollardan birisidir.