bugün

ne olursa olsun ayrılacaksınız. gözden ırak olan gönülden de ırak olur.
söyleyin kurtulun. içine attıkça boka sarıyor.
başka kız ya da başka erkek mi yok denilebilir.
seviyorsan git konuş bence.
Aşkınızı ona itiraf ederseniz ya kazanır, ya kaybedersiniz.
Aşkınızı platonik yaşarsanız ne kazanır, ne kaybedersiniz.

Risk almadan, çabalamadan hiçbişey olmuyor bu dünyada.
Bence de gidip konuşmanız daha uygunudur.
aşırı derecede ihtiyaç duyulan tavsiyelerdir. *
deneyimlerin özgüllüğünden kaynaklı olarak hiçbir işe yaramayacak olan tavsiyelerdir.
En güzel aşklar platoniktir falan diye düşünmeyin gereksiz romantizme gerek yok. Sizden haberi yoksa durumunuz baya kötüdür. Sizden haberi varsa ve karşılık vermiyorsa o zaman sıçtınız. Verilebilecek tek tavsiye kendi içinizde gidebildiğiniz kadar üstüne gidin. içinizde tüketmeye çalışın ve nietzsche ağladığında izleyin.
öncelikle;

(bkz: abi seviyorsan git konuş bence)

bir de şuna bakın;

(bkz: bekara karı boşamak kolay)

bakın canlarım,platonik aşk konusuna yıllarını verip iyice uzmanlaşmış birisi olarak söylüyorum ki, verilen tavsiyeler hiçbir boka yaramaz. siz yine acı çektiğinizle kalırsınız. hani boşu boşuna ümitlenip tavsiye aramayın buralarda diye söylüyorum, size yazık. bu bok çukuruna bir kere düşmüşsen artık hep orada kalırsın, çıkamzasın ordan. belki zamanla üstüne sinen bok kokusu biraz geçer ama tamamen kaybolmaz, sinmiştir bir kere. biliyorum canlarım çok romantiğim, aşkı boka benzettim. ama platonik aşk böyledir. üzülmek kırılmak yok. ben 5. yılımı devirmek üzereyim platonik aşkta. tabi ilk zamanki heyecanlar yok ama onu ne zaman görsem yine atar kalbim hızlı hızlı. ne mallar varmış be, 5 yıldır çekilir mi bu, git söyle sevdiğini diyen sivri zekalı arkadaşlar kesinlikle çıkacaktır içinizden. aslında hak veriyorum kendilerine ama söylenmiyor işte. o kadar kolay değil o. hele benim gibi bir umutsuz vakaysa.
hemen en yakındaki çirkin kişiye teklif edin, çıkın.

bahtınız açılacaktır. çirkini bırakıp sağlam ata binebilirsiniz.*
facebook sayfasına günde 50 defa bakmayın.
aşk mı kaldı lan git seviş bence.
2011 türkiyesi'nde hala platonik aşık olmayın. olduysanız bi kere güzel kız arkadaşlarınızla takılın yoksa çirkinleri ile takılın oda yoksa rpg oyunlarıyla takılın ama gidip konuşmayın daha erken uygun zamanı bekleyin. o zaman geldiğinde zaten aşkınız kalmayacaktır yokluğunda buldum seni diyip alemlere akmanın vakti gelmiş olacaktır.
tecavüz edin. zira seven sikilir siken sevilir.
yaşatabildiğin kadar yaşat o aşkı içinde. ama fırsat buldukça da itiraf et. bir kere değil on kere yüz kere. tabi durman gereken yeri bileceksin. susup oturacaksın bazen. bazen kapısında uyumak mutlu edecek seni. bazen arkadaşlarına gülecek; sen, sana gülmüş gibi mutlu olacaksın. sonunda yaşansa da yaşanmasa da, o aşkın ve bitecek masa muhabbetine çerez yapacaksın.

edit: bu arada aşk yok. cinselliğin getirdiği bir takım duygu enkazı sadece. ne hissettiğini bilemezsin aşmadığın sürece. önce aş derim.
sakın gerçek sanıp, müdahalede bulunma, yakınlaşma, karşılık bekleme. çok üzülürsün çünkü adı üstünde platoniktir karşılık vermez.
bir an önce unutmaya bak, kendine yeni uğraşlar bul ki; o hiç bi zaman senin olmayacaktır.
sosyal ağlarda baş ağrıtmayın.
öncelikle bunu dinleyin ;

http://www.youtube.com/watch?v=rW75GWuyTPw
reddedilmek için uğraşın. gidin öpün istemsizce sonra reddedecektir. platonik aşkın en güzeli hiç söylemeden izlemesidir. kalbin komutasındaki gözler hep onu arar. söylerseniz daha kısa sürer. yoksa 3 sene felen sürebilir. yazık etmeyin kendinize.
yıl olmuş 2014 hala platonik aşık mı var?
Kesinlikle açılmayın derim ben, bi şekilde muhabbetle falan kendinize bağlayabilirsiniz olmadı bi sigara yakarsınız.
aşıksan vur saza, şoförsen bas gaza demiş büyüklerimiz.
Hep platonik kalsın lan söylemeyin. Aşk acısının allahını çekin. Zeki müren dinleyip rakı için.. Hayatta hertürlü duyguyu yaşamak lazım.
onun dahi kıymetini bilin.
aşık olamamak daha kötüymüş.
ki hiç böyle diyen denyolardan olacağımı düşünmezdim.