bugün

terörist haber kuruluşu bbc'nin, bir çatışmada öldürülen ppk'lı teröristin annesiyle yaptığı ropörtajında, ölen terörist için kullandığı isim.
inanın okurken duvarlara ve monitöre saldırmak istedim. bu kadar alçakca ve o. çocukluğuca yazılmış bir yazı daha okumadım ben. yazının sahibi bbc'li bir terörist haberci.( terörist tabirine kimse kızmasın, çünkü benim teröristim onların savaşçısı ve masumuysa, onların terörü detekleyen gazetecisi de bana teröristtir).

haber burda http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/7062971.stm iğrençliği görmeniz için tıklamanız yeterli.
ingilizce bilmeyenler için bazı yerlerini yazmak istiyorum buraya. genel olarak pkk kahraman olarak lanse edilmiş. öyle ki bazı yerlerde kürtlerin türk askerini gaddar olarak gördüklerini bile yazmış masum ve barışsever insan! yanlısı gazeteci.

ölen teröristin pkk için savaştığı ve şehit olduğu yazıyor. ölen teröristin annesi ise ''oğlum şehit oldu, türk ordusuyla savaştı onla gurur duyuyorum'' demiş, ''onuruyla savaştı, kürdistanın özgürlüğü için savaştı'' diye devam etmiş ve gazeteci de bunu insanlara acıtarak yansıtmış.

sonra gazeteci teröristin annesi amine yiğit'in; pkk için sevdiği insanı kaybetmiş tek kişi olmadığını, türkiye'nin güney doğusunda ve çevresinde 20 milyon kürdün olduğundan ve bunlarında 80%'inin pkk'yı desteklediğinden bahsederek örgüt propagandası yapmış.

bu terörist yazarın son kısımdaki yazısı ise ayrı bir cinnetlik konu.
'bunaltılan azınlık' adlı abşlığında, pkk'Nın türkiye'den ayrı bağımsız bir devlet kurmak istediklerini ve bu yüzden savaştıklarından bahsetmiş. yine 'savaşmak' fiilini kullanmış. işi meşrulaştırmaya çalıştırmış, ajistasyon yapmış. kürtlerin kendilerini 2. sınıf vatandaş gibi hissettiklerini, osmanlı'dan beri dışlandıklarını 1 terörist annesi bir de teröristle konuştuktan sonra yazmış.
son günlerde de kürtlerin barış isteğine türklerin de barışla gelmesinin olanaksız olduğunu, amine yiğit gibi bir çok annenin de dağlarda oğlunu (terörsitleri) kaybedeceiğini 'masum insanların masum çocukları türkler tarafından katlediliyor' tarzında yazmış.
tabii bunları derken ölen o teröristleri yüceltme, türk ordusunu da yerme edasıyla yazmış. pkk'nın yaptığı katliamlardan bahsetmemiş bu adam. teröristlerin reklamını yapmış, onları tüm dünyaya acıtmış. şimdi anlayın kim figther kim terorist. bu adamlara el-kaide, ira terörist gelir. kendilerine bulaşmayanlara yazıktır, savaşçı ve ezilmişlerdir. senin gazeteciliğinin mınakoyim. gazeteye bir mail atacağım, çoğu kişinin de atmasını tavsiye ediyorum( haydi arkadaşlar sözde ermeni soykırım anketini 'hayır'lıyalım türü bir çağrı değildir) yoksa bunlara ağızlarının payı verilemez başka türlü. ve bundan sonra kim terörist kim değil iyi anlanmalı.
(bkz: pkk wanker)
hem de en önde gideni...
(bkz: pikekey)
gazeteciliği şerefsizlikle karıştıran bir kısım angutların haber yaptığı durum, rezillik.