bugün

başlığı uplanınca sevindiğim.
insanın kendine yakışanı giymesidir.
arkadaşımın onların işaretlerini illüminati diyerek kapak fotoğrafı yaptığı grup.
kız müslümandı beyler neyin kafasını yaşıyor hala anlamış değilim.

edit: bahsettiğim arkadaş eksileyen arkadaş mı yoksa?
bir bitmedi gitti.
modern şarkıcıların bir şarkısı, pink floyd'un tüm kariyerine bin basar.
Efsane kelimesinin müzikteki karşılıklarından biri.
Severek dinliyoruz grubudur.
yıl 2014 ingiltere de bile iplemiyen türkü diyarı.
tanrı müzisyen olsaydı, pink floyd şarkılarını coverlardı.
korkuyla dinlediğim son albümüyle biz dinleyicileri hüzünlendirmiş grup, yemeği ısıtmadan önümüze koydukları için esefle kınıyoruz.
son enstürmantal albümlerinde anısına isimli türkçe isimli bi şarkısı olan efsane gruptur.
Astral seyahate çıkmak isteyenlerin yanlarında mutlak suretle albümlerini bulundurmaları gereklidir. Keza seyahat onlarsız bir hiçtir.

Efenim şöyle geçin, buyrun buyrun...

https://m.youtube.com/watch?v=hANtM1vJvOo
benim için the wall'dan ibarettir.
kimine göre overrated olan bir gruptur ki bunu diyenlerle hayatım boyunca iyi anlaştığım görülmemiştir ki bunu söyleyen zaten bir kişi oldu hayatımda.

goodbye blue sky, hey you, wish you were here, another brick in the wall mutemadiyen dinlediğim parçaları olup, konserlerinde sosyal olaylara dokundurmalari diğer bir ilgi çekici yanları.

konser alanında çocukların dansçı olarak gelmesini tasvip etmiyorum ama tabi ki bu durum roger abinin sikinde değil, olmamalı da.
ve tanrı müziği yarattı. müzik denen şeyin doruk noktası. aksini iddia edenleri dövmek istediğim ingiliz grup.
dünyanın en güzel cümlesine sahip bir şarkısı olan gruptur. open your heart i\'m coming home (bkz: hey you)
bir psychedelic rock alt-janrı olan space rock janrının öncüsü müzik grubudur.

Lucifer Sam, Astronomy Domine, Pow R Toc H, Interstellar Overdrive, Let There Be More Light, Set the Controls for the Heart of the Sun space rock janrına kazandırdıkları önemli eserlerindendir.
overrated diyenler muhtemelen popüler olan birkaç şarkısını dinlemiş ve bu kararı vermiştir. bir "time" ı dinleyip sözlerini idrak edebildikten sonra "overrated" sözünü telaffuz etmek büyük pişmanlığa sebep olur mesela.
overrated diyenleri bir allah, bir yehova bir de kutsal ruh çarpar.

kesinlikle boş şarkılar yapmamış, yıllarca dinlenecek şarkılar yapmış zamanın ötesinde grup.
büyük bir pink floyd hayranı değilim ve bence dark side of the moon kimse kusura bakmasın ama, muhtemelen tüm zamanların en overrated albümüdür.

ancak, pink floyd'a overrated demek müzik sanatına hakaret etmekle eşdeğerdir bana göre. zaten müzikten biraz anlayan kimse de bunu iddia etmez. net. marjinal görünmek için saçmalamanın anlamı yok.
ortam elektronik müziğe doymuşken benim gibi eskilerden bir kuple olsa da mutlu olsak diyenlerdenseniz buyrun bir efsanenin yeni albümünü dinleyin.
http://bit.ly/pinkfloydendlessriver
Efsane gurup. echoes gibi bir basyapitlari vardir.
sevdiğim gruplardandır özellikle günümüzdeki bizim boktan müzik piyasası içinde böyle müzik gruplarını dinlemek daha bir güzeldir.
Live at Pompeii adlı belgeselleri.
https://www.youtube.com/watch?v=AwwK9vQ6GqM
High hopes unu dinlemeden güne başlayamadığımdır .
fenderi ton olarak zirvelere cikarmis gurup. O nasil tonlar lan dinlerken adam transa geciyor. echoes sarkisi 20 kusur dakka ve her saniyesi bikmadan dinlettiriyor.
bu gurubun wish you were parcasinin guzel coverleri var. The voice uk ta biri harika yorumladi dinleyiniz.