bugün

boğaziçine uğrayın; yalısının rıhtımında kendisini ela-leme teşhir eden pijamalı insanlar göreceksiniz.
bir sandala binip sahil boyunca ilerleyin, sağınızdan solunuzdan geçenlerin çoğu pijamalıdır.

suadiye taraflarına buyrun; küstah kübik mimarilerin küstah balkonlarında pijamalılar...
ayağında bir çift mahmutpaşa terliği, sırtında alacalı bulacalı bir pijama, asfaltın üzerinden gazete okuyarak geçenleri bile gördüm.

bir zamanlar, patiska entari devrinde, sırtına paltosunu çekip ve kurt başlı bastonunu kavrayıp gecelik entarisiyle mahalle kahvesine çıkan kellifelli insanlar hatırlarız.
acaba pijamayı, bâlâ üniforması ayarında resmî ve muhteşem bir giyim vasıtası sanan bu kenar dilberleri, sabık entari zariflerinin çocukları mı?

pijama ancak yatak odalarımızdaki aynanın görebileceği mahrem bir istirahat kılığıdır ve affedersiniz ama pijamayla elâleme görünmek, anadan doğma çırılçıplak görünmekten daha çirkin ve ayıp...

orta halli bir ingiliz, kendisini pijamasıyle oda hizmetçisine bile göstermekten haya eder.
hey gidi avrupalılaşma gayreti hey!
ruha nüfuz edemeden üstünkörü madde kopyacılığıyle bir medeniyetin avlanamayacağına, bir çoğumuzda şu zaman ve mekânını şaşırmış olan pijama ne güzel misâl!

necip fazıl kısakürek - istanbula hasret - 1939
keyifle alışveriş yaptığım ve ürünlerimin bire bir gelmesi süper. Her konuda şiddetle tavsiye ederim.
kaynak:https://erdemcamasir.com.tr/
Seksi olanını henüz görmediğim rahat kıyafet.
3 mevsim sadece yatakta giydiğim bir şey, yatak kıyafetim. açık renk pijamalar daha bir çok sevilir ama koyu renkler de, altı özellikle koyu pembe veya mor ise bayanlara yakışır.
insanoğlun bana sunduğu en güzel icattir.
sadece yatmadan önce giydiğim ve sadece uyandığımda evden yalnızken üzerimde olan bir şey. evde en sevdiğim giysim üç mevsim bol keten pantalon, kışın da kalın kumaş pantalondur.
çizgili huzur. pijama dediğin bele kadar çekilmeli, hopdediks tadinda giyilmelidir.
(bkz: pijamayla ünlü olmak)
Uyku eşofmanıdır.
Olmassa olmazımdır.
Uyumak için giyinen giysi.
evle dışarıyı ayıran en önemli şeydi eskiden.

babalar eve gelir. ellerini yüzlerini yıkadıktan sonra pijamalarını giyer, anneler -sofra hazır zilini çalınca yemek yenirdi.

pijama televizyon karşısında yenen mandalinaydı. samimiyetti.

şimdilerde yerini eşofman aldı. bende eşofman giyiyorum herkes gibi. ama pijamanın yeri ayrı.
kendilerinin rockçı olarak tanımlayan 4 5 dingilden oluşan grup.
pijama yok, atlet ve o gün giyilen kot pantolon ile yatağa girmek var.
2004 Kasım ayında kurulan pijama pop-rock grubu elemanları :

Vokal: Kaan Emeç
Gitar : Can Karakuzulu
Bas Gitar: ilker Ölmez
Tuşlular: Alper Zengintaş
Davul: Tunç "Neco" Engin
boş vermişim dünyaya şarkısıyla dünyaya farklı bakış açısı kazandıran grup.

http://www.youtube.com/watch?v=3w6JC_hbg7o
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
en rahat giysi budur. yaz tatilinden dolayı hiç üstümden çıkarmadan onunla birlikte tekrar tekrar uyuyorum.
Yeni albümü düşe kalka ile ska tarzından hafif uzaklaşmalar sezdiğim ama hareketli ve kıpır kıpırlığından * hiç bir şey kaybetmemiş güzel grup. albümlerindeki bi büyük şarkısına çektikleri klipte de görüldüğü üzere tam gaz tempolamaya devam etmektedir. * *
yeni klibi için buyrunuz:

http://www.youtube.com/watch?v=IZscEcQ4CKQnull
mükemmel ötesi kıyafet bakkala çakkala hatta markete bile gittiğim kıyafetim çokta şık ve rahattır.
çoğu zaman üstümden çıkarmadığım gece gündüz yaz kış giyilebilecek giysidir. yumuşacıktır, samimidir.
eğer ilkokul veya liseyi yatılı okumuşsanız hemen hemen tüm yatılı arkadaşlarınızı bu kıyafetin içinde görebilirsiniz. misal benim nevresimle uyumlu pijama takımlarım bildiğiniz gırgır konusu olmuştu.
- ya rowan, senin pijamalar nevresimle aynı renkmiş.
- sen nerden biliyorsun ya?
- duyduk.
yazlığı başka kışlığı başkadır.
Genelde pazardan temin edilen ama tenezzül edilipte giyilmeyen, giyildiğinde çok komik bi görüntü ile tüm özgüveni hiç eden bi resim veren, ''alınmış atılmaz israf'' düşüncesiyle de evde muhafaza edilen ve de ekseriyetle eve yatıya gelen akran bi çocuğa yada yaşça senden çok küçük olmasına rağmen ona uygun bi pijama olmadığında yatarken giymesi için verilen, annenin tedarik etmesinden dolayı da ''anne pijaması'' olarak da adlandırılan pijamaları ben giyerim kardeşim. Giymişliğimiz de var çok şükür.
Şu anda, pazar tişörtü ve pazar şortuna tahtını kaptırmış gece giysisi.