bugün

3.800.000 avro bonservis bedeli karşılığında vasco da gama takımından inter milan takımına transfer olan 17 yaşındaki brezilyalı orta saha oyuncusu.
gelecek vaadeden yeni yetme yıldız adaylarıdan. 12 haziran 1992 doğumlu olan coutinho her iki ayağınıda aynı güzellikte kullanmaktadır. inter de oynadığın artık keşfedilmeyi bekleyen bir adam değil değildir. 30 lu yaşlarda halen yaşıyor ise türkiye liginde görmek isteriz.
footbal manager 2010 da 22-23 lü yaşlara geldiğinde messiden daha pahalı olup daha verimli oynayabilen ve 60 milyon euroyu bile kabul etmeyen inter de oynayan yıldız forvet ve forvet arkası. her şey bir kenara bu oyuncu 30 yaşına gelip tüm özellikleri maximum olduğunda nasıl bir oyuncu olacak sabırsızlıkla bekliyorum.
fm 2010 un en önemli oyuncularındandır. ortasaha, ofansif ortasaha, ve forvet mevkilerinde görev yapabilen hızlı, teknik, yaratıcı, golcü bir oyuncudur. 26 yaşında yükselen form grafiğiyle real madrid 94 milyon euroya benden alamamıştır.
inter de 29 numaralı formayı giymektedir. bu sene 11 defa maça çıkmış ve 1 asist yapmıştır. keşke inter yerine bir la liga takımına transfer olsaydı. ayrıca brezilya a milli formasını da 1 kez sırtına geçirmiştir.

görsel
inter'de oynadığı 15 maçta 2 gol atmayı başarabilmiş genç brezilyalı. oynarsa şampiyonlar liginde ilk golünü bize atabilir. işin ilginç tarafı ben bu çocugu görünce futbolculardan birinin oğlu falan sandım aşırı küçük gözüküyor.
http://en.wikipedia.org/wiki/philippe_coutinho

http://www.google.com.tr/...&biw=1024&bih=673
sezon sonuna kadar espanyol takımına kiralanmış futbolcu.
bu çocuk adam olur. demedi deme.
tam barcelona'nın ileri sol kanadında oynayacak futbolcu. orada da ne gelişir.
alex de souza'nın genç ve daha çevik hali.
Inter 13 milyon euro ya liverpool fc ile transferi için anlaşmak üzere. Premier ligin sertliğinde sönüp gitmezse birkaç sene içinde üst düzey bir oyuncu olabilir. Delici bir oyuncu olarak liverpool fc orta sahasının hızlı top süren ve rahat çalım atabilen oyuncu eksikliğini halletmiş olacaktır inşaallah.
liverpool'la anlaşmıştır.
Yeteneklerine diyebileceğimiz hiçbirşey yok. Potansiyelini maksimum şekilde gösterirse kaka gibi , iniesta gibi , mesut özil gibi , ribery gibi mükemmel bir hücumcu orta saha oyuncusu olabilir. O potansiyel var. En büyük korkum liverpool fc ye son birkaç yılda italya liginden gelen oyuncuların içler acısı performansları. Aquilani , dossena , doni , poulsen , borini gibi oyuncular serie a dan premier lige gelip gerçekten berbat bir oyun ortaya koydular. inşaallah kendisi bu rezalet tabloyu değiştirir.
17 şubat 2013 liverpool fc swansea city maçıyla premier lig kariyeri başlayacak 10 numara. vurduğu gol olur inşaallah.
sadece sol ayağını kullanabilen beğenmediğim oyuncu.
Premier lig kariyerine 5-0 lık swansea galibiyetliyle giriş yapmış brezilyalı süper bücür. ilk maçında golle tanışması da ayrıca güzel olmuştur.
Dün oynanan ve 4-0 sona eren wigan-liverpool maçında yaptığı 2 asist ve oynadığı mükemmel futbolla büyük alkış almış brezilyalı oyun kurucu. Çok fena çalım manyağı yapıyor rakip savunmaları. içlerinden geçerek dripling yapıyor. Orta sahadaki top taşıyabilen , çalım atabilen oyuncu eksikliğini kapatmış oldu. Formu hiç düşmeden , katlanarak artar inşaallah.
13 milyon karşılğında liverpoola geçmiştir. ilk maçlarında bize muazzam yeteneklerinden esintiler sunmuştur. kesinilkle dünya yıldızı potansiyeline sahiptir ve henüz 20 yaşındadır.
Bu haftaki 6-0 sona eren newcastle maçında sadece 1 asist yapmıştır ama oyunun genelinde mükemmel oynamıştır. Newcastle oyuncularının içinden geçti adeta.
Kimse abarttığımı düşünmesin. Kendisiyle aynı yaşta olan götze ve lucas moura kadar mükemmel futbolcu. Bunu söylemek için kendisini 10 maç izledim. Adam ufacık fiziğine rağmen messi gibi dalıyor dev savunma oyuncularının arasına. Geçen hafta 3-1 lik fulham maçında sturridge e 2 harika arapası verdi. Bu hafta qpr a 30 metreden gol attı. 2 hafta önceki newcastle maçında tüm savunmanın içinden geçti. Biraz daha güçlendiğinde durdurulamaz bir futbolcu olacağını düşünüyorum ve inanın abartmıyorum.
ilk liverpool sezonunda elinden geleni yapmış, yetenekli sambacı. sadık taraftarın desteği ile, yeni yapılanma sürerken daha da ileriye çıtayı yükseltecektir.
son yıllarda gördüğüm en iyi transfer. ciddiyim. ne torres ne suarez bu adam bambaşka. az fizik yapsın tek başına takımı taşır. az önce tayland ile oynanan hazırlık maçında http://gerrard8fanpage.lo...me.com/articles/108682731 şöyle güzel bir gol attı.
ilk sayfada yerinizi ayırtın dediğim geleceğin büyük topçusu. Sonra bu sayfa çok değerlenecek demedi demeyin. Bu Entryden sonra ilk sayfa için 7 kontenjan kalıyor.

Edit: rezervuar.
2014 te brezilya milli takımında yeralması için kesmesi gereken oyuncular chelseali oscar ve willian dır. Ronaldinho ve kaka nın milli takıma olası dönüşlerini saymıyorum bile. O yüzden kendini parçalamalı ve brezilya nın 23 kişilik kadrosuna girmek için deli gibi çalışmalıdır.
sakatlandı. allah belanı versin ashley williams.
Liverpool forması giyen yetenekli futbolcu.
ashley williams denen orman kaçkını orospu çocuğunun göğsüne attığı tekme ile ekim ayının sonuna kadar sahalardan uzak kalacak futbolcu. swansea-liverpool maçını yöneten gerizekalı hakem ise bu hareketi sarı kart ile geçiştirerek liverpool'un 2 puanına mal olmuştu.