bugün

Kollarını havaya kaldırıp dua eder gibi durmasından dolayı peygamber adını almış böcük. latincesi "mantis" dir. Vahşidir.

http://public.carnet.hr/~...ja/Mantis%20religiosa.jpg
kafasını sağa sola çevirebilen tek böcek türüdür kendisi.
rengi fıstık yesili tonundadır.
korkunc bır ıfadeye sahıp olan bocek.
(bkz: bahtsız peygamber devesi)
dönemin başbakanına vatan haini diyebilen uuserdır.

(bkz: recep tayyip erdoğan)
alm. Prophetkamel.

antepli uyardı "gottesanbeterin"miş doğrusu.
ingilizce: mantis
üçüncü nesil tematik yazarlarımızdandır.
almanca sözcük açıklamalarıyla beni çok sevindirmiş sözlük yazarıdır. devamını diliyorum. forza schalke! iskandinavya kümeye!
muğla üniversitesi kampüsünde rastladığım hayvan; mantis. avuçlarını açmı$, duvarlara tırmanmı$ onlarca vardı bundan. ye$il mi ye$il, dua etmekte..
havacılık sektörüne oldukça hakim ,konusunda çok bilgili olan ve sözlüğün ihtiyacı olan yazarlardan.
entrylerin daha iyi olması bakımından yazarların yapmış olduğu hataları özel mesaj yoluyla uyararak düzlettiren duyarlı insan. yazarı şukella verme butonu koysalar basardım şimdi... neyse yaparlar bir gün onu da.*
(bkz: peygamber usulü)
bir belgesel jönü böcek .trt de yayınlanan bir belgeselde o müthiş belgesel seslendiricisi zat tarafından peygamber devesi sabah kahvaltısını yanlız yapmaktan hoşlanır anlatımıyla saatlerce gülmemize neden olan böcek.
kıkır kıkır güldüğüm, yeri gelince hararetli tartışmalar yapıp ama sonunda mutlaka orta yolda birleştiğim, sekiz senelik, her halime şahit olan, her daim hatalarımla dalga geçen nadide insanlardan biridir.
bu akşam tanıştığım, birinci yılı kutlu olasıca yazar.
o kadar kötü bir başlık açmıştır ki moderasyon istifa etmek zorunda kalacaktır. hatalar bile hayırlı bazen.
kalorifer peteğinin üstünde üzerimizde formalarımızla yıllarca aynı şarkıyı söylediğim, tenefüslerde uyuyan, uyandıramadığım, bacağında hala 10 yıl öncesinde kantinde yere düşürdüğüm gazoz şişesinin yara izini taşıyan ve aklıma geldikçe kıkır kıkır güldüğüm yazar. *
bu kıza kimse bir şey yazmamış zirveyle ilgili. açılın ben yazacağım. adını hatırlamayanlar mı dersin, unutanlar mı. hep sevgilin yüzünden oldu galiba sanırsam, imam mıdır, menemenci mi, nedir anlamadım ben. az tanıştık ama memnun oldum. hayırlısı olsun. *
haydin bu pazar çaya zirvesinden tam giderken tanıştığım aynı anda vedalaştığım yazar.
hay allah! hemen de inanmışlar! ne unutması yahu! peygamber devesi işte, bildim! hem hem hem, menemen yapan imam sevgiline yazdıklarımı okursan, neredeyse ayak numaralarınızı hatırladığım görülür. bir baldız, bir kayınço gibi yakın olmuşum sizlere.. hala, yok biri "iyi bir kız ama sevgilimin nickini unutacak kadar da eşek" yazar, biri "üzüldüm nickimi unuttuğuna, oysa ben onu bir anne gibi sevmiştim" yazar. hep kötü yönlerimi hatırlayın hep. insanoğlu işte, nankör anacım. esas ben üzüldüm şimdi, hadi bakalım. hıhh!
tayshaun prince'in lakabı.
ev arkadaşımın msn' ine her geldiğinde çıkan kedi resmini görüp; bir kedi gördüm sanki cümlesinin defalarca aklımdan geçtiği ve dün akşamki ilk tanışmanın neticesinde eğlenceli bir arkadaşlık olacağına inandığım güzel, sevimli, yazıları okunası ve samimi yazar arkadaşımızdır.
beni sözlüğe musallat edip sonra kendisinin ortadan kaybolmasına sebebiyetle az önce telefonda konuştuğum,nerdesin sen soruma "ben aynı yerdeyim de modemim bozuk" diye cevap vermiş. e git yenisini al önerime de "olm para yok, borç var, bir haftadır makarna ve ıspanağa talibiz" şeklinde cevap vermiş, batmış yazar dostum. en kısa zamanda düze çıkması dileğiyle...***