bugün

Türkiye' de ilk ve tek askeri uçak lastiği üretebilen lastik fabrikası konumunda olan PETLAS, her türlü kara taşıtı için dış ve iç lastik üretmektedir.
http://www.petlas.com.tr
artık kombassan'dan da çıkmış Abdülkadir Özcan Otomotiv Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş' ne geçmiş olan lastik fabrikası.
http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=228479
kırşehir'de bulunan bu fabrikanın bulunduğu alanda eski adı ile gazi üniversitesi kırşehir fen edebiyat fakültesi ve beden eğitimi myo bulunmaktadır. ayrıca bu bölümlerde okuyan öğrencilerin kalması için kurulmuş bir yurtta mevcuttur petlasa ait alan içerisinde. hatta fen edebiyat fakültesi içinde dev bir uçak var idi halen duruyor mu bilemiyorum.
Türkiyenin lastiği firma uçak lastiğide üretmektedir. Hava Kuvvetlerimizin filosunda bulunan tüm askeri uçakların lastiklerini üretmekte ve taleplerini karşılamaktadır. Kentin takımı olan Kırşehirspor'a da bir zamanlar sponsorluk yapmıştır.
kışı dize getirir* sloganlı lastik firması.
hak ettiği değeri göremeyen başka bir türk markası.

neden göremiyor acaba bu değeri ? kırşehir, ankara gibi büyük bir kente, başkente yakın bir konumda. sadece üç saatlik mesafede, yani ulaştırma çok sorun olmasa gerek. yeterli derecede reklam mı yapılmıyor acaba ? petlas adını duymayanlar mı var yoksa ? olabilir.

bizim halkın bir özelliği vardır. yerli mallarının yeterli kalitede olabileceğine asla inanmazlar. üstelik bazı ürünleri kullanmadan edinirler bu fikri. neden kendi halkımıza kazandırmak yerine başkalarına kazanç sağlayalım ki ? petlas, türkiye için önemlidir, yerli malı kullanımı için önemlidir. uluslararası alanda boy gösterebilmesi dileğiyle.
f-16 uçaklarına lastik sağlayıcısı olmasına rağmen türk şöförleri arasında nedense aşşağlanan marka.

skby: abi neden petlası beğenmiyorsun adamlar uçak lastiği üretiyor

türk şöförü: araba lastiğinde aynı malzeme kullanılmıyor kardeşim

skby: sen abi neyi tercih edersin

tş: ben michelin, pirelli,bridgestone tercih ediyorum

skby: onlar uzay mekiği lastiğimi üretiyor

tş: sie git kafamı bozma, ulusalcımısın oğlum sen ?

bu arada kış için ürettikleri seri gerçekten iyidir.
özelleşmeden önce sadece 1 birimi calışmakta iken, özelleştikten sonra 6 birimi ile üretimde olan lastik fabrikası. Fabrikanın bulunduğu arazi üstüne yapılan yeni bir bölümle jant üretimi yapmaya başlayacaktır yakın zamanda.

(bkz: yönetim kurulundayım)
(bkz: ziyaaa)
4 adet performans lastiği alana uzaktan kumandalı oyuncak araba hediye eden güzide türk lastik firmasıdır. abdülkadir özcan holding bünyesindedir.
şuanda başında sabri özcan bulunmaktadır. bu adamlar dünyanın her yerine lastik satıyor. ve milyar dolar ciroları var. ama ben hayatımda bu kadar zengin olup, bu kadar efendi olan başka bir insana rastlamadım. yaşı bu kadar küçük olan birisine bu kadar ilgiyle yaklaşan bir iş adamı da görmedim. koç gibi değil böyle insanlar bu ülkenin sanayicisi olsun işte.

çok yaşa sabri reyiz!
çok güzel reklam çeken firma. aferim lan lassa, bridgestone, goodyear bile bu kadar güzel reklam çekmiyor.
kış lastikleri tavsiye edilesidir.

sakın öyle michelin'e, dunlop'a, continental'e para dökmeyin. gidin bi petlas alın, buz üstünde canavar gibi dans edin.
kış lastiği lassadan 10 kat daha üstündür.
Kış lastiğinin fiyat performans oranı çok çok iyidir. Gerek yol tutuşu gerekse kaygan zeminde gidişi de yine aynı şekilde iyidir.
Kıbrıs Harekâtı sırasında Amerika'nın her zamanki götlüğünü yapıp koyduğu ambargo ile savaş uçaklarına lastik bulunamaz olunca o dönem şimdilerde pek görmeye alışık olmadığımız şekilde milliyetçi insanlar tarafından yönetildiğimizden çare aranmaya başlanmış çekoslovakyanın başarılı lastik üreticisi barum ile anlaşılarak teknoloji transferi yapılarak kurulmuştur.
Petlas Satış Direktörü Ahmet
Candemir,karlı havalarda kış
lastiği kullanımın önemine
dair açıklamalarda bulundu. 12 Ocak 2015 Pazartesi 13:34 Kış lastiklerinin karlı, buzlu
zeminlerde ve düşük
sıcaklıklarda yol tutuşu, çekişi
ve kilometre performansı gibi
önemli kriterlerde fark
oluşturduğunu söyledi. Candemir; “Kış lastikleri, FST ile
geliştirilmiş tam silikalı sırt
karışımı ile düşük sıcaklıklarda
esnekliğini koruma ve karlı/
buzlu zeminlerde yüksek
tutunma yeteneğine sahip. Kış lastiği kullanımıyla istanbul,
Ankara gibi büyük şehirlerde
her yıl kış koşulları nedeniyle
yaşanan trafik kazalarının, can
ve mal kayıplarının önüne
geçilebilir” dedi Candemir,” Aracınızdaki 4 lastiği de kış
lastiği olarak kullanın. Yalnızca
çekiş lastiğinin kış lastiği
olarak kullanılması yeterli
değildir. Aracınızın suyunun
donmaması için antifiriz kullanın” yorumunu yaptı.
http://m.youtube.com/watch?v=31pt1dQqre8

son reklami.
son reklamında çanakkaledeki şehitlerin kanını kullanarak reklamını yapmakta olan firmadır.
meşhur manchester united galatasaray 3-3 lük maçı yeniden izlerken saha kenarında reklam tabelasını farkettiğim firma.

görsel
Başarılı bir Milli takım reklamı hazırlamış firmadır.
Yolda bırakmaz.. adında sloganı olan lastik markası
Son reklamında kapanış cümlesi ilginç olan lastik fiması.

- Kış'ta gitmek zorunuza gitmez.. Petlas

(bkz: Boruna gider)
yaz lastiklerinin kalitesini merak ettiğim firmadır. aracıma 4 yeni yaz lastiği alacağım petlas'ın lastikleri diğer lastik markalarına göre nispeten daha uygun. almaya niyetim var ama henüz karar vermiş değilim. inşallah pişman olmam sonuçta az para değil.
2018 de ihracatını yüzde 17,6 arttırarak 202 milyon dolar olmuş lastik markası.
2 gün sonra 4 adet yazlık lastiğini alacağım. Araştırmalarım sonucunda en makul olanın petlas olduğu kararını verdim. Neticede f16larımıza bile lastik üreten bir firma. Zamanla bu entrye editlemeler yaparım.