bugün

- bal mınakoyim öyle gol mü olur? götüne bal mı sürdün olm? arı maya'yla mı zikiştin?

- 8.yi atamayacaksın olm!

- offf gole bak 2 sayılır olm bu.

- pes kariyerimi ziktin puyol!

- 9 kişiyim abi atarsın tabi.

- lan bas starta izletme pezevenk.

- hakem gibi senin ben a.ına koim! bıraksa gol ya!

edit ve tanım: pes * oynarken ikili arasında geçen diyaloglar ve kullanılan sözlerdir. genellikle yenilen kişi tarafından kullanılır. karşıdaki oyuncuyu ve çevredekileri kahkaha krizlerine sokabilir. *
-dur olm sabstitisyon yapıcam...*
Bu kadar da olmaz ya seninkiler atıyor benimkiler sadece bakıyor bi daha bu takımı almyacam.
+yuh hamua goyim, o ne biçim gol. çingeneye mi elletin olm?

(bkz: bir şans unsuru olarak çingeye elletmek)
benim takım çok yavaş, seninkiler at gibi koşuyor.
**
gol attıktan sonra;

-işte böyle aazına verirler yawşaaammm.
eğer sözkonusu pes 2009 sa:
eto'o yu almak yok olm. herif insan değil ki.
- bug var lan vallaha bug var.
tam pes golü lan bu!
(bkz: koşma tuşu basılı kaldı)
(bkz: pas tuşu çalışmıyo lan)
(bkz: analog açık kalmış)
(bkz: gol olur)
- ya ben kaymadım kendi kendine kaydı o.. çoçuğu. al a.. koyim bide kırmızı yedik.
(akabinde bütün maç boyu o oyuncuya sövülür)
(bkz: aha penaltı)
ulan beynimi çıkarıp öyle oynarsam seni yine yenerim.
pes 2009 da anca keşfettiğim bi özellik oyuncunun kendini yere atması olmuştu fakat;
- gene sarı verdi aq un hakemi bi kerede ye be.
-a.q eto'o döniyim sik bari bu ne ya içimden geçiyo.
-heh at messi ye in çizgiye başka bi sik bilmiyosun zaten..
-olm bu messi topla benim topsuz koşumdan daha hızlı koşuyo lan götünde turbo motor mu var bunun?

gider...hele benim gibi pes 2009oynadığı partneri barcelonadan başka takım almıyosa daha da uzar gider bu..
(bkz: allahsız e too)
zaman zaman insanı kendinden alan, gülme krizlerine sokabilen genelde gayriihtiari olmakla beraber bazen de hazırlıklı ve özel çaba sarfedilmiş sözlerdir (bkz: tecrübeyle sabittir).

- abicim olmaz böyle takımlar denk değil ki. takımları bi değiştirelim o zaman görürsün.
- yok abi bu sayılmaz.
- bu yavşak hakemin orada ne işi var bak onun yüzünden gol yedim.
- hakemi sen sandım be.
-o ayağın var ya onun ayarının taaa ...
-.mna kodumun anarşik pzev.ngi(bir arkadaştan vecizedir ve herkes bu sözle birlikte yerlerdedir.)
- bu valdes nasıl bi adam ya? yerine ağaç diksen en azından fotosentez yapar.
- kötü pas, evet bu kötü pası bile aldı ilerliyor ama muhtemelen berbat bir şut çıkaracak, şuuuutttt ve (daha vurmadan) aut tabii ki. agerçekten auta çıkan topun ardından ben sana dememiş miydim?
- sen ordan o golü at bir de git kime ne atmak istiyorsan onu at.
- bu jübile maçımdı artık pes kariyerimi sonlandırıyorum gençlerin önünü açmak lazım.(genelde ağır yenilgi alınan veya hep sizi ağır yenen birini yendiğiniz maçın ardından gelir bu söz. yenildiyseniz jübile sebebi: yenilmekten sıkılmış olmanız. yendiyseniz de artık seni de yendim lan, bu bana yeter bir daha da pese gelmem veya daha galibiyetin tadını çıkartırken rakibin isteyeceği rövanştaki mağlubiyetin korkunç düşüncesi ve bu galibiyete gölge düşürmemek arzusu adına yapılan bertaraf etme çabasıdır.)
-gerçekte olsa gol olur lan o şut. kaleci çizgiye yaslanarak kurtarıyor nerdeyse.
-hacı kolun şarjı bitiyor galiba basmıyor tuşlar.
-La kolayı doldursana!

Evet biz pes oynarken yanımıza 2.5 lt cola alıyoruz. hem içiyoruz hem oynuyoruz.
(bkz: pes) * *
(bkz: olm bunun neresi ofsayt ya)
(bkz: anca çirkeflik yap sen)
(bkz: allahsız buffon)
(bkz: çok gerçekçi)
(bkz: böyle gol mu olur lan)
aha koydum çocuğu !
(bkz: böle golmü olur lan)
(bkz: hep aynı golleri atıyon olm sen)
(bkz: hay aq yine direk ya şansıma sıçayım)