bugün

her bölümünün sonunda çok başarılı parçalar çalan dizi ama o şarkıların ne olduğunu bulamamak sinir edici!
yeni başladım bu diziye. başlarda çok heyecan vardı sonra kartal göz e benzettim*, sonra bıktım. tipik amerikan dizisi.
kendinden beklenmeyecek kadar "hollywood" dizisi. güzel, izletiyor ama eksik bir şeyler var ya da bir şeyler fazla.
ilk bölümlerde sıradan kurgusuyla micheal emerson hatırına seyredilen, 9. ve 10. bölümü seyrettikten sonra sıradan olmadığı anlaşılan dizi.
james caviezel' in ' ben daha bitmedim ' mesajını verdiği, sürükleyici polisiye dizi.
bu dizide flash bellekler, takıldıkları bilgisayarlardan hangi gizli dosyaları çekeceklerini kendileri biliyor.
pide suratlı rebecca black'in söylediği şarkıdır. insana, neden diye sordurtur. neden ya?
11. bölüm'ün neden çıkmadığını hala anlayamadığım dizi, sezon finalimiydi yoksa?
güzel bir kurgu, iyi bir işlenişe sahip dizi.

ama muhtemelen sonu diğer j.j. abraham dizileri gibi olacak. bir yerden sonra abraham sıkılıp diziyle bağını kesecek ve dizinin performansı da düşecek.

umarım ki yanılırım da bir kaç sezon daha aynı heyecanla izleriz.
bir başka 11 eylül paranoyası dizisidir. 11 eylül nerdeyse her sektörde piyasası besleyici oldu. kurgusu açısından fena olmayan dizidir. amatörlükler var tabi. ama metinlerin sağlam olması diziyi izlettiriyor.
büyük ihtimal başroldaki abi reese sokağa çıktığı an dolaştığı yerlerdeki güvenlik kameraları ve mobeselere finch abimiz bir şekilde müdahele ederek görüntülere sızarak siliyor. çünkü olay haber veren makineye sahipse görüntüyü bulup silmek boş kaleye gol atmak gibi bişeydir.
j.j. abrams'ın yeni sayılabilecek dizisi. losttan sonra herkes 'lost kadar iyi olamaz' ön yargısıyla başlamış olsa bile beklentilerin üstünü vermiş, garip, yine bol sayılı bir macera dizisi.
bu yıl yapılan people's choice yarışmasında en iyi yeni drama ödülünü almış dizi.
1. sezon 11. bölümü bu gün yüklenmiş dizidir.
edit: ne varsa finch'te var.
her bölümü ayrı bir aksiyon filmi tadında geçen dizi. umarım içine romantizm katığ berbat etmezler.
başrollerini michael emerson, james caviezel, taraji henson'un paylaştığı abrams yapımlı dizi. gittikçe saran dizilerden. michael emerson'un usta oyunculuğunu tekrardan belli ettiği yapımdır. izlenilesidir.
son zamanlarda ilaç gibi gelmiş dizidir. hele harold finch karakteri o nasıl oyunculuktur öyle.
ilaç dizidir. bu yoklukta iyi gelendir. michael emerson'un enfes oyunculuğu ve jim caviezel'in karizması yeter.
yayınlanan bütün bölümlerinde farklı bir olay işlemeye gönülden devam ederse nah tutar. bütün bölümleri izledik, aklımızda ne kaldı. reese çok pis adam dövüyor. budur işte.
klasik polisiye dizisidir, çok şey bekleyenleri ters köşeye yatırır.
Mükemmel bir dizi. Yeni favorim olmasıyla birlikte kurgusu çok yaratıcı.
kurguyu sağlam bir zemine oturturlarsa tutacağını düşündüğüm michael emerson * ve jim caviezel un * oynadığı dizidir. ayrıca sık sık bir iki hafta ara vermesi sinir bozucudur.
son bölümüyle inci'ye selam çakmış dizidir.

--spoiler--

john: man has a point.

--spoiler--
1x15 spolier

fusco'ya her bölüm daha da acıyorum adam tam "iyi bir polis oldum bir çocuğu kurtarmak için kıçımdan bile vuruldum vicdanım rahat" derken yine kirli polis olmak zorunda kaldı ama bu sefer görünüşte kirli.

1x15 spolier
s1e17 dizinin en sağlam bölümü gibi geldi bana. bebeğe olan sempatimden de kaynaklanmış olabilir *