bugün

Başlığı görünce Yeni sezonu başladı sanıp heyecan yaptım.up lamayın.
ingiltere'de mobeselere farklı dillerde dudak okuyan bilgisayar sistemleri de eklenince tam olacak.

hala kurgu diyen var.

http://www.btnet.com.tr/m...-okuyan-bilgisayar/1/2544
ilk bölümünden itibaren müptelası olduğum gelmis gecmis en kaliteli dizidir. Arkadaşa tavsiye ettim, birkaç bölüm izleyip sarmadi deyince arkadasligimi kestim aq.
begenmiyorum diyeni sikiyorlar dizisi. sanki herkes begenmek zorunda amk.
izlemeyi düşündüğüm j.j abrams dizisi.. bu adamın adının geçtiği her film , dizi güzeldir.. her şeyi tadında bırakmayı seviyor gereksiz uzatmıyor dizileri.. lost ve fringe de 5-6 sezonluk dizilerdi.
en yakın zaman da izleyeceğim merak ettiğim dizi.
Bunu begenmedim diyenin var ya, alnını karislarim alnını. Sinemadan anlamayan bir zevksiz, beyinsiz gerzek işte..
başından beri severek takip ettiğim fakat shaw ile root un sevgili olduğunu öğrenince bıraktığım dizi.
yanlış anlaşılmasın yargıladığımdan değil sadece ben onları hep yakın arkadaş sanmıştım pat diye dudağından öpünce yıkıldım ondan.

reese in mutlu olamadığı dizi.
oysa ben reese ile shaw ı yakıştırmıştım.
final sezonu harika başlamış olan efsane dizi.

ulan makine de olsa insanı duygulandırıyor be.
efsanevi bir şekilde geri gelen dizidir.

--spoiler--
what mean death?
--spoiler--
dizi bence olağan ömrünü çok önce doldurdu ama ben de bitecek olmasına üzüldüm. bu dizi günlük polisiye hikayelerden soyutlanarak ulusal güvenlik geyiklerine fazlaca gömüldü. ben şahsen can reyizin adam sopaladığı sahnelere hasret kaldım.
john reese karakterinin 62 kişinin ortadan kaybolmasından sorumlu olduğunu öğrendiğimiz dizi.
Bu sene haziranda bitecek olan dizidir.
5.sezon 1.bölümde playstaiondan ne kadar para aldıklarını inanılmaz merak ettim.zira böyle bir ürün yerleştirme yok.ayrıca final sezonunu 13.bölüm yaparak 'j.j abraham a o konuda ben de çok kırgınım Burcu'cum' dedirtmiştir.2.bölümü izleyemiyorum resmen bitecek diye.
Süper bir yabancı dizidir öneririm, son sezonu biraz baymis olsada mukemmel bir kurguya sahip dizidir.
tek kelime ile efsane bir dizi.. böyle kaliteli diziler zor bulunur.. işin içinde j.j abrams varsa o şey muhteşemdir zaten.
--person of interest 5x04 spoiler--
ned stark'ın ölümünden ve red weddingten sonra ilk defa bu kadar şok olduğum bir bölümle devam eden dizi.
--person of interest 5x04 spoiler--
Bu simülasyon olayının iyice bokunu çıkaran dizi. O değil, final sahnesinde de her şeyin bir simulasyondan ibaret olduğunu, böyle bir makinenin aslında hiç yapılmamış olduğunu söylese sasmayacam artık. Bu arada spoiler olayını unuttum, pardon. *
gelmiş geçmiş en iyi bölümlerinden biri 5x4 olan dizi.

seninleyiz shaw, diren.
allahsızlar bu diziyi bitirecekler.

son sezonu ile her bölümü ayrı bir efsane olarak efsane diziler arasında çok güzel yer bulacak.

sezon 5 bölüm 10 da finch in konuşmaları bu saatten sonra her şeyin nasıl da farklı gelişebilceğine işaret.

ve jonh da güzel bir yorumda bulundu son sahnede.

savaş kapıda.
bitimine 3 bolum kalmis efsane dizi. bu kadar iyi diziler reyting duvarina takiliyor nedense hep.
yazdıklarımın alayı spoiler olabilir, ona göre okuyunuz.

--spoiler--
10. bölümde root sürekli bu dünyanın bir simülasyon olduğundan bahsetti durdu. nihayet sameen'e kavuştu. kavuşur kavuşmaz da o amk ex-con boyacı tarafından vahşice katledildi. evde resmen bir matem havası var. bölümün bir yerlerinde root yine finch'e makine'nin bir ses seçmesi gerektiğinden bahsetmişti. hatta finch'i azarlamıştı la buna bile izin vermedin bak sen nasıl bir babasın diyerekten. ölen root'un sesini aldı makina. ama içimiz parçalandı. harold'un root'un öldüğümü anlaması, makina'nın root'u ölümsüzleştirip sesini alması, yani bir nevi root'un haklı çıkması ve finch'in dark side'a geçişi.

faakaaat şöyle de bir şey var ki. bu sezonun başlangıcında ilk bölümün promosunda, finch ve greer'ın sesiyle başlayan giriş kısmını root'un sesinden dinlemiştik. size nasıl kaybettiğimizi anlatacağım demişti. demek ki makina o zamandan root'un sesiyle bizimle konuşmuştu. allahım böyle de güzel bir işin yapımın sadece 3 bölüm sonra biteceğini düşünmek çok canımı sıkıyor.
--spoiler--
mükemmeldir. bizden biridir. çok kaliteli bir yapımdır. harold bizi üzme aga valla döverim. bitmemesi gereken dizidir.
son üç bölüm.. bu hızla bölüm gelmeye devam ederse önümüzdeki hafta bitmiş olur herhalde.. alt yazı gelsin diye beklerken üç bölüm gelmiş.. dün geç oldu diye 8 i izleyememiştim bugün bi baktım 10.bölümü yüklemişler..

10. bölüme gelirsek eğer; burada sonrası spoiler a giryor..

allahınız yok mu lan sizin.. harold a bütün kurallarını çiğneteceksiniz... o artık hepsinizden kötü biri oldu.. ve hırsı muhtemelen kaybetme sebebi olacak..

ve tipik türk dizileri gibi ayrıca sameen geldi root gitti.. elias ın gelmesiynen gitmesi bir oldu.. hiç mutlu bir an izleyemicez yani.. dram üstüne dram..

f.ck the system..
5x10 çılgındı.

--spoiler--
Finch'in neler yapabileceğini çok merak ediyorum. Ağızlarına sıçacak.
"I have played by the rules for so long. ... No, not your rules. You work at the behest of a system so broken that you didn't even notice when it became corrupted at its core. When I first broke your rules, a sitting president had authorized assignation squads in Laos, and the head of the FBI had ordered his men, you to conduct illegal surveillance on his political rivals. Your rules have changed every time it was convenient for you. I was talking about my rules. I have lived by those rules for so long, believed in those rules for so long, believed in them for so long, believed if you played by the right rules eventually you would win. But then I was wrong wasn't I , and now all the people I care about are dead or will be dead soon enough. And we will be gone without a trace. So now I have to decide. Decide whether to let my friends die, to let hope die, to let the world be ground under your heel all because I play by my rules. But I'm trying to decide. I'm going to kill you. But I need to decide how far I'm willing to go. How many of my own rules I am willing to break ... to get it done."

--spoiler--
hali hazırda 9.9/10 luk bir bölümü vardı; 4x11...

fakat şimdi nur topu gibi bir 10/10 luk bölümümüz var; 5x10...

ben böyle bir bölüm ne gördüm ne duydum.