bugün

haftanın ilk iş günü. derttir, tasadır.
-pazar(er)tesi günüdür.
-an itibariyle 01:35 dakika önce girilen gündür.
-haftanın ilk günüdür.
-genellikle sendrom ve anksiyete yaratır.
diyete başlama günüdür.*
lanet bi gündür pazardan sonra geldii için pazartesi demişler ki ertesi günün pazartesi olduunu hatırlayıp pazar gününden de tiksinebilesiniz
nacizate şiir yazdığım tek gündür.

P inokyo gibi burnum uzasın razıyım bir kere iyi geçsen
A laattin gibi lambada istemiyorum samba yeter bana bir kere gülsen
Z amanın yuh dediği yerdeyim şimdi yeter artık bir bitsen
A ilecek dana kesicez yakamızdan bir düşsen
R ezil bir günsün insanı deli etmek için herşeyi yapıyorsun
T ebrik ederim bu kadar küfürü nasıl kaldırıyorsun
E bene diyorum yazık oluyor sen hiç ilgilenmiyorsun
S enin yüzünden küfür dağarcığım genişledi sen hiç tınlamıyorsun
i nsafsız kendimi televolede haftanın rüküşü gibi hissediyorum biliyor musun?
cogu takvim icin hafta baslangici.
haftanin en cok hakaret gören gunu olarak bilinir.
pazar gününün hemen ardından gelen rahatsız edici ve geçmek bilmeyen gün
sendromu bile olan,bileşik kelimelrdeki ünlü düşmesine gösterilecek en güzel örnek olma özelliğini de bünyesnde barındıran gereksiz sözcük/gün
çift okeyin elde patladığı anlar vardır.hani böyle rezil olmıyayim kimse görmesin dersiniz.o an aklınızdan bir sürü şey geçer.çok kötü bir histir hani.

bütün pazartesiler öyle bir histir işte.
en sevdiğim yanı birdahaki cuma, dolayısiyle tatili haber etmesi olan güncüğümüz.
genel kanının aksine en sevdiğim gündür, çünkü akşamında 90 dakika vardır, hıncal uluç'tur pazartesi.
ing. monday
alm. montag
bütün tersliklerin üstüste gelmesiyle ünlü gündür.
iş hayatında yeni başlangıçlar için seçilen gün.
(bkz: kırmızı pazartesi)

ben çok severim bunu, fırsat bulursanız okuyun..
sigarayı bırakma günüdür.
sigaraya yeniden başlama günüdür.
taksim'de bir kafe-bar adıdır.
(bkz: giydin fesi) *
ders çalışmaya başlama günüdür. pazartesi başlıyorum abi kesin şeklinde meşhur olmuştur. salı gün biter tabi bu gaz.
eğer çalişan biriyseniz,kabusdur stresi pazardan baslar.
okula gidiyosanız okulda sizi neyin beklediğine göre degişir.*
yok hiç biri degilseniz sadec evde saltanat sürüyosanız diğer ev ahalisinin iş ve okullarına dagılmasıyla kafanızı dinleyeceginiz 5 günün müjdecisidir..
sıkıcıdır, iki gün boyunca gezmiş eğlenmişsinizdir ama bitmiştir işte ve pazartesi okul ya da iş vardır.. malesef..
Pazar ve Salı arasında haftanın bir günü; Pazar ertesi, sonrası ve Sali öncesi, berisi.
pazar gunune tercih edilebilecek bir gundur. cunku pazar gunu, ertesi gunun pazartesi oldugu bilindiginden daha bi stresli gecer. pazartesi olunca ve ise guce koyulunca o stres biraz unutulur. zaten pazartesi gectigi zaman butun hafta daha cabuk gecer.
sevin pazartesi'yi. o da bizim bir gunumuz. ayrimcilik yapmayin.
sendromunun meshur oldugu gündür... pazar gününden baslar "vay yarin pazartesi, vay yarin is var, vay yarin okul var, vay yarin hafta sonu bitiyor, vay 5 gün stres, vs... " diye devam eder...
pazar gününüde zehir eder...
bu sendromdan kurtulmanin tek yoluda okula yada ise isteksizde gidilse sürekli güler yüzlü olup herkeze "hafta sonun nasil gecti?" diyerek sormaktir; böylece bütün haftanin daha iyi gecmesi saglanabilinilir...
tatilden sonraki için bir yılın en kötü, en bunaltıcı, en sıkıcı pazartesi diyebiliriz.
(bkz: cumanın pazartesiyi binmesi)