bugün

(bkz: diyet mode on)
(bkz: işlerini pazarın ertesine bırakma)
pazar 23:59
>pazartesi yeni bir hayata başlıyorum

pazartesi 00:02
>şu an pazartesiden sayılmaz. uyandığım zaman başlarım.

pazartesi 04:30 - uyku

pazartesi 16:24(küsüratlı olsun) -uyanış
>lan akşam olmuş ya, karnım acıktı.

pazartesi 20:50
>hassiktir ya yeni bir hayata başlayacaktım. bir sonraki haftaya artık.
- pazartesi yeni bir hayata basliyorum.
- pazar günü bu hayatıda bitirip diğer hayata geçeceğim.
+ hıhı* tamam canım.
Ders çalışmak için program hazırlaması gereken bünyenin her Salı günü kurduğu cümle. Tabi ki hiçbir zaman pazartesi yeni bir hayata başlanmaz. Hatta hayat daha da kötüye gider. Neyse şu ay bir bitsin diğer ay başlayınca her şey değişecek denir. Ama aylar geçmesine rağmen hiçbir şey değişmez. Tamam seneye kesinlikle çalışacağım denir ve tüm planlar seneye kayar.
(bkz: Seneye yeni bir hayata başlıyorum)
söylendiği an, içten söylenen sözdür. her şey, pazartesi yapılır zaten. sonra vazgeçilir. sigarayı bırakmak da öyledir. bir insan evladı da, pazar veya salı demez. o pazartesi sendromuyla, ne sigara bırakılır, ne diyete başlanır. hele yeni bir hayata başlamak mı? mümkün değil. başlayacaksanız, hemen, şimdi başlayın.
söyleyip de gerçekten gerçekleştirebilenin çok az olduğu cümle.
- pazartesi yeni bir hayata başlıyorum...
- değiştir!
- şu dakikadan itibaren sigarayı bıkarıyorum...
- değiştir!
- tövbe içki içmicem...
- değiştir!
- iyi beee, anladık! büyük lokma ye büyük laf konuşma
- evet, böyle kal! hiç bozma...
sayısal loto oynayan kişilerin çoğunlukla kullandığı cümle.
(bkz: yarın sınava çalışmaya başlıyorum)
aynı nakarat hep aynı aynı
yarısı bayat
aynı nakarat anlat anlat

kısacası pazartesi yeni bir hayat olarak başlamak istemiyorum. cuma bok oluyor çünkü. hep aynı güzel pazartesi. hadi len. özellikle pazartesileri zaten kötüdür.
yeni yılda alınan kararlardandır. Takvim, saat gibi zaman birimleri baştan alıyorya, ilgili şahısımız hayatının da baştan alacağını sanır. Ama bir bok da değişmez.
pazar günü sevdiceğinin ihanetini öğrenen bünyenin kendini gaza getiriş cümlesidir. silip atmak ister ona dair ne var ne yoksa.onun için harcadığı emeklerin ne kadar boş olduğunu farkeder, herşeye sil baştan başlamak gibi hayaller kurar. gülüşü güneşten aydınlık sevdiğini unutmaya kararlıdır.

peki başarabilir mi?
52 pazartesi sonra belki.
+Tamam canım görürsem söylerim.

Muhakkak ki hayatında birtakım şeyleri yoluna koymak isteyen insan her pazartesi yeni bir sayfa açar.
inşallah caymazsın.
(bkz: tamam)
Pazartesi temizliğe başlıyorum bende. Bayram temizliği. Yeni bir hayat mı?

(bkz: swh)
Kararımı verdim. Allahın izniyle pazartesi ben yeni hayata başlicam arkadaşlar umarım destek olursunuz. Teşekkür ederim.
Netim. Başlayacağım . Bıraktım zaten birayı.
Bira bırakılır da kırmızı Tuborg bırakılmaz.
Genelde pazartesiyi salıya bağlayan gece, başlanılan o hayatın bitmesiyle sonuçlanan olay.
ben de...

(bkz: bi daha içmiycem)
Çok güzel. Hedeflerin yoksa hayatta, okyanusta dolanan gemi gibisindir. Ama asla geriye dönme.
ben bu pazartesi başlayacaktım unutmuşum tamamen.