bugün

Gazeteyi alıp Haşmet Babaoğlu 'nun 'Pazar Notları'nı okuyup güne başlamak.
(bkz: fox tv)
+ sabah yatakta uzuuun uzun keyif yapmak
+ bugün ne yapsam diye düsünmeden kendini zamanin akisina birakmak
+ bos buzdolabinin önünde durup ne yesem diye düsünürken dalip gitmek, öylece kala kalmak
+ televizyonda magazin programlarini seyredip esi benzeri olmayan ender bilgileri hafizaya yerlestirmek
+ okumak istedigin kitabi okumak icin eline alip sonra okurum diye bir kenara birakmak *
+ sözlük'te fink atmak
+ aksam strese girmek *
+ ne cabuk gecti lan haftasonu diye derin düsüncelere dalmak.

unutmadan, hepsini slow motion modunda gerceklestirmek.
anne ve babayı ziyaret etmek.
evde ki kadının hadi beni oraya, buraya, şuraya götür dialoglarıyla başbaşa kalınan durum.
-of aman be bi pazarım var zeten, dur senle uğraşmayım şimdi...
çengelköy, fiko'nun kahvesi, börek, çay ve boğaz manzarası.
Bekir Coşkun'un hayvanlara ayırdığı pazar yazıları.
uyku,yatak,yastık,uyku,yatak..
hapisteyseniz ve pazar günleri havalandırma sıranız varsa vazgeçilmezdir nazım şiiri:

bugün pazar

bugün pazar...
bugün, beni ilk defa
güneşe çıkardılar.
ve ben, ömrümde ilk defa
gökyüzünün
bu kadar benden uzak,
bu kadar mavi,
bu kadar geniş olduğuna şaşarak,
kımıldamadan durdum
sonra, saygıyla toprağa oturdum,
dayadım sırtımı duvara.
bu anda;
ne düşmek dalgalara,
bu anda;
ne kavga, ne hürriyet, ne karım.
toprak,
güneş ve
ben...
bahtiyarım…
sıkıntıdır.
(bkz: behzat ç)
sıkıcı futbol programlarının her kanalda yayınlandığı gün.
kahvaltı da yumurta yemek. *
(bkz: kahvaltı)
ispanya ligi maçları.
öğle kuşağında yayınlanan magazin programları.
(bkz: nefes almak)
(bkz: uyanmak)
(bkz: yemek yemek)
(bkz: su içmek)
askerdeysen bütün gün kafayı vurup yatmaktır..
Güzel bir kahvaltıyla başlayıp güzel bir geceyle bitirmek .
(bkz: pazar akşamı sendromu)
* yalnizken: uzun deliksiz bir uyku, saat 11 civari uyanis, guzel bir sucuklu yumurta seramonisi, tw keyfi, dus, disariya bir goz atis, aksam gec olmadan donus, kapanis.

* aile ile: sabah en gec 9 - 9.30 gibi uyanis, kahvalti masasi, sonrasinda evin temizlik telasina taniklik, evden sivisma, gidip bir yerlerde icme ya da aile ile disarda takilma, aksamustu eve gelip toplu bir yemek, tw, kapanis.

* sevgili/es/hanim ile: gec saate kadar uyuma, kahvalti niyetine bir sevisme(bunu herkes yapamayabilir), uzun bir kahvalti keyfi, ee napiyoruz ne taraf tartismasi, evden cikis, aktivite bulup gerceklestirme, donus, kapanis.

* arkadaslar ile: iki tane densizin bilgisayarda hayvan gibi tartistiklari bir mevzu yuzunden uyanis, kufurler, zaor zor iki yumurtayi kirma, sigaralar, alkol belki, disariya akis, ortamlara bakis, gecenin bir korune kadar dagita dagita takilma, herhangi bir yerde sızış.
gece 2-3 gibi yatıp 1-2 gibi uyanmak dışarda arkilerle buluşma gezip tozmak sonra eve gelmek yemek yiyip netin başına geçmk 12 olunca uyumak yazın pazartesi çnkü.
(bkz: ütü kokusu)
futbol maçları.
işe gitmek.

ulan bi kerede ayagimi uzatip oturamadim evde.