bugün

lüks yaşamanı ve çevrende tonla sahte insan olmasını sağlar. rahatsız edilirsin sürekli. başka da bir halta yaramaz bu para.

ama fakir gibi; toprak altına girecektir parası olanda.
Dünyanın tek gücü. Belki sağlık dışında.
Sağlıktan bile önemli olan hede. Paranız yoksa tedavi değil üçün birini görürsünüz.
varlığı bir dert yokluğu yara...
Puşt'a yakışandır. Fazlası da azı da başa bela olandır.
baga tarkan, danişmend ahmet gazi, 1. mesut, 2. kılıçarslan, osman bey, orhan bey, fatih sultan mehmet, abdülmecit...
lidyalı ipnelerin icat ettiği lanet şey.
selam ve borsa ile.
iktisadın tek bir allahı vardır o da paradır. Buraya gelip allah hassasiyeti kasmak için kullandığınız internetin faturasını yeryüzünün gerçek tanrısı olan para ile ödüyorsunuz. Adam olun da az ekonomi öğrenip imana gelin
görsel
gelişen vahşi kapitalizm ile mal ve hizmet karşılığında değişim aracı olmaktan çıkıp tüm insanlığı kendisine tutsak eden bir illet haline dönüştürmüştür.
kimseye muhtaç olmadan geçinip gidebilecek kadar olanı makbuldür.
her şeye access vermiyor maalesef. istediğin kadar alkol alabilirsin ama sevdiğin kadını yanına getirtemiyorsan bir anlamı yok.
görsel
Para değersiz bir kağıtdır. Alabilecekleri değerlidir. O yüzden değerli gibi algılarız. Gerçek değerlerin önüne geçebilmesi de bu yüzden olabilir.
Paraya para demiyorum, coin diyorum.
(bkz: banners app)
Nazlı Bir tanrı, taparsan süründüren, tapmazsan çoğalan.
tersten okunuşu manidar olan değer.
"el kiri" diye betimlendiği rivayet edilir diye duyum alınmıştır.
herkesin peşinden koştuğu kağıt.
Brezilya'nın kuzeyinde bulunan bir eyalet.
başkenti belemdir.
Yüzölçümü 1,247,689.5 km2 olup ülkenin 2. büyük eyaletidir.
nüfusu 8,513,497 dir.
haritası:
görsel
bayrağı:
görsel
Her sorunun nedeni. Birine duyduğunuz saygıyı da acımadı da belirleyen en buyuk faktör. Parası olanın yaptıgı herşey sineye cekilir.
Parasız ama iyi bir insan olmak çok zor. Hayat sartlari birilerinin ustune basmadan zafer kazandırtmıyor.
Modern dünyaya şekil veren eski dünyanın ilkel icadı.

Saplantı ve amaç haline gelmese güzel icattı.
http://youtu.be/80te_fI_Cbw

http://youtu.be/80te_fI_Cbw
Dünyada en çok tapanı olan güç...
O olsaydı her şey olurdu..

Basit bir kağıt parçası nasıl oluyorda boktan giden bir hayatın kaderini tersi yönde çevirebiliyor?

O olsaydı var ya, kendime yeni bir telefon alırdım. Eski bozuk bilgisayarımda kalan tüm anıları harici bir hard disk satın alıp içine yüklerdim.

Ehliyet alırdım kendime.

Bütün borçlarımı kapatırdım. Yeni kıyafetlerim olurdu.

Özel hayatımda her şey rayına otururdu.

Ah şu garibanlık....