bugün

en sevdğm çiçekdir. umut verir insana, mutluluktur yani.. şarkılarda şiirlerde hep yüzümüzü güldürür. Neşelidir, ama acaba papatyalar hep neşeli midir?
kizlarin (ben dahil)
en zayif noktasidir...
bunu bana birisi aldigi zaman eriyorum.
Bir- Seviyor sevmiyor diye yaprakları koparılan zavallı çiçek.
iki- Neden bununla fal bakıyoruz diğer çiçeklerin ne eksiği var bundan diye sorduğum çiçek.
Üç- Zavallı çiçek.
teoman'ın kıran geçiren şarkısı.
teoman'ın yıkan, yerlebir eden şarkısı.
pek çok hem cinsim gibi sevdiğim çiçeklerdendir. ama favorim orkidedir.
favori çiçektir zarif saf ve temiz.*
Saflığı,tazeliği ve baharı en güzel anlatan, en sevdiğim çiçek olur kendileri. huzurdur.
http://www.youtube.com/watch?v=EH0mx_kCs-c&feature=related bu versiyonu daha güzel olan şarkıdır.
papatyam

sen bir papatyasın saçın sarı
için yaprağı gibi bembeyaz
her taraf seninle doldu, her taraf seninle yaz
sana ne kadar iltifat eylesem o kadar az
gelde ne olur sevginle şu gönlüme adını yaz

sen bir papatyasın
ne dokunmaya, ne demet demet toplamaya kıyamıyorum
güzelliğin bahar gibi sımsıcak
değsem yanarım değmesem ölürüm
bir gün bakmasam dünyaya bedel gözlerine
üzme şu garibin gönlünü senle hayat bulayım

sen kokuyor bahar, yaprak, dal, çiçek
seni dokuyor gönlüme nakış nakış işleyerek
her bir halinle baştacı edilecek
papatyasın sen hem nadide bir çiçek
hem baharımı resmedecek.

ömür koç
kurutulup sıcak su ile içildiğinde, insanın sinirlerini gevşeten ve rahatlama hissi veren, hatta uyku yapan çiçek.
Çiçeklerin en zarifi. Bu ara her gün dinlediğim şarkı ayrıca.
yapraklariyla seviyor sevmiyor sozleriyle koparilan zarif kir cicegi.
Bileşikgiller familyasından 20 - 50 cm yükseklikte, çok dallı, yaprakları parçalı, tüysüz, çiçekleri küçük başlar biçiminde toplanmış bir yıllık otsu bitki.
hiçbir parfümün alt notalarında bile kokusuna rastlanmamasına rağmen çiçeklerin şahı.
o kadar güzel kokmayabilir. doğru. önceleri ben de sevmiyordum "şu papatya da çiçek değil ot." diyordum. arsızlığıyla dalga geçtiğim de oldu. aptal mıyım neyim? oysa en çok arsız çiçekleri sevmeliyiz.
işte papatyanın herkesin sevemeyeceği bir duruşu var. papatya sizin için var. yani sizin için dediysem çayını için diye değil. papatya çayı iğrenç bir şey. fal bakın diye de değil.
çocukluğumda tadını merak edip yediğim tek çiçektir. gizli gizli ağzıma atardım. her nedense çok güzel gelirdi tadı. daha sonra papatyaları yemekten vazgeçip sevdiğim insanlara vermeye başladım.
https://fbcdn-sphotos-f-a...06842815_1443691584_n.jpg
(bkz: papatya falları)
ah papatya falları..
teoman isimli antipatik adamın belki de tek güzel parçası. pek sevilir, arada açılır, dinlenir. 90'ların rock barlarının havası var sanki. güzel.

http://www.youtube.com/watch?v=Q4wIJvaUFc0
teomanın eski ama güzel şarkılarındandır. evet.
teoman'ın külliyatından bir şarkı. "hani çok sevdiğin o filmi gördükten sonra, kısacık kestirip saçlarını içtin ilk sigaranı" dizelerinde bahsettiği film fight club olup, kısa saç-sigara ikilemesiyle de marla singer'a selam çakmıştır.
görsel

görsel

görsel

görsel
ince ruhlu ama yırtıcı, duygusal ama tutuk, sevilen ama sevemeyen, inanan ama şüphe duyan, giden ama bırakılmayan, konuşan ama zorlanan, son ana kadar belirsiz olan gülün dikenini sevmeyen kadınların çiçeğidir papatya ki çektiren çiçektir papatya.
olmasaydı hiç de herkes gülün kan kırmızısını can yakan dikenlerini sevseydi eline diken gelecek diye korkup da güle tercih etmeseydi papatyayı.
aşık bir kadın için en son koparılan yaprağının ''seviyor'' olmasının önemli olduğu çicek.
şarkının klibinin başında denize doğru yürüyen kızın belindeki dövmeye hasta olmayan yoktur herhalde.