bugün

ilk defa bindiğim firma. Şu an içeride metallica çalıyor. Beni kaptıkar.
şu android işletim sistemli tv'li otobüslerinde muazzam bir müzik arşivi var.
Sevilen firmaydı tarafımca; şimdi daha çok sevdim. Eski otobüsleri yok artık sanıyorum veya bana denk gelmiyor. internetiyle, müzikleriyle, saygılı muavin ve şoförleriyle* yolun su gibi akıp gitmesini sağlıyorlar sağolsunlar.
Yolculuk yapmayı sevenler içinse zaten tadından yenmiyor, sıkılabilemez insan bu arabada, Zaman bulamaz sıkılmaya.
Rahat yolculuğu, müzik arşivi ve tabiki dardanel kaşar peynirli sandviçleri için tercih ettiğim firma.
2+1 pamukyol otobüslerini her ay en az iki kez ziyaret ettiğim firma.
ankara-istanbul arası 6 saat nasıl geçiyor anlamıyorum.
film, müzik arşivi yanı sıra oyunları da var.
tartışmasız en iyi seyahat firmasıdır.
denizlide ,lisedeki ingilizce hocam ,pamukkale turizmin sahibinin eşiydi.
hayatımda tanıdığım en değerli insan diyebilirim.
hayata bakışı olsun ,insana verdiği değer olsun ,
sorunlar karşısında takındığı yapıcı tavırları ve o mütevazi halleri ile
böyle sağlam ve kaliteli bi hizmeti veren kurumun ortaya çıkmasına şaşırmamak gerek.
''her başarılı erkeğin ,arkasında bi kadın vardır '' sözünü ,doğrulayan bi durum olmuş.
bi yere gidecek olduğumda hocam gelir aklıma ,alırım bi pamuk bilet.
tüm hostları özel eğitim almış gibi olan, otobüste ulaşabileceğiniz maksimum konfora ulaştıran otobüs firması.
hizmetinin güzel olduğunu duyduğum fırsatım olunca bir turda ben bineceğim otobüs firması.
koltuk televizyonlarında ekşi sözlük özel listesi varken uludağ sözlük özel listesi yoktur. ekşi ye yaranalım da hakkımızda kötü şeyler yazılmasın şeklinde bir düşünceye sahip otobüs firması. otobüsleri rahattır o ayrı.
bütün otobüsleri rahat değildir. Teknobüslerinde bile tvleri düzgün çalışmaz. Acımasız dahi olsa genelledim. Daha da davosa gelmem.. A yani pamukkale'ye binmem.
2+1 otobüsleri çok rahat ve her türlü teknolojik donanıma sahip olan bence türkiye'nin en iyi otobüs firmasıdır.
geçen hafta aynı gün içinde yaptığım gidiş-dönüş seyahatinden oldukça memnun kaldım. tam zamanında hareket eden gidiş otobüsünün hostu inanılmaz kibardı. ikramlar harikaydı, sabah yolculuğu olduğu için tüm yolculara sandviç verildi; demleme çayın neredeyse tüm yolcular tarafından tercih edilmesi de türk halkının çaya olan düşkünlüğünün kanıtıydı. muavin yani host her 25 dk'da bir tüm yolculara tek tek "bir isteğiniz var mı efendim?" diye sorarak gönlümü kazandı. ayrıca kendisine teşekkür edildiğinde ağzından düşmeyen "memnuniyetle" lafı ise pamukkale farkını bir kere daha ortaya koydu. diğer firmaların (buna kamil koç gibi ünlü firmalar da dahil) hostlarının yaptıı gibi ikramları yolcunun yüzüne atar gibi vermeyip bu işi gerçekten severek yapmaları güzeldi.

dönüş yolculuğum da iyiydi, en ön koltukta (1) oturduğum için yapılan anonsa uyarak emniyet kemerimi bağladım fakat bir süre sonra kemer sıkmaya başladı. çıkardım bir ara ve sonra gözüm muavin koltuğunda oturan, tam çaprazımdaki hosta kaydı. host sürekli kendi işleri için kalkıp otobüste dolaşmasına ve o koltuğa kalkmadan en fazla 10 dk oturabilmesine rağmen her oturuşunda emniyet kemerini bağlıyordu ve açıkçası bu bana örnek oldu. konforum canımdan daha kıymetli değil diye düşünerek kemerimi tekrar bağladım.

yalnız hoşuma gitmeyen tek nokta, ıslak mendiline varana kadar kendi adına ambalajlatan koskoca pamukkale'nin yolcularına "su" dağıtımını 1.5 litrelik pet şişeden tek tek pet bardaklara döküp vermesiydi. firma adına tekli bardaklarda ağzı kapalı su ambalajlatmasalar bile en azından erikli'nin tekli sularından falan alıp dağıtabilirler mesela. müşteri kendini özel hissetmek ister; kişisel tv, kişisel priz, tekli koltuk vs vs gibi hatta demleme çayına, türk kahvesine kadar müşteriye sunan bir firma için bu zor olmasa gerek.
binmedim askerlik haricinde de binme ihtimalim zor gibi, ama nedense hep bakınca sempatik ve hoş geliyor.
batının gözde turizm şirketlerindendir ancak afedersiniz ama bir boka yaramayan muavinlere sahiptir.
mına koyim cinsiyet ayrımı bu kadar aşikar yapılmaz arkadaş. kadınlara özel ilgi alaka gösterin falan mı dediler size?

(bkz: abazanus sapiens)
en iyi turizm şirketidir bana göre. 5 dakikada bir servisleri var mesela. su bile olsa 5 dakikada bir muavin bir isteğiniz varmı diye sorar. araçlar son derece lükstür. içerisinde priz, son teknoloji lcd(hatta bu led bile olabilir bak) vs.. gibi birçok özellik bulundurmaktadır ve ayrıca ekonomiktir.
biletleri ateş pahası olan turizm şirketi.
anadolu turizm firmasıyla ortak çalışan firma. bu tür şirketler pazar rekabeti gereği bir üst marka, bir de alt marka oluşturur. üst firma pamukkale daha pahalı iken, alt firma anadolu daha ucuzdur.
yolculuk kalitesi çok iyidir ama şu sıralar fiyatlarında gözle görülür bir yükseliş var. 40 lira'ya geldiğim yolu 60 lira'ya dönüyorum.
tartışmasız türkiye'nin en iyi otobüs firmasıdır. 2+1 otobüsleri konforun babasıdır. dardanel kaşarlı soğuk sandvicleri tapılasıdır. muavinleri de gayet saygılıdır ve sürekli isteğiniz var mı diye gelirler hani bazen de bıktıracak seviyede. en sevdiğim yanı uyuduğunuzda tv ye yapıştırılan kağıt.
hemen al kampanyasını kaldırıp üstüne zam yaparak en pahalı otobüs şirketi olmuştur.
Aşti de yaptigimiz pazarliklari hatirlatir.
istanbulu sisin esir almasından mütevellit Ankarada uçağın iptal olması nedeniyle tercih ettiğim firma koltuklar uçak kokpitini andırır olmuş ve çok rahattı çoğu otobüs firmasında tek muavin olmasına rağmen bunlar 2 şoför 2 muavin ile çalışır. Ve takdiri hak eder.
kesinlikle güleryüzü 1 numara olan otobüs firmasıdır. canınızı yerim sizin muavinlerinizin. helali hoş olsun aldığınız paralar.
Pamuk yolda gidiniz efem. Güzel firmadır, yakında otobüslerine yüzme havuzu yapacaklarını düşündüğüm firmadır. Daha ne isteyelim yok yok.
pamukkartta biriken pamuk puanlarını nasıl kullanacağımı çözemediğim firma. bilen varsa aydınlatsın, sevinirim.
pamukkale exprees tren hattini kapattirip bi daha hic actirtmayan ..diye bi donem komplolarima alet ettigim sirket...
-tren yerine otobus kullanmama nesen olup hayatimda kelebk etkiside yapmistir..