bugün

padişaha karşı arkasını dönüp çıkmanın yanlış olduğunu bilen soytarının yapacağı eylemdir. sonucunda ya padişah bundan etkilenip kendisini baş soytarı yapar*, ya da kendisiyle dalga geçtiğini düşünüp kellesini ister. riskli bir durumdur.
padişaha saygının sonsuz olması ve 19. yy'da 20 yy son çeyreğinin sanatına özenmektir.
lagari çelebiyle aya gönderilmeniz vaciptir..
tiz kellesi vurulalardansınızdır.şanslısınızdır.
(bkz: padişahın huzurundan zeybek oynayarak çekilmek)
elleri göbek hizasında birleştirip, başı öne eğerek bu hareket yapılırsa daha bir sevapmış.
padişahta "huuuuvvvvv" diye bağırıp kendi ekseni etrafında 3 kere dönüp Thriller ı söylemeye başlar. beraber koparlar artık.
kellenin vurulma ihtimalini yükselten bir davranış olabilir.
Şapkayı padişahın kafasına atmak ve bunun üzerine kelleyi vermekle sonlandırılabilir.
alkışlanacak harekettir.

uzun bir zaman sonra ilk defa yaratıcı bir konu bulmanın huzuru ile başlığı şukuluyorum efenim.
Tarihi dizilerden yakinen tanıdığımız bir isimin gerçekleştirdiği eylemdir. Başka varsa merak konusudur.
(bkz: sümbül ağa)

adamın altında raylı sistem var mübarek arkadaş...
Bu da farklı bir yaklaşım tabi.
vezir :
- bu adam mehdi padişahım.
padişah :
+ o zaman vezirim o olsun sen si*tir git.
padişahın wuhuuu diye bağırarak tek yumruğunu havaya kaldırmayacağı kesindir.
yazık olacak bir durum hakikaten..
tez kelle vurula.
padişahın özel soytarısı olmakla sonuçlanabilen olay.
soytarılarına tımar vermişliği olan osmanlı padişahı üçüncü murad ın ilgisini çekebilecek olay.
eni vici vokke padişahım eni vici vokke diye söylenerek çekilmektir.
45 derecelik açıyla eğilip Selam verdikten sonra yapılmalıdır.
adamın kafasını sonra ağır çekim uçururlar.
Genellikle, sonu yağlı kazık üzerinde bitmektedir.
Kavuksuz yapilmamasi gerekir.
-tez kellesini urun !
-emriniz başun üzerinedir haşmetlim...bilie jean is not my lover...she is just a girl who...auwwwww !
-napıyorsun lan hadsiz ! bre mellun napıyorsun !
-ya sultanım götüm götüm ters yürümek zor oluyor devşirmelerden mikail bulmuş yolunu bizde ay yürüyüşü yapıyoruz haşmetbağam...
-haaa iyi o zaman...tiz ulufe verin mikail kuluma...
-olur auwwwww ! annie are you ok ? anie are you ok ? ok anie ? hiçi hiçi hiçi auwwwww !
(bkz: moonwalk un osmanlıcası)