bugün

Şu an elimde "Tutunamayanlar" isimli romanını tuttuğum yazar. Sanki hayattaymiş gibi hissettirir.
görsel
Tutunamayanlar derken (bkz: atanamayanlar)
En tehlikeli kelime nedir Olric?
Ama'dır efendim bana göre.
Neden Olric?
Önceden söylenen her söylemi veya kelimeyi öldürür! Mesela, "seni seviyorum ama." gibi.
"Bir gün bizi eski horgörülmelerimizle, aşağılanmalarımızla, hiçe sayılmalarımızla, adamdan sayılmamalarımızla, haklı ya da haksız küçük görülmelerimizle baş başa bırakıp gidersin. Üstelik senin, söküklerimizi dikip yaralarımızı sarar görünmen yüzünden biz bütün bunların intikamını almış olduğumuzu düşünürüz. Sen bizi bu durumda bırakıp gidersin. Affedersiniz yanlışlık oldu dersin. Özür dilerim."
"Olmaz. Sen bizi düzene sokarsın. Her istediğimizi aradığımız yerde buluruz sonra. Sen bizi evde bekliyorsun diye, işimizde gevşeklik gösteririz. Belki canımız evden çıkmak istemez bile. Çekilmez bir tatlılık duygusu içimizi sarar. Eski öfkelerin acısını unuturuz. Sen de bu oyundan günün birinde bıkarsın. Çünkü kadınlar uzun süre oyunlarla oyalanmazlar çünkü gerçekçidirler. Bir gün bizi eski horgörülmelerimizle, aşağılanmalarımızla, hiçe sayılmalarımızla, haklı ya da haksız küçük görülmelerimizle ve daha kötüsü bütün bunların intikamını alamamış olmamızla baş başa bırakıp gidersin. Üstelik senin, söküklerimizi dikip yaralarımızı sarar görünmen yüzünden biz bütün bunların intikamını almış olduğumuzu düşünürüz. Sen bizi bu durumda bırakıp gidersin. Affedersiniz yanlışlık oldu, dersin. Özür dilerim: Öfke değil öksedir. Bunu da tam söylemezsin. Bir süre sonra aklımız başımıza gelir; Apokalipsin Dört Atlısı yalnız bırakılmıştır. Çirkin kılıklarımızla, gözyaşlarının yüzümüzü akıttığı boylarımızla birer melodram oyuncusu olarak kısa bacaklı zavallı atalarımızın üstünde öylece kalırız. Perde bile üstümüze kapanmaz: Bir arıza olmuştur." paragrafının yazarıdır.
Kelimeler, kelimeler albayım, bazı anlamlara gelmiyor.
(bkz: tehlikeli oyunlar)
Kendisi nerde bilmiyorum ama orda.tutunarak değil belki de uçuşarak gitti.ama düşmemiştir yer
Çekiminden muaftır.

Hayat yanlış anlayınca güzel sadece yanlış anlayınca her şeyi tutmayıda uçmayıda.
poyraz karayel'in sömürdüğü yazar.
Galiba evde oturmaya o kadar alışmışım ki sanki evden çıkınca gerçek bir dünyada yaşamıyorum. Evin dışında her yer sanki aynı, sanki bütün insanlar birbirine benziyor. Ne acıklı değil mi?

Günlük, Oğuz Atay
son 3 4 yılda kendisini çok geliştirdi. cemal süreya ve can yücel ile beraber son 3 4 yıla damgasını vurdu türk internet edebiyatında. (!)
Edebiyat gösterişçilerini gözardı ederek eserleri tadılması elzem yazar.

Yeni başlayanlar korkuyu beklerken eseriyle yol alabilirler.
kelimeler, evet bazı anlamlara gelmiyor sayın oğuz atay.

yalnızlık mesela, dokuz harf üç hece ve tek kelime.

oysa içerideki o bunalmışlık, o yarım kalmışlık, terk edilmişlik. yangın yeri yatağın diğer ucu. ama tek kelime, yalnızlık.

evet, bazı anlamlara değil.. hiçbir anlama gelmiyor bazen.

iyi ki, yazmışsın. ve tanımışız seni.
yazarlıktan öte yaşanmışlıkları var yazdığı her satırda. tutunamayanlarda da bahsettiği gibi yarattığı karakterler bile kendisine karşı galip gelmiş biri. okudukça, dinledikçe üzülüyorum kendisine.

kendimden bir parça bulduğumda ise git gide daha fazla hemde, işte o zaman da kendime üzülüyorum.
Kelimeler albayım!
Bazı anlamlara gelmiyor.
Kıymeti öldükten sonra anlaşılan, şimdilerde her gencin elinde mutlaka eserlerini gördüğümüz kıymetli yazar.
Mezarı eski haline getirilmiştir. Teşekkürler Bilal işgören.
Sabahın şu saatinde aklıma Beyaz mantolu adam hikâyesi gelmiş Türk edebiyatının en iyi yazarlarından biri.
okurken derin içler cektiren nadir yazarlarımızdan . sevmenin vazgeçmek olduğunu en güzel anlatan dizeleriyle beni üzmüştür .
zamanının ilerisinde olduğunu bugün fark ettiğimiz yazar.
"bazılarımız şiirlere tutunuyor, bazılarımız şarkılara.
bazılarımız filmlere tutunuyor, bazılarımız kitaplara. sanırım artık insan, tutunamıyor insana."
biraz da pul biber, biraz da kekik,
işte yemeğın sırrı dedik..

üstad yazmış yine.
iyi ki doğmuşsun be adam.
Oğuzcuğum atay. iyi ki doğdun, iyi ki var oldun, iyi ki kitapların var.
Dönemsel olarak popülizme kurban edilen kıymetli yazar. Olric'i unuttular hüsamettin albay'ı da unuturlar. Unutsunlar hatta.