bugün

"uçurtmayı vurmasınlar"daki "masum barış"tan eser kalmayarak bildiğin filinta ya da bilemediğin profilden sadrazamı andıran bir halk kahramınına transforme olmuş aktör.

dayanak: http://www.sinematurk.com/kisi.php?2018

atv'nin yeni bir dizisi var, tatilde bu ara, yerli yurtlu da bi' adı vardı, orda görmüştüm kendisi.
rölantide kanaatimce bu.
kanal 1deki fimin devamı programında kendinden bahsediliyordu. bir gün görürsem boynuna sarılıp ağlayabilirim.

(bkz: ben işemedim miki işedi)
girdap adlı sinema filminde değişen kişilik karakterini çok güzel yansıtmış oyuncu. altın portakal jüri özel ödülünü çok küçük yaşlarda sahip olmuştur.
o yaşta o rolün üstesinden nasıl böyle başarılı bir şekilde geldiğini merak ettiğim oyuncu. hiç bu kadar doğal bir çocuk oyuncu görmemişti gözlerimiz o zamana kadar* *. alışık değilmişiz böyle şeylere biz. mest olmuşuz resmen.
uçurtmayı vurmasınlarda ki rolüyle,gelecekte iyi bir sinema oyuncusu olacağının sinyallerini veren ve zeki demirkubuz filmeleri ile bunun altını bir kez daha çizen sinema oyuncusu.
barış... yıllarca bizim ve bir üst kuşağımızın yaralarından oldu... uçurtmayı vurmasınlar ile beyinlerimize kazındı... yukarıdaki entrylerden yine buralarda olduğunu anladım ama görsek, izlesek, tekrar ağlasak... ben uçurtmayı vurmasınlar izleyeyim bir ara..
küçük yaşta gelen ünden sonra sıçrama yapamayan oyuncu. elbette onun kabahati yok. keşke şimdi oynayan onlarca diziden birinde olsaydı.
osmanı yücelten türk halkı çok çabuk unuttu barışı.
bir çocuk bu kadar mı tatlı olur dediğimiz kişidir uçurtmayı vurmasınlar filminde. çok ama çok tatlı gerçi şu andaki hali değişmiş ama iyi oyuncu olacağı o zamandan belliymiş.
birçok filmde ve dizide oynayan ozan bilen kader filminde zagor karakteri ile kısa ama etkili bir oyunculuk sergiliyerek gölgede kalan ismini hatırlattı..
Uçurtmayı Vurmasınlar (1989) Menekşe Koyu (1991) Üç Kişilik Dünya (1993) Saygılar Bizden (1993) Gül ve Diken (1995) Deniz Bekliyordu (1996) Yaban (1996) Sır Çocukları (2002) Kader (2006) Yersiz Yurtsuz (2007) Girdap (2008) Yılanlar ve Güvercinler (2010) Kars Öyküleri (2010) Şimdiki Zaman (2011) Vatan Yarası (2011) işler Güçler (2012) Hile Yolu (2012)
Uçurtmayı Vurmasınlar ve girdap filmleriyle ödül almıştır..
herkese renkli günler