bugün

son zamanlarda yazarların çokça kullandığı kelime.
"abartılmış" "şişirilmiş" gibi kelimeler ağzına eğri gelen entel özentilerinin dillerine doladıkları kelime. söylenişi çok hoş ama bir iki entel dantel laf gevelemekle entellektüel olunmuyor hacim. komik oluyorsunuz cidden çok komik.
tam olarak türkçe karşılığına karar veremediğimiz kelime. ama balon kelimesinin argo kullanımı anlam yakınlığı olarak en yakın kelime gibi sanki?
(bkz: SıLA GENçOğLU)
bu kelimeden ne kadar nefret ediyorsam, tam zıttı olan underrated a da o kadar bayılıyorum. tuhaflığı kendinden mesul. paradoksu haiz.
bazı yaratıkların güzelim türkçe cümlelerimiz içinde kullandığı kelime.
Bazı yavşakların türkçe cümle kurarken kullandığı kelime.
He amk çok büyük marifet.
Bir bu iki de "ignore etmek"...
Dalyaraklar sizi.
Bir de ülkeyi kurtaracaklarmış bu gençler, sivil darbe ile.
Siktir git önce türkçeyi kurtar gavat herif.
sözlüklerde yeni moda olmuş ve yavaş yavaş konuşma ağzına da yayılan sözcük.

türkçe özürlüleri tarafından bolca kullanılır. abartılmış de geç ulan hayvan, neyin havasındasın. Kültürlü gözüktüğünü falan mı sanıyorsun?

nasıl göründüğünü söyleyeyim, Havlamaya çalışan bir maymun gibi. hatta bu ikisi bile hayvanlar aleminden olduğu için pek sırıtmaz.
abartılmışın yaygın kullanımı için (bkz: exaggerated)

dilimize de girmiştir "ekzecire etmek". ne gülüyonuz olm emergency de imörcınsi diye okunuyor sanki ingilizceyi ben yazdım.

(bkz: gülme olm zaten ortalık karışık)
şişirilmiş, abartılmış, götü kaldırılmış. metal müzik dinleyen kitle arasında pek yaygındır bu kelime. Ayrıca (bkz: underrated)
(bkz: darko milicic) şimdiye kadar yazılmaması şaşırtmıştır..basketbolda bu adam bu kelimeyle özdeşleşmiştir
kullanmayı pek bir sevdiğim kelime. en asil duyguların tercümanı.
futboldan az biraz anladığını sananların kullandığı kelime. sikindirik bi cümleyi havalı yapabilir ama bu senin futboldan anladığın anlamına gelmez. overratedmış, sensin overrated.
Sözlük dilinde 'abartılmış balon' kavramına karşılık gelebilecek şeydir.
(bkz: kıvanç tatlıtuğ)
(bkz: Adriana lima)
(bkz: Barbara palvin)
(bkz: carlos martin)
(bkz: odtü)
(bkz: ekşi sözlük)
(bkz: iPhone)
tr: bokunu çıkarmak
Türkçede son zamanlarda "o kocaman bir balondur" şablonuyla karşılığı verilebilecek kelime.
(bkz: abartılmış bir balon)
(bkz: frida)
Kelimenin turkcede tam karsiligi "abartılmış balon bir" dir. Acilan basliklardan gordugumuz uzere, bu denilebilir.
(bkz: roman reigns)
(bkz: ozan tufan)
(bkz: recep tayyip erdoğan)
Paketim şimdilik şu şekilde minimalizm kafa dergisi doğallık * * ceylan ertem gaye su akyol türk indie grupları ve game of trones çay edebiyatı konusunda hala emin değilim ama.
Kıymeti, değeri abartılmış, gereğinden çok değer biçilmiş şey.

(bkz: iphone)
fight club.