bugün

prostat kanseri olma riskini azalttigi soylenen eylem.
(bkz: ayakta isemek)
he bir de bunun osurarak işeme türü de vardır.
tam tazzik vereceğim derken gaz kaçırma durumudur bu da...
son damladan kurtulma yollarındandır.
erekeli erkeklerin de bazen zorunda kaldığı durumdur.
nerden biliyo bu kız demeyin bi filmde görmüştüm alalala.
Prostat olma riskini çok aşağılara çeken işeme şeklidir.
yapılması sünnet olan eylemdir.
prostat olma riskini azaltan ve tuvalet temizliği için her erkeğin uygulaması ve bu alışkanlığı kazanması gerekir.(bende dahil).
(bkz: ne kadar sallarsan salla dona düşer son damla) vakasındanda kurtulmak için uygun bir fiildir.
erkekler için prostat' a iyi gelir.

(bkz: büyüyünce anlarsın).
sçarken mutlaka yapılan eylem.
oturarak işemek doktorların erkek milletine verdiği en büyük tavsiyelerden biridir. ayakta idrar yaparken, mesane kesinlikle tamamen boşalmıyor, illaki içeride bir miktar idrar kalıyor. ve ilerleyen dönemlerde erkek cinsiyetine prostat başlangıcı oluşuyor bunun en büyük nedeni içeride mesane torbasında kalan pıhtılardır. doktorların oturarak idrar yapın demesinde ki amaç şudur. yere çömeldiğin zaman karın kısmı katlanır, tıpkı limon sıkar gibi mesanede hiç idrar veya tortusu kalmaz. alt solunun yolu enfeksiyonları ve prostatın başlangıcı mesanede kalan tortulardır. oturarak idrar yapan insanın mesanesinde kesinlikle idrar veya tortu kalmaz.
(bkz: oturarak su içmek)
yapmayan erkegi derhal terketmeli ! tum tuwaleti kokutuyo kokutturuyo.
Kızların yaptığı eylemdir.
Son derece sağlıklı bir boşaltım olayıdır. Çömerek işeyin. Açık ve net.
sünnettir.

ayakta işemeyin. sağlıklı kalın.
Alternatifler ve benzerleri için,
Dikelerek işemek.
Amuda kalkarak kusmak.
Montla sıçmak.
Yurtlarda "ayakta bevletmek caiz değildir." uyarılarından sonra alıştığımız bir pozisyondur. Hem sağlık açısından da zararlıdır.
Ayakta işemeye göre daha iyidir. Karın ağrıtmaz.
kadın değilim, prostatım yok, tarikatlarla uzaktan bile ilgim yok, abilerin okullarına vs ise ısrara rağmen gitmedim. ama gelin görün ki oturarak işiyorum. en büyük nedeni ise küçükken korkutulmuş olmak. ayakta işersen büyüyünce prostat olursun dediler ben de korktum 5 yaşımdan beri oturarak işiyorum.
Kadınların yaptığı eylem.
Sağlıklı ve tavsiye edilen işeme şeklidir.
Ama ameliyat dikişleri ya da, genel tuvaletlerde, everest' ten işemişliğimiz de olabilir pek tabii.
Sağlıkla ilgisi olmasa bile, foşur foşur ortalığı inletmenin ve fark edilmeyecek türden de olsa etrafa sıçratmanın bir anlamı yok.
Uzun uzun yapılan araştırmalara göre erkeklerde ayakta işemekten farkı yok. Bu konuda geçmişten bu yana bir çok deney yapılmış. Birçok insan, prostat hastaları bile deneye yardımcı olmuş. Fakat böyle bir bilgiyi doğrulayacak en ufak bir şeye rastalanamamış.
Ayakta işemek günah diye bir kanı var halkımızda. Bunun da dinimizde araştırdığıma göre yeri yok.
Bu yazdıklarım google'daki bazı sayfalara ve haberlere dayalıdır. Yani onların yalancısıyım.

Edit: http://m.milliyet.com.tr/...tay-erkeksagligi-2097619/
büyük l harfi şeklinde duran mesane oturarak işediğinizde düz bir hal alıyor ve bu da öncelikle debisini arttırdığı için daha hızlı biter işiniz, etrafı rahatsız edecek gürültü yapmazsınız, etrafa sıçratmazsınız ve mesanenizi tamamen boşaltırsınız. akılma bu kadar geldi. kısaca yararlı birşey.
Küçük abdestin tamamını boşaltma da kolaylık ile hem sağlık hem dini açıdan artısı vardır.

Uyguluyor muyuz?
(bkz: üç nokta)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar