bugün

(bkz: sürü psikolojisi)
an itibariyle süleyman demirel'i de alkışlayan güruhtur kendileri.

bir garipler hakikaten. yurdum üniversite öğrencisi profilini ne de güzel yansıtıyorlar. her gaz verene alkış..
alkışlama ishali kitle.
seyircilerden veya konuşmacılardan biri fikrini söyler alkışlarlar bunlar. alkış, bağırış, çığırış. biraz sonra başka biri bununla çelişen fikrini beyan eder, ona da aynı muamele. biz bu eyleme otu boku alkışlamak, bu eylemi yapan kişilere de bir fenomen olarak otu boku alkışlayan genç bakış seyircisi diyoruz.
"önemli olan benim düşüncem değil, salondakilerin düşüncesi" diyen yurdum üniversiteli gençliğinin, koyun misali her söylenene alkış ve tempo tutması hadisesi. Bir daha nerde göreceksin süleyman demirel'i hazır gelmişken her dediğini alkışlayın tabi.
ayrıca (bkz: ekşi sözlük ten başlık çalmak)
uzaylıya da izletsen bunları, "bunlar otu boku alkışlıyor" diyecektir. buna hayatlarında her yerde şahit olurlarsa "ben bunlara otu boku alkışlayan genç bakış seyircisi diyorum" der. * (bkz: çalmak yok)
(bkz: genc kakıs)
çoğu t.şak amaçlı alkışlar olsa gerek.
alkışlamadan malcolm x ciddiyetiyle ve işaret parmagın alnına dayanmasıyla oluşan muhteşem dinleyiş moduna girip benjamin franklin oldugunu zannedenlerin akılları sıra eleştirdikleri güruhtur. belki içinde bulundugu ortam, beyindeki apsislerin hareket yönü alkışlaması gerektigi bir durumu ifade ediyor.. belki dünyaya senin baktıgın gibi ultra mega hiper süper sorgulayıcı entel profesör gözüyle bakmıyor.. ister alkışlar ister alkışlamaz kimseyi germemesi gereken olaydır.
gençler böyle bakmamalı, daha iyi bakmalı dedirten seyirci.
(bkz: otu boku alkışlayan başbakan yalakaları)
"düşünmek" ten yoksun zavallı öğrenci çeşidi..

(bkz: otu boku alkışlamayan genç bakış seyircisi)

--spoiler--
Eylül faşist darbesinin baş mimarlarından olan Kenan Evren'in 1 Mart ta Kanal D de yayımlanan Genç Bakış adlı programa katılmak için Muğla Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi ne gelmesi öğrencilerce tepkiyle karşılandı.

Soru ve cevap formunda düzenlenen programda Darbeci Evren e soracak soruları olan muhalif öğrenciler salona alınmadı. Kapıda saatlerce bekletilen öğrenciler "Darbeciler içerde, Öğrenciler dışarıda" sloganlarıyla Evren i ve okul yönetimini protesto ettiler.
--spoiler--
sürü zihniyetinden çıkamayanlar topluluğu..biri alkışlassın yeter ki hepsi gelir..hatta konuklara tavsiye edilir, birkaç tanıdık götürsünler yanlarında sürünün başını çekecek!
adı üstünde, bakmaya gelmiş gençlerden oluşan seyirci topluluğudur. saçmalamayanına henüz rastlanmamıştır.
(bkz: abbas güçlü)
(bkz: çiçek abbas)
alkışlamayıp da ne yapsın seyircisidir bunlar.
gecenin bir yarısında sıcak yatağından kalkmış yanına kankalarını alıp programa gitmiş.
bırakın da alkışlasınlar ya.
eleştirince elit mi oldunuz, adam mı oldunuz?
kütahyaya gelmiş genç bakış... savaş ay podyumda... bi sütüdyo şefi var "ıııhhh" demekten konuşamaz durumda... abbas desen yolcu bi durum.. alkışlayan canım üniversitelim dumur, stüdyo şefi mutlu...
otu alkışlamak öküzlüktendir.
bok ile ilgili beyanda bulunmak istemiyorum. çok acıtacağım yoksa...
çoğunun düşündüğünü ifade etmekten aciz olan ifade edebilenlerinin ise çok güzel ifade ettiği seyirci türü. *
gencler konsantre bir sekilde konusmaciyi dinlemektedir:

+ evet gencler, kariyer planlamasi... sey.. rrzoooooorrrrttthhh*.. bu plan blablabla...
- horaaaayy pfriiuuvvv* sak sak sak sak sak saksuka*

seklinde gelisen olaydaki coskulu seyircidir.
sürekli bir şekilde beğendiği insanların konuk olduğunu gören insanlardır.