bugün

Olmayan saçmalıktır.
gereksiz ve saçma bir ayrımcılıktır. kadın eksik olduğunu kabul ediyor böyle yaparak. hamile, yaşlı veya çocuklu olmayan kimseye yer vermiyorum.
ayrıca erkek çocuklu varsa( bazen babaları minakarlıyla geliyor) onlara da yer veriyorum. tabi yaşlılara da.

bunlar da ayakta durmakta zorlanıyor diye yoksa cinsiyetine pozitif ayrıcalık uygulamıyorum. erkek hamile kalsa ona da yer verirdim. öyle de duyarlı bir vatandaşım işte.
Bayan değil kadın şarkısını hatırlatmıştır.

Öncelikli durumlar (hamilelik,engel,yaslılık) haricinde yapılması gerekmeyen eylemdir.
sözlükteki feministler göreve lütfen.
resmen rezalet. çakal kızları saymazsak zorda olan yanındakinin fordladığını gördüğüm bir kaç kıza yer vermişliğim var. ama yolcu eşrafı kızı zikmişim sanki gibi bakıyorlar.
vermiycem, vermiycem. benim değil mi vermicem, kalkana kadar vermiycem.
yaşlılara bile vermiyorum aq kendilerini genç hissetsinler.
dayılar beni de fortluyor amk!
bizim götümüz yok sanki.
yer verdiğim bayan da bana verecekse neden olmasındır.

yani yer. evet.
Hiç unutmam ben 16 yaşlarımda falandım. Bir adam yanındaki kadını oturtmak için oturan bir adamla kavga etmişti kalkıp yer vermediğinden ötürü. Kadın ne yaşlı ne hamile ne çocuklu... Hicbir şekilde anlam verememiştim. Hala veremem. Kibarlık yaptıklarını mı sanıyorlar? Yaptıkları ayrımcılık. Erkek cinsine de kadın cinsine de. Ya kadını zayıf görüp oturtmak için bir yerlerini yırtıyor ya da tacizcilerden korumak için. Bırakın kadınlar kendi kendilerini korusunlar. Kendilerini korumaya seslerini çıkarmaya alışsınlar.
hamile ve ya yaşlı değilse hiçbir şekilde yer vermem.
Hem kadın erkek eşittir derler hem de otobüste erkekler kadınlara yer vermelidir derler.ulan madem eşitiz ben niye yer vereyim size.
hamile değilse, fiziksel sorunları yoksa veya yaşlı değilse yer verilmemelidir.

yer veren erkek bu hareketi art niyetle yapmaz, kibarlık gibi düşünebilir fakat altta yine kadının güçsüz olduğu mesajları içerir.

burada toplum düşüncesini değiştirmek kadının görevidir. yer verildiği zaman kibarca teşekkür edip oturmamalıdır.

Gerçek feminist böyle yapar. Diğerleri yararlanır.
hamile ve yaşlı dışında yer vermemekteyim.
kadın erkek eşittir o sana yer versin .cok saça hemde cok.
Aynı adamlar kızın hesabını da öderler keriz gibi.
valla ben hiç yer vermem.
zamanında bir kere kızın birine yer vermistim bin kere pişman etti.

yaşlı,hamile ise de banane otobüs yerine taksiye binsin

çok ta zikimde..
püühhh size be. beyefendiliği, centilmenliği meriç diye sikik, uyduruk bi kelimeye kurban verip, toplaşmış barzoluğunuzla övünüyorsunuz. kadınlara yer vermek dahil bütün centilmen hareketler doğası gereği biraz riyakardır. belki verir ümidiyle ya da bakın ne kadar centilmenim havasıyla yapılınca bu işler tiksindirmiştir, evet. ancak doğası gereği erkek kadından güçlüdür, dayanıklıdır, sağlamdır. ayakta durmak ona o kadar koymaz. aynı eylem bir başkasına iki kat daha fazla ızdırap veriyorsa ona yardımcı olmak meriçlik değil insanlıktır. kavram kargaşasına kurban etmeyin insanlığı. biraz beyefendi olun. konformist ibneler sizi.
Adı üstünde saçmalıktır. Neymiş; kadınların bacakları o kadar uzun süre ayakta durmaya dayanamazmış. Kardeşim, kadınların bacakları güçsüzse, bedenleri de güçsüz. Erkeklerin bacakları güçlü ise, bedenleri de güçlü. Oranladığın zaman, durum aynı yani. Kadınların aleyhine bir durum yok. Yer verme olayına gelince; gereksizdir. Biz erkeklerden daha dayanıklıyız, doğum yapıyoruz biz, bilmem kaç gücünde acıya dayanıyoruz diyen feministlerin, otobüste kendilerine yer verilmeyince, yer vermeyeni çekip ifşa etmeleri vs de klasik bir feminist ikiyüzlülüğüdür.