bugün

ırksal açıdan doğru olan önermedir. iki istisnası vardır sadece: osman bey ve orhan gazi.

o dönemlerde ırkların babadan oğula geçtiğini düşündüklerinden, türk hatta müslüman olmayan zevce almak doğal karşılanmaktaydı. ama bugün biliyoruz ki osmanlı hükümdarlarının soyu kayı boyundan gelme de olsa, orhan gazi'den sonraki padişahlarda türklük oranı gitgide azalmış, hatta son padişahlarda sıfıra yaklaşmıştır. bu topraklara ve türk tarihine yaptıkları katkıları asla tartışılamaz, ama soyunda neredeyse hiç türklük kalmamış bir şahsın da bir türkün ne derece atası olduğu tartışmaya açıktır.

evet, şimdi gelsin eksiler.
komünistlerin türk düşmanı olmasından iyidir.
Anneleri genellikle yabancı uyruklu olduğundan tam Türk demek mümkün değildir. Bizde soy babadan geçtiği için oradan Türk demek mümkündür.
Hepsi farsi ajanların piçleri. O kadınlara arada saraya giren çirkin ajanlar tecavüz etti.

O kadar avrupalı kadın var, bir padişah mı güzel olmaz amk.
anne niye misal gösterilmiş pek anlamadım.
müslümanlarda soy babadan
yahudilerde anneden yürür.
neo-osmanistleri rahatsız etmiştir.
soy ne anadan ne babadan geçer, soy ikisinin birleşimdir. biyoloji kitabı diye bir şey var arada okumak lazım.
bu nefretinizin sebebi nedir.

şunu mu demek istediniz.
(bkz: osmanlı padişahlarının alevi olmaması)

asıl derdiniz bu biliyoruz mezhepci kendini gizleyen şii iki yüzlülüğünü sindirmiş kardeşlerim.

asıl derdinizi biliyoruz sevgili kızılkanişlerim.

(bkz: sarı saçlım mavi gözlüm)

işine gelince osmanlı da müsamaha yoktu de. yerine gelince adamların karıları hristiyan, türk değil de. adamların kafalarına erişebilecek hadde ve doygunlukta olmadığınız/olmadığımız çok fena belli oluyor. Adamlar ırkçılık denen illete hiç bulaşmamıllar. Osmanlı dün devletidir. Herkesin devletidir. Herkesten bir parça vardır işin içinde. Ama dünya onu Turks diye adlandırır. Dünya da ottoman adı kullanılmaz Turks der herkes. Osmanlı'nın fikren aşmış olduğu şimdinin amerikası gibi ırkçılıktan uzak bir üst kültür olduğu ortada. Adamın yıllar evvel olduğu seviyeyi, senin sonradan bulduğun ırkçılı denen illetle adlandırıp düşük zekanla anlam çıkarmaya çalışma. Mısır medeniyetinin ürettiği piramitlerin yanında tavuk-pilav satan mısırlı seyyar satıcının mısır piramitlerine bakıp bu ne lan götüme benziyor demesi kadar anlamsız eleştirileriniz. Osmanlıyı eleştirecek mertebede değilsiniz.

Ayrıca maden derdiniz türklük osmanlı türklük kavramının tarihte hiç ulaşılamayacak yerlere ulaştırmıştır. Bazıları gibi "çekilin ben türklüğün hakkını teslim eden devlet kuracam" diyip adını da atası koyup türklüğü güçsüz bi ülkeye sıkıştırıp dünyadan silmemiş. Evet atatürkten bahsediyorum çok seversiniz sevgili kızılkaniş kardeşlerim.

Evet anadolu çomarı diyin de rahatlayın. Sapına kadar anadolu çomarıyım. Anadolu karabaşıyım sizin gizli tabirinizle sevgili kızılbaş kardeşlerim. Kızılkanişlerin kendini gizmeyip osmanlıya laf atması da artık baydı. Ama çok ezber ya kim osmanlıyı kötüleyip türklüğü övüyorsa orda bir kızılkaniş vakası çıkıyor. adam türklüğü dünyada zirveye taşımış ona laf ediyor. Yazılımı övüp bill gates'i kötülemek gibi bişey. Arkaplanda başka bir yara olduğu çok bariz kızılkaniş kardeşim, artık anlıyoruz.
Doğrudur. Bilimsel olarak soy ne anne ne de babadan yürür.

Ortak şekilde ilerler ve bir süre sonra aynı şekilde devam eden süreçte asimile olunur.
Irkçı ve gerzekçe bir söylem. Padişahların kendilerinin müslüman olması , hükmettikleri yerde adil olup mamur etmeleri , islam'ın ihyası için çalışmaları benim için yeterli. Eşnin ya da anasının ırkı zerre umurumda değil.
padişah analarının %90,fatihten sonra %100 yabancı devşirmelerden seçilmesinden anlaşılan hakikat.
Yalnız o dönemlerde genetik diye bir bilim olmadıgından, soyun babadan geçtiği düşünülüyordu. Yani ne kadar yabancı ile evlenirsen evlen, babası sen olduğun icin çocuğun Türk kalıyordu.

Tarihi günümüzden bağımsız ele almak gerekiyor. O adamlara göre kendinden düşen her parça kendi soyunun devamıydı. Soyu da Türk’tü. Hepsi bu.
Soy babadan geçer diyorsunuz tamam
Türk+Türk=%100 Türk
Türk+Türk+Bulgar= %75 Türk %25 Bulgar
Türk+Türk+Bulgar+Çerkes=%50 Türk %25 Bulgar %25 Çerkes
Türk+Türk+Bulgar+Çerkes+Yunan= %50.5 Türk %15.5 Bulgar %15.5 Çerkes %15 Yunan.

Böyle gide gide sence safkan türk falan kalır mı?
Şimdi diyelimki ben gittim bir rus kızından çocuk peydahladım. Onu çocuğumla beraber aldım getirdim. Çocuğu burda yetiştirdim. Bu çocuk rus mu oldu.