bugün

Çakmak isteme yüzünden 16 kişinin birbirini yaraladığı il. Geçenlerde de istek şarkı yüzünden düğünde 30 küsür kişi yaralandıydı. Nasıl bir memleket la bura böyle.
Bir sonraki mamalak kavga sebebi neyden olacak merak etmekteyim açıkcası.
en meşhur yemeği Türkiye'nin hiçbir yerinde bir benzerini bulamayacağınız simiti..
basligin acildigi tarihe gore son 8 yilda cok gelismis olan akdeniz sehri.
aile içi şiddetin en fazla olduğu yermiş.
Yaklaşık 4 yıl yaşadığım şehir. Daha önceki yaşadığım şehirlere nazaran daha sessiz sakin ve küçük bir il. insanları ne sıcaklar ne soğuklar.
uzak kaldığında özlenilen gittiğinizde aynı gün içinde niye geldim anasını sikim denilen yerdir heralde.
fıstıkları meşhurdur. yer fıstığı yani.
adana'dan ayrılıp il olmuştur.

orada yaşayan insanlar Osmaniyeli olduklarını kabul edemeyebilirler. nerelisin diye sorduğunuzda Adanalıyım cevabını alırsanız şaşırmayın.
simiti geüzeldir. pekmezle karışık bir sıvı sürüyorlar üzerine ve öyle pişiriyorlar. birde biranın vazgeçilmezi yer fıstığının anavatanıdır.
Nesi meşhur dersen cevap belli.
Uzman çavuşu meşhur.
nüfusunun yarısı uzman çavuştur.
haritadaki tek mavi .
Bahçeli'nin memleketi olduğu için 2015 mhp milletvekili ön sıradadır.
2 mhp 2 akp millet vekili çıkarmış kral il.
Mhp'nin kaleside olsa akp ile eşit milletvekili çıkarmış il.
Memleketimdir. Ayrıca mhpnin kazandığı tek ildir.
memleketimdir, ayrıca mhp nin başkentidir.

(bkz: kadirli)
memleketimdir ayrıca (bkz: zorkun) u ozledim lan..
memleketim değildir.
Osmaniye de olmasa.
Yarı memleketim.
1933'e kadar il olan, bu tarihte ilçeliğe düşürülmüş sonrasında 1996 yılında tekrar il olmuş, akdeniz şehri.
lakin il olmasına karşın Osmaniye doğal sınırlarına kavuşamamıştır. Cumhuriyetin ilk yıllarında günümüz Ceyhan ve Yumurtalık kazaları, Osmaniye vilayetine bağlıyken günümüzde Adana'da kalmış ve Adana'nın parçası olmuştur. Bir benzer durumda günümüz Kadirli ve Sumbas ilçeleri içinde geçerlidir. Bu iki ilçe cumhuriyetin ilk yıllarında (1926 yılında Kozan ilçeliğe düşürülene dek) Kozan vilayetine bağlıyken günümüzde 1996'dan beri Osmaniye'ye bağlıdır.
yakın tarihte mhp orda bir kanton kurup, kendi yönetim modelini deneyecek diye söylentiler var.

ülkede MHP'nin 1. olabildigi tek kent olmasi ile beraber kendilerine altın puskevit ödülü verilmesi de ayrı bir proje.
meteorolojinin yarın için rekor sıcaklık uyarısı yaptığı bir diğer kent. hissedilen sıcaklıkların 50-60 derece arasında olması bekleniyormuş.

(bkz: yok artık)
(bkz: Memeleket)
(bkz: Çöl sıcağı)
güncel Önemli Başlıklar