bugün

osman hoca sakarya universitesi elektrik elektronik muhendisliginde bolum baskanligi yapmaktadir. cok tatli bi gulusu vardir lakin bu gulus birasda tedirgin eder. her ders sonrasinda " kucuk bi ara verelim " diyerek dersi bitirir. sınavlarinda kalem oynatmak gayet zordur.
2 yıl once bu ders esnasinda utanarak soluyorum muhterem bi orospucocugu hocaya :

- hocam size cc cerezci diolar herkese cc veriyosunuz bizim hakkimizi yiyorsunuz, diyerek bizim ekmek kapimizla oynamistir.

tabiki o sahsiyet 1 ay gibi bi süre okula gelemedigi gibi o derstenden kalmistir.
fizik profösörü değil fizik profesörüdür. yaşadığı şehirin insanlarından gayet farklıdır. öğrencilerine şekil, tip, kıl, tüy gibi nedenlerden dolayı takmaz ve okuldan bahsedilince önde gelen hocalardan birisi olarak gösterilir. diğer profesörlere nazaran daha samimi daha cana yakın ve farklıdır.

mesela herhangi bir hoca derse girip çıkanlara kızmasa bile bu olay tekerrür ettiği zaman laf söyleyebilir. kendisi 2 dakikada 1 kapıyı açıp kapatanlara nazaran kimseye bir şey demeden o kapıyı kapatır ve dersine döner. bu olay abartmıyorum en az 20 kere oldu ve hoca ağzını açmadı. şimdi ne var diyeceksiniz. ben etrafıma baktığım zaman rütbe dediğimiz, ünvan dediğimiz insanların kendinden alt seviyedeki kişilere davranışlarına baktığımda bu hocanın yeri o kadar farklı çıkıyor ki. bölüm öğrencisi değilim, kendisi hocam değil ama bu hoca gerçekten farklı ve ünvandaşlarına göre ayrı bir yerde.
geçen sene ergen bir gruptan sivrilen bir genç hocaya bir konuda atarlanınca artık eskisi kadar imtiyazlı olmayan über hocadır.