bugün

(bkz: unforgettables)
(bkz: unuttum bile)
asla unutulmayacak olan hocamızın nadide bir eseri olan istatik kitabından bir örnek vermek isterim.
"ekmek yoksa pasta yersiniz ama, kaleminiz yoksa yazamazsınız. Böyle dedim diye, siz siz olun da kalemsiz yazmayı denemeyin. Kalemim yok ama bilgisayarım var der ve bir tartışma başlatabilirsiniz..... Ne ise, belki de çok uzadı. Hazır mıyız? o halde haydi başlayalım."
erciyes üniversitesi i.i.b.f. nin çekilmez adamı. amacı kayseri atatürk stadında bir sınav yapmaktır. bunu bir gün gerçekleştirse zaten o gün istese de istemese de emekli olacaktır hem de ebediyyen.
kıçı kırık matematik dersinden 5 sene kaldığım ve matematik dersini gazi üniversitesindeki açılan yaz okulunda verebildiğim bir ömür boyu unutmadan onu anacağım erciyes üniversitesi i.i.b.f fakültesinin prof. hocası.
erciyes üniversitesinde okuyan bir genç bu hocanın dersinden geçemeyince okulunu bitirememiş ve girdiği bunalım sonucu kendini evinin penceresinden atarak intihar etmiştir. şimdi gel de unut unutabilirsen.
milletin anasını ağlatan. sayısal yöntemler anabilim dalı başkanıdır.
zamanında ibf'nin amfileri bu adamın istediği gibi tasarlanmadı diye, her ne olursa olsun derslerini amfide vermeyen hoca.
5 li matris sormuşluğu vardır ve transpoze vb vb hepsi sorunun içindeydi.
istatistik kitabında ki iğrenç ötesi esprileri ile hayatımızı yıkan adam.
5 yıl önce yaz okulunun son dersinde geçen bir anım.

ou-tamam size bu kadar ders yeter. sınavda beni en kötü şekilde anmanız için ben hazırlanacam. sizde kendiniz için hazırlanın. vize sonrası görüşürüz.
kulakarkasi- 50 tane orsp. zikişse seni çıkartamaz. öl geberde kurtulalım senden ibnenin evladı. öl mına kodumun.(içimden)

dersten çıkar çaresizce durağa gidip otobüse binecez.
bide ne görelim. yerde bi tane balina. yemiş kalçasına bıçağı yatıyor. toplasan 5 kişiyiz. istemeye istemeye aradık ambulansı.

iyileşti geldi derse 2 hafta sonra.
finaller mi?
keşke çağırmasaydık ambulansı.
hocam kusura bakma da, ben seni hep annenle birlikte anıyorum. bak yine aklıma geldin. sizi ayıramam .
annenin ellerinden öpüyorum.
sınavına girer kasar yaparsın 03 verir,
sınavına girer sadece adını soyadını yazarsın 10 verir.

geçtim amk allllll. söylenirsin içten içe, nerde bu kulakarkasi diye. söylenirsin "nerde, bana amaç programlama modellerini saklayabileceğim veritabanını oluşturan öğrencim"

seni hiç özlemedim, orsp..ç...ğuuuu