bugün

ortadoğu'da kürt devletlerinin kurulmak istenmesi ve bu yönde atımlar atılması sürecidir.adım adım hareket edilmiştir. bunun adı büyük ortadoğu projesi'dir veya başka bir şeydir, ama bir değişimin yapıldığı kesin ve en büyük destek tarafımızdan veriliyor.

bu sürecin birçok detay aşaması olsa da en çok dikkat çekenleri;

• 2003 ırak operasyonu

amerika demokrasi bahanesiyle ırak'ı işgal edince önce ırak'ın petrollerini kontrol altına aldı daha sonrasında ise siyasi kaos ve boşluğun ortaya çıkmasını sağladı. bu noktadan sonra isebarzani, talabani ve peşmerge olağanüstü bir güç elde etti.

kuzey ırak bölgesel kürt yönetimi bağımsız bir yönetim halini aldı, tüm bunlar olurken başta akp olmak üzere herkes musul ve kerkük'te bulunan türkmenleri göz ardı etti. böylelikle ırak'ta adeta bağımsız bir kürt devleti kuruldu...

• 2009 mayınlı arazilerin israil'e verilmesi

hükumet 2009 yılında suriye sınırımızda bulunan arazilerdeki mayınların tarım yapılabilmesi için temizlenmesi kararını aldı. ve bu iş için israil ile anlaşıldı ve nedense israil'e bu işin karşılığında para yerine bu toprakların 44 yıllık kullanım hakkı verilecekti, hani şu tarım yapılacak arazilerin.

bu işin hemen ardından suriye'nin karışma sürecinin başlayacak olması da tesadüf galiba. eğer bu topraklar bu süreçte temizlendiği kadarı ile

• açılım süreci

adı altında teröristler, resmi muhatap kabul edilmiş. halk eskiden adını dahi duymaya tahammül edemeyeceği ihtimallere, birden değil adım adım adım alıştırılmıştır. ileride bu ülkede yapılacak büyük değişimlerin ve hayallerdeki parçalanmanın temelleri atılmıştır. acaba bu süreçle pkk tasviye mi oluyor, yoksa beklemeye mi çekiliyor...

• suriye operasyonu

amerika'nın petrol gibi bir kazancı olmayacağı için doğrudan büyük riske girmeyip, nato üzerinden halletmeye çalıştığı operasyon şu an öso teröristleri kullanılıyor bunun için. bu işi nato ve özellikle türkiye üzerinden yürütmek .en uygunu abd için, tabi rusya, iran ve çin'in esad'a desteği işleri zorlaştırıyor. böyle olunca iş öso teröristlerine kalıyor.

• iran

ve belkide daha ileri ki süreçte iran'ıda bu yöntemle bölmeye çalışıp, olası bir kürt bağımsızlık hareketi başlatmak. ama iran devlet geleneği güçlü olan bir ülke. ve siyasetçileri vatansever, halkı da bilinçli...

tüm bunların etkisiyle iran, hızlı davranıp pjak'ın canını okudu.

şimdi tüm bu gelişmelerden hareketle büyük resim denen şeye bakarsak, ufukta ne olduğu görülüyor. kürt devletleri kurmak, ve bu kürt devletlerini olabildiğince birleştirmek.

tabi siyasi analist veya uzman teorisyen değiliz, ama tüm bu yapılanların bir sebebi olmalı. bu da bir ihtimaldir, hemde güçlü bir ihtimal.
türkiye'nin hayrınadır. orta doğu'nun ise israil ve filistin halkları hariç canı cehenneme. zaten suudilere birleşişk emirliğe hiçbir şey olmaz. ama türkiye'nin hayrınadır. buna emin olun sadece. çünkü ne iran'daki sahtekarlar, ne de suriye'deki kancıklar sizlerin dostu değil. tarihe bakın tarihe! türkler tarihten bu yana aynı, hep aynısınız. onlar sizleri tarihten bu yana dövüştürdü, ellerini ovuşturan yine onlar oldu. geçmişte götünüzü kurtaran kürtleri ise sıçıp sıvıyorsunuz. yıllar sonra bu tavrınızdna pişman olacaksınız. çocuklarınızın boyunları koparıldığında tabi.

ne kürdüm ne de türk. dışarıdan bakmak gayet güzel, siz de gelin...
Bop kapsamında ki adımlardan biridir.