bugün

(bkz: ah belinda)
ikinci bahar'ı da yönetmişliği vardır. uğur yücel'den boşalan dizinin yönetmen koltuğuna oturmuş, kendisi de daha sonra bu kutlu görevi türkan derya'ya bırakmıştır.
anadolu üniversitesi'nin temelini oluşturan eskişehir iTiA'nın kurucusudur. eskişehir'de kendi adında bir anadolu lisesi bulunmaktadır. Eskişehir Belediye başkanı Prof. Yılmaz Büyükerşen kendisine hocaların hocası diye hitap etmektedir.
türkiye'nin en iyi görüntü yönetmenlerinden biri olduğu söylenir. daha sonra sinema yolculğuna yönetmen olarak devam etmiştir.
hatta başarılı filmlerde çekmiştir. manisa tarzanı, herşeye rağmen, kara kentin çocukları. daha sonra dizisektörünün aranan ismi olsada, giderek enerjisini mi kaybetmiştir inancını mı bilemem ama ikinci bahar ve mahallenin muhtarları gibi iki efsane diziden sonra arka sokkalarını başına geçmiştir. ondan öncede bir büyü faciası vardır. yıllardır çekmek için beklediği hayde bre filmide fiyaskoyla sonuçlanmıştır. artık pili mi bitmiştir bilmiyorum ama eski filmlerini aratır olmuştur.
(bkz: kara kentin çocukları)
dünyanın en gerçekçi yönetmeni.
(bkz: şövalye pamuk prenses ve hain)
sürekli zoom in zoom yapıyor ve başım dönüyor diziyi izleyemiyorum yoksa iyi yönetmen ama işte şu saçmalıktan bi vazgeçse.
edit: kardeşinden yönetmenlik öğrenmesi gereken yönetmen.
Aynı zamanda Marmara Üniversitesi merkez kütüphanesine adı verilen kişidir.
bugün 97 yaşında vefat etmiş eski milli eğitim bakanı.

https://www.milliyet.com....hayatini-kaybetti-6622686