bugün

(#9876661)1'e bir beni anlatmış mı diyim ne diyim.
bu adamda iş var.

o değil de neden burası bom boş olm? hoş geldiniz deyin bakın yeni bir kardeşiniz geldi yuvaya...
masada altı üstü bir tabak fazla olacak...
nesildaşımdır.hoşgelmiştir.
#10290289 bu kompozisyonu ile ilgimi çekmiş yazar. hoş gelmiştir...

(bkz: #10180898) ayrıca bu bol noktalı anlatım tarzı ile rahmetli bluevelve'nin 4 senede atmadığı noktayı 4 paragrafta atmıştır..

bozma kendini tebrikler...
(#10300200) girdisiyle tebessüm ettiren iyi yazar. melankolik, iç burkan bir hikayesi varmış gibi bir hali var entrylerinde.
onthemove: duygusal değil eğlencelisin sen.
bifincancay: nasıl yani eğlencelisin derken?
otm: böyle şebek gibi.
bfc: ...
otm: komik değil ama şirinsin.
otm: yakışıklı değil ama sempatiksin.
otm: güzel değilsin ama nefes alıyosun neticede.

derler ki bir kalp kırıldığında, o kalbi kıran kişinin saçına aklar düşer, yüreğinde yaralar açılırmış. onulmaz bir hüzün yerleşirmiş içine...

yalan lan. bi bok olduğu yok. turp gibi duruyo bu işte.

yakışıklı olmadığı gibi sempatik de değildir kendisi.

edit: allah ın uyuzu. ellerim kaşınıyo bak... bak.
(#10459406) hisdaş bir yazardır.
utangaç, sevimli ve mütevazi yazar. ve daha bir sürü şey.
kibar, iletişim kurmayı bilen, hata gördüğü zaman nazikçe uyaran mütevazi ve entellektüel yazar.
(#11346078)sadece şu entrysindeki emeginden ötürü el üstünde tutulması gereken yazar.kıymet bilmek gerek.böyle yazarlar pek fazla bulunmuyor.
(bkz: aşk #10090349)
(bkz: girme artık rüyalarıma #10414709)
(bkz: sevgili için mumla çevrili yol yapmak #11399619)

romantik yazar. yazıları duygu yüklü. her virgülü her noktası sanki yaşadığı hislerin imlası, kimbilir belki yok manitası, kimbilir belki çekiyor aşk acısı, belkide kusuyor sözlüğe tüm yaşantısını, öyle veya böyle geçiriyor zamanını, geçiriyor zamanımızı. iyiki varsın üstad...
(bkz: #10521160)
hay ağzını öpeyim yazarı. yani yanlış anlamayın şey işte. yoksa.. ama öpmezsin ki şimdi sen..
(bkz: #11460655) yarmıştır.
(bkz: yargısız infaz yapmayın kimseye) çok duygusal anlasıldı denilen yazar.
araştırmacı gazeteci yazar. copy-paste yazarlara tahammülü yoktur. eline geçmeye görün inciğinden girer cıncığından çıkar.**
duygularını, yaşadıklarını yazıya dökmekte usta olan, okunası ve tavsiye edilesi yazar. sözlükte yazan 30 yaş üstü yazarlardan, tıpkı şahsım gibi.
sözlüğe lâzım, ayrı bir mizahi anlayışı olan, güzel yazan bir yazardır. yeni farkettiğim için de şaşırdım kendime. koştursun efendim sözlükte nesildaşımız.
çok ama çok güzel yazan, insanı çeşitli duygulara sokan, kalemi güçlü yazar. sözlüğün en iyi yazarlarından biri.
(bkz: #12011356) süper.
(bkz: nick altı/#11875511)
güzel bir noktaya değinmiş yazar.
(#12222985) o içinde büyüttüğün, dokunmaya kıyamadığın sevginin sevdiğinin ellerinde nasıl harcanabildiğini çok güzel anlatmış yazar. olsun, kıymet bilenler de var sıkmasın tatlı canını. selam ederim.
(#12228187) güldürmüştür.
ve hala umutlu olan yazardır.hadi bakalım hayırlısı yazardır.
(#12337691) entrysiyle bir süre ekrana kitlenmeme sebep olan yazardır. daha iyi anlatamazdı. kendisini burdan tebrik ediyorum. ayrıca meslektaş olduğumuzu öğrenince çok mutlu olup sempatiyle baktığım yazar. yani ben onun birgün inşallah meslektaşı olabilirim.
ayrıca bana iyi dileklerde bulunduğu için teşekkürlerimi sunmak isterim kendisine.
(#13154605) işte budur. güzel cevap vermiş elllerine sağlık.
(#13154605)

piyuuu hafız ne yazmış öyle ya. hakkaten çok iyi kalemi, eline sağlık.
gündelik yaşamda da elinin kalem tuttuğu belli olan bir yazardır.
kendine dürüst olmak zor iş. hadi başkalarına neyse de, kendi gerçekliğinin yükünü çekmek.. herkesin harcı değil.
kafasında gidip gelen milyonlarca düşünce, idealinin peşinde koşmak bir yandan. "bana ne kardeşim beni neden ilgilendirsin" çıkmazında son bulmak bir yandan. çıkmaza toslayınca gökyüzüne kafayı çevirmek.. gökyüzüne bakmak. mavi saflığa yakıştıramamak kendini.. kafayı indirip gri taşları seyretmek.. zor iş.

anladığını zannediyosun ya, zerre anlamıyosun.
tanıdığını ulaştığını düşünüyorsan, aslında koşarak uzaklaşıyorsun.
tek bir anına ortak olmayı kar sayman gerekirken daha fazlanın hesabına girdiğin zaman ayrılıyorsun.

gerçekliğin bu kadarı insanı sinirlendirir. ama tepki versen daha saf bir gerçeklikle karşılaşırsın.
bazılarının hayatında yerin odur.. sana ne şekil verirse sen o şekli alırsın. çaresiz.

hayatta isyan ettiğin her ne varsa, bir süre sonra onlara: "harbiden lan" diyebiliyorsan biraz da onun sayesinde. öyle bir durum ki: acımasızlığın en dibindeki sıcaklıkla karşılaşmak.. şaşırtıcı. sahibinin kesinlikle dokunmadığı, adını anmadığı bir alan. sen de lafını edemiyorsun. bir yokuşu çıkarken duyduğun boğulma hissinin temelinde saf oksijen var. onun sıcaklığı kavurur seni. buradaki işte o tip bir karşıtlık.

nefret etsen de hak verirsin. kendine kızmadan ona kızmanın yolu yok. ve tabi onun da.. zaten kendine kızmadığı gün yok. yeni bir şey söylemiyorsun.

hak, hakkaniyet esasen.. onun malzemesi. de kendi hayatında adil olmak, kendine hak ettiği gibi davranmak, ve etrafındakilere.. en sabit, en sade biçimde.
kolay değil. zor iş.