bugün

müzikleriyle efsane anime.
bir zamanlar star tv de lastik adam adıyla gösterilen. daha sonra yasaklanan anime.
kesinlikle kaizoku fansubs riplerinin izlenmesi gereken anime. an itibariyle mangasının 440. bölümünde, animesinin 293. bölümünde olan, 8 moviesi, 4 tane de tv special'ı bulunan star tv'nin bir aralar yayınladığı ve yayınına smoke karekterinin mütemadiyen puro içip çocukları özendirmesi gibi bir nedenden yasaklandığı esprilerin havalarda uçuştuğu, aksiyonun hiç bitmediği izlettikçe izleten bir anime.
(bkz: monkey d luffy)
(bkz: roronoa zoro)
(bkz: sanji)
(bkz: usopp)
puro içen kötü karakter yüzünden türkiye de yasaklanmıştır. allah belanı versin rütük
sevdiğim en iyi anime.Rtük'ün yüzünden yarıda bıraktığım anime.çocuklar için olmadığı bariz şekilde görünen bolca şiddet ve espiri içeren kurgu harikası anime.
youtube'dan episod 001, 002, 139 falan diye yazıp japonca isleyebileceğiniz anime.

(bkz: gomu gomu no rocketto)
Devam etmeyen çok şey kaybeder.
Izleyin, izlettirin.
Ilk başladığımda üçyüz bölüm yayınlanmıştı. Ben yetişene kadar biter herhalde diye düşünüyordum da ben yetiştim hatta mangaya geçip bitirdim ama odaya göre anca yarısına gelmiş olan manga. Yuh dedim ilk duyduğumda. Her hafta mütemadiyen arkadaşı arayıp en az yarım saat mangayı ve gelecekte olabilecekleri tartışırız.
indirmeye karar verip de şu ana kadar "428" bölüm yayınlandığını gördüğüm anime.

yuh diyoruz.

ancak bizi durdurmuyor.
sonunu göremeyeceğimi düşündüğüm anime.

bitmiyor, hep devam ediyor.
iki yüzlerde biter dediler bitmedi, üç yüzlerde biter dediler bitmedi, dört yüzlerde biter dediler bitmedi, beş yüz, altı yüz, yedi yüz, sekiz yüz oldu yine bitmedi.

doktor "bir hafta ömrün kalmış" dese, "hocam az dur daha one piece bitmedi" derim.
Kadraja girip bir kaç sahne görünen neredeyse herkesin geçmişinin anlatıldığı şuan tayfanın karşısına çıkan düşmanın neredeyse 200 300 bölüm önceden ince ince işlenmeye başlandığı (bkz: skypea saga) işlenme ve kurgu olarak efsanevi anime/manga serisi.

Ayrıca marine ford gibi çok dramatik bir zirve daha yapması muhtemel(4-5 yıl sonra) şapka sonsuza kadar luffy de kalabilir.
son bölümü izledim dizi daha on sene sürer diyecektim ki ''mangaka*** eechiro oda 2018 itibariyle animenin %70 lik kısmının bittiğini söylemiştir'' cümlesini okudum. sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. yıllarımızı verdik be. ömür boyu sürecek gibi geliyor.

modern zaman olsun postmodern zaman olsun ne olursa olsun destandır. tarihe geçecektir.
pazar gününü one piece izleyerek geçireceğim.

Luffy'nin o siklemez , sanjinin abaza , zoro'nun acımasız , usopp'un korkak ve namininde cimri tavrı ile.
hayatı rahat yaşamayı öğreten animedir en sevdiğimdir.
çok uzun olması nedeniyle başlamaya korktuğum anime.