bugün

karısının dırdırı yüzünden ölen zavallı insandır.
en berbat ve iskenceli ölüm sekillerinden bir tanesidir...
aha burda:http://www.turkboard.us/v...949f0600be15fc57492def3c8
bu abilerin resmi ölüm nedenleri olarak kalp krizi ya da beyin kanaması yazıldığından gerçek sayıları bilinmemektedir. türkiye de ölüm nedenleri sıralamasında kalp krizinin 1. sırada olduğunu düşünürsek...
(bkz: erkekler kadınlardan az yaşar)
acı çekerek ölmüştür. arkasından üzülmek için başlı başına bir sebeptir.
(bkz: şerefsizim aklıma gelmişti)
(#900060)
aydemir akbas tipli bir insansaniz ve kariniz banu alkan cusseli ve cazgir bir mahlukatsa bir an evvel helvanizi hazirlamnizi ve kefenize cep yaptirmanizi hatirlatan fena bir fiiliyat.
(bkz: ölüm sebebi bokkaybı olan ishalli kişi)
büyük bir ayaklanmaya neden olacak hadisedir. ilk kurşun gibi birşeydir.
yusuf hayaloğlu'nun "rıza" şiirinde rıza'nın olası ölüm nedeni olarak tahmin ettiği gerekçe.
zehirlenmeseydi sokrates'in başına gelmiş olacak olan durum.

"karın iyiyse mutlu, kötüyse filozof olursun." sokrates
kadın tarafından çok sonra anlaşılır merhum kocanın öldüğü. adamcağız yattığı yerde daha fazla dırdıra
dayanamamış ve kriz geçiçerek ölmüştür.
kadının konuşması bittiğinde
-'bak hala cevap vermiyor bey sana diyorum.ama duymaz ki beni
bi kere dinlemez ki dinlese zaten bu günlere gelmezdik'.. gibi söylemler de bulunurken,
er kişi merhum koca çoktan sozsuzluğa yol alıp huzura kavuşmuştur.
ortada gözle görülür kan da olmadığına göre çok kötü bir ölüm şekli olmasa gerek.
(bkz: ölüm sebebi koca dayağı olan kadın)
patronla arasında geçen sürtüşmeli günden sonra yolda gelirken bir aceminin arkadan toslamasıyla eve gelen ve sinirden çırçır olmuş bir şekilde kıvranırken karısının "ben bakır rengi boyamı istedim yaaa kızıl bakır rengi olacaktı of ya neyi anlarsın ki sen" gibilerinden bir son söz etmesiyle vuku bulduğuna inandığım olayın başkahranıdır kendileri.
dini rivayetlere göre 100 yaşında ölmekle eşdeğerdir ve bu kişilere dünyada çok çektikleri için cennet vaadedilmiştir.
yazıktır günahtır vesairedir 40 yaş bunalımıı sağsağlim atlattıktan sonra karşılaşılması daha düşük olan durumdur.

(bkz: süleyman efendi)
mazoşist insandır. ölme raddesine gelecek kadar o kişiyi çekiyorsa tek açıklaması, kendine acı çektirmekten zevk aldığı gerçeğidir.

(bkz: boş ol boş ol boş ol)***
ne söylesen kulp takan kadındır.
dürüst davranırsın, neden öyle yaptın der.
der der.
sonunda 6. kattan kendini boşluğa bırakırsın.
o hala dır dır ediyordur. atlama daha şunun hesabını vereceksin diye.
(bkz: aklımı alacak akıl mı bıraktın)
"dirdirci karisi" tarafindan, oldugunde mezari surekli ziyaret edilesi kocadir.
son sözleri "ömrümü yedi uleyn!" olabilir...
dırdırcı kadınların eşleri genelde halim selim adamlardır. bu adamlardan bazıları zamanında çakı gibi delikanlı olsalarda zamanla kuzuya dönmüşlerdir dırdır yüzünden. bir erkek için zulüm denince akla ilk gelen şeydir dırdır. adamı genç yaşta öldürür. öldürmesede sürüm sürüm süründürür. en temizi erkenden ölüp yıllar yılı bu dırdırı çekmemektir. başında böyle dırdırcı kadınlar olanlara sabır diliyorum. en kısa zamanda o ömür törpülerinden kurtulmalarını temenni ediyorum.