bugün

kaykayı zıplatma hareketidir.kullandığımız ayağımız* ortada iken diğer ayağımız ile kıç tarafına basarız sonra ordataki ayağı öne doğru kaydırma ile tahtayı düz hale getiririz daha sonra da inmek istediğimiz yere doğru ineriz.
Rodney Mullen ve bir arkadaşı tarafından bulunan bu hareket; heelflip,kickflip ve butun kaykay hareketlerinin babasıdır...Bu hareketi yapiyim derken kolunu kıranlar mevcut...
Kaykayin en temel hareketidir. Kaykayi ziplatmaya yarar. Yapilisi aynen soyledir. Kaykayin nose (burun) kismina kullandiginiz ayaginizi (goofy iseniz: sag, regular iseniz: sol) koyarsiniz diger ayaginiz da tail (kic) kisminda kalacak sekilde pozisyon alip poplarsiniz. (Pop: kaykayin tail kismini hizlica yere carptirmaya verilen isimdir. Ayroca ne kadar hizli ve guclu poplarsaniz kaykay o kadar yuksege sicrayacaktir.) Popladiktan sonra nose kismindaki ayaginizi tahtanin ustunde ileri dogru surersiniz, kaykay havada tam cetvel gibi dumduz oldugunda ayaginizi sabitleyip yere inersiniz. Basarili bir ollie ardindan gelen gaz ile ollie'nizi gelistirip kickflip, heelflip, 360 flip gibi hareketleri de yapabilirsiniz.
kafamı yarıcaktım az kalsın kaykayım 2 gün önce gelmişti önceki amatör kıvrımsız zımparaları eskimiş 6 yıllık kaykayımı ollie denerken kırmıştım. yenisi gelince sırt üstü yapıştım kafayı vurdum mermere ama bişey olmadı neyseki.