bugün

beklediğim..
Her okul çıkışında Arkadaşlarla gittiğimiz ve çoğunlukla benim kazandığım oyun.
okey dört kişiyle oynanan acayip eğlenceli bir oyundur hele birde şans sizden yanaysa oh oh oynamaya doyamazsınız şahsen ben doyamıyorum kafaya çok okey vurmuşluğumda vardır.
görsel

görsel
görsel
son çıkan reklamıyla artık pes dedirten prezervatif markası.
Okey 4 kişi ile oynanılabilen en eğlenceli oyunlardan birisidir. http://www.okey-oyna.com
görsel
milli maç arasında milli olmanın keyfi diye reklam yapan marka.
anlamsızca tamam/peki yerine kullanılan kelime.
bir de "okey tamam" diyen vardır ki, sinir yapar resmen.
(bkz: alright)
bana çok dar geliyo..
oyunda ki mantık şudur. aynı renkleri sırayla, aynı sayıları yan yana diz. yani 3 yaşında bir çocuğa sayıları ve renkleri öğretmek için oynanabilir. çocuk bile sıkılır o ayrı. anlamadığım; bunu ciddiye alıp, dört tane elemanın bir masaya oturup, hiç konuşmadan pür dikkat bu oyunu oynamasıdır.
iphone da şimdiye kadar oynadığım en zevkli oyun okeyhane. Okey oynamaya bambaşka bir bakış açısı getirmiş. Bildiğin kahve ortamı limonatalar falan ayrıca grafikleri çok eğlenceli olmuş.

Merak edenlere

http://itunes.apple.com/u...okeyhane/id491058002?mt=8
19 yıllık hayatımda bugun tanıstığım ve öğrendiğim 19 yılımı boşuna geçtiğini düşündüğüm efsane.
türklerin milli oyunudur. zeka açan sporda denebilir. satranç sporsa okey niye olmasın.
eskiden gerizekalı çocukları eğitmek için ıstakalara taş koyma yoluyla bulunan masa oyunudur.
şimdide pek farkı yok.
fayans dizmek olarak da adlandırılan oyun. ayrıca suan online oynanabilen pek çok türü bulunmaktadır.
Prezervatif markasıdır. Nanelisi tavsiye edilir.
mynet'te oynadığım oyundur.

(bkz: seriiiii)
(bkz: ok)
kavisli ıstakası olanlar çok şahane. sağdan soldan elime baktılar derdi yok. öyle hileyi sevmesem de taş çalmanın, ortam müsaitse balya çalmanın, eşinle ayak parmağı vasıtasıyla taş değiştirmenin zevki başka. *
Önce at sonra düşün felsefesini benimseyen bir tür masabaşı sporu.
görsel
birbirinden iğrenç ve seviyesiz reklamları olan kondom firması.