bugün

başta bizden kaçmaz programının magazin müdürü ömür varol, bazı magazinciler-gazeteciler, sözlükte olan bazı yazarlar ve beyazıt öztürk'ü seven diğer taraftarların yapmaya çalıştıkları eylem. saçma saçma nedenler uydurup iftira atmayı bu kadar kolaylaştırmak, bu olsa gerek. illa burası sözlük, her istediğimizi yazarız, özgürüz diye uydurma yazılar yazmaya çalışan insanlar var. zevkler renkler tartışılır ama sırf bir insanı sevmiyorum diye ona leke sürmek vizdansızlıktır. eleştirirsin düşündüğün şeyi, bazı aksaklıklar düzelsin diye ama burada direk b.k atmak var. okan bayülgen söylediği gibi türk televizyon dünyası, siyaset, diğer birçok konu gibi problemler tartışılarak çözülmeli, eleştiriler gerekli, illa o kişiyi batırmak için değil düzelsin diye olduğunu söylüyor; ama bazılarımız böyle değil direk rezil etmek için, düşürmek için, b.k atmak için şeyler uyduruyor. hayır eleştiri böyle olmaz, böyle yapılmaz! bir bakıyorum hakaret dolu yazılar yazılmış, bizden kaçmaz adlı magazinde de adamı rezil etmek için türlü hinlikler yapılmış. insan böyle insanların arasında korkuyor; çünkü bugün ona yarın sana bu işler. kara leke sürmek bu kadar kolay.
Adam çok zekidir karalamaya kalkmak boş çabadır. O sizi öyle bir karalarki nevriniz döner. Suyuna gidin adamın , adam laf cambazıdır.
okan bayulgen'in pek umurunda olmayan durumdur empati kuranlar, onu sevenler ve kendisi neyin ne olduğunu bilmektedir. koyversin gitsindir o yüzden.
okan bayülgen'in avukatı kesilmek kadar saçma bir uğraştır. zaten önemsemiyor hakkında söylenenleri. seven, beğenenin düşünceleri de değişmez bir iki haberle.
okan bayülgen'i karalamaya çabalamaktır. zira o kadar küçük ki karalamak için mikroskop lazım.

(bkz: okan bayülgen in shire dan kovulması)
(bkz: balçık güneşle sıvanmaz)
(bkz: okan bayülgen i kiralamaya çalışmak) *
kendisi zaten kara oğlan olduğundan, sonuç vermez. * *
bu ülkede herkes hakketiği tavırlarla karşılaşmadığından çok da önemli olmayacak durumdur. ister karalasın biri, ister desteklesin sanatçı açısından anormal bir durum olarak karşılanmayacaktır.
yaptığı şovun karşılığıdır. kendisi de her programda bazen medya görüntülerinden olsun bazen de doğrudan bir ismi ima ederek olsun, insanlarla uğraşıyorsa, birilerinin de onunla uğraşmasına şaşırılmamalıdır.
okan bayülken agzı iyi lafyapıyor,zekidir,hazırcevaptır,sohpetide horstur.tabiki begenen de olur begenmiyende.hiç kimse mukemmel degildir.ben kendi adıma sadece bazı zaman kisileri kuçumsediginin goruyor ve de bunu begenmiyorum.
(bkz: okan ı öyle bir sevmek ki sevmekten sığdıramamak)
burada karalamaktan kast ettiğim durduk yere gay denmesi, tecavüze uğratılması, sözlükte parayla adam tutup yazdırması gibi türlü karalamalardır. mesela okan bayülgen'in anarşist tarzını beğenmmiyorum gibi bir eleştiri gayet normaldir, programı için yapılan eleştiriler de normaldir; ama kasten kişiliğine yapılan eleştiriler pek normal değildir. ömür varol mesela adamı rezil etmek için yapmadığı şaklabanlık kalmamıştır. dün gece başıma gelen bir hadiseden sonra bu entryi açmaya karar verdim. benim ağzımdan söylenmiş gibi nickimin altına yazılmış yazıya verdiğim bir tepkidir bu; çünkü gerçekten acayip sinirim bozulmuşdu.
sözlükte kendisiyle ilgili çok fazla başlık gördüğüm, çekilemediğine inandığım kişidir kendisi.

ne kadar konuşulursa konuşulsun karalanması söz konusu bile değildir. adam öyle doğaldır ki bir programında; ' ben sinirlendiğim zaman burnumu karıştırmaktan zevk alırım' bile diyebilmiştir milyonların huzurunda. hatta bu konuyla ilgili hazırlanan yabancı bir ülkenin anketinde ( burnunu karıştıran ünlülerin fotoğrafları) neden ben yokum diye kendini paralamış bir şahsiyettir.

seni seviyoruz okancım.
yapacak bir işi bile olmayan, boş insanların yapacağı karalamalardandır. *
(bkz: okana dokunan eller kırılsın)
meyve veren ağaç taşlanır felsefesinin gereğinin getirdi saçmalıkla yapılan hede.
(bkz: silemiyorsan karala)
(bkz: hassiktir diyoruz hassiktir)