bugün

3 yıl önceki ve şimdiki fiyatlarıymış. Boykot işe yaramamış anlaşılan. Bedava verseler almam gerçi o ayrı.
görsel
içinde binde 1 kakao olan hayatında hiç gerçek çikolata yememişlerin çikolata sandığı fake çikolata.
Daha bu sabah satın aldım ve tadı çok güzel.
görsel
Kilo yapardı sanırım.
eskiden ucuz olduğu için hep yan sanayi kremalar alırdık. şimdilerde istediğimizi alabiliyoruz. fiyatları eskisine göre daha fazla olmasına rağmen sanırım gelir seviyemiz arttı.
Yerli ürünümüz Nuga benim gözümde nutellatı yerinde iyi sallamıştır. Lezzet, içerik ve kalite olarak son derece başarılıdır.
kavanozu 100 liraya dayanmış en son migros'ta 84.5 tl idi.
italyan menşeili "ferrero" markasının çikolatası.

nutella'yı bu kadar özel kılan şey, formülünde palm yağı adı verilen bir çeşit özel bitkisel yağ kullanması. bu yağ, günaydoğu asya ve afrika bölgelerinin sadece tropik alanlarında elde ediliyor. hurma ağacı denilen, bilimsel adı ile (elaeis guineensis)'in meyvesinden alınıp işleniyor. nutella'ya göre bu yağ özenle işlenip, olabildiğince zararsız olmasına özen gösteriliyormuş. ama bilemem tabi, domuz yağı da dahil içinde bir ton şey olduğunu halen düşünmekteyim.

ama gerçekten eşsiz bir lezzet bu. yerken hissediyorsunuz. bu çikolata diğerlerinden çok farklı arkadaş! demeden de edemiyorsunuz. fiyatı maalesef yüksek. ulan s*ktiğimin ferrero'su, fındıklarının alayını bizim ülkeden tedarik ediyorsun, manisa'ya da koskoca fabrika kurmuşsun, insan eşek olsa türkiye'ye özel fiyatlandırma yapardı. bir kavanoz 77TL nedir el insaf? tamam eyvallah iyisin, tatlısın, ancak bu konuda seni kınıyorum. sana rakip de çıkmıyor. bizim ülkenin çikolataları tırt maalesef, asla senin lezzetine erişemiyorlar. o yüzden halâ satmaya devam ediyorsun, ama şu fiyat konusunda duy sesimizi artık!

neyse yeter bu kadar serzeniş, ben gidiyorum.
çokokrem falan bunun yanında hiçbir şey. e tabi alman malı bu, katlitesiz olur mu hiç ? fiyatı biraz pahalı orası ayrı konu tabi ama gereksiz diyenlere de aldırış etmeyin. güzel bir çikolata, güzel bir tat.
Çocukluk yıllarımızda , her sabah yediğimiz çikolata markası.
görsel
tett 12.11.2021 olan kavanozun içinden çirkin çirkin pütürler çıktı. yumuşak da bir şeyler fındık falan değil ve bütün kavanoz pütürlerle dolu. o kadar sinirliyim ki yiyemediğim için. ferrero karşıma çıkma sakın.
Abartılan ve içi yağ dolu olan çikolata markası.

Torku, ülker, eti gibi birçok yerli markamız bundan 10 kat daha güzel çikolata yapıyor.
(bkz: selamın aleykum)
görsel
Reflüyü azdıran hede.
torkunun doğal şekerle yapılanı dışında yemem. iyi ki çocukken de çok yememişim.
Yedikten sonra keşke reklamlarındaki karın kaslı abiler gibi olabilinse, ama nerdeeee?. Ben ettim siz etmeyin, yemeyin!
görsel
sevdiğim bir kadının üzerine sürüp yemek istediğim çuklatalı ürün. zehirli mantar.
aşırı tatlı krizi anlarında güzel bir durdurucu olabilir.
Şeker deposu ürün. He canınız çok aşırı istedi Torku yiyin, en azından helal.
"helal değiliz" açıklaması yapmış.
küçük boyları 400 gr olan ve fiyatı eskisinden aşırı şekilde uçuk olan kahvaltılık yiyecek.