bugün

podolski'yi ağır kanırtmıştır.

lukas podolski'nin yaptığı hareket ve nuri şahin'in kapağı;

http://www.youtube.com/watch?v=fqLs7OuCI5k
kaleci roman'da nuri'ye sahip çıkmıştır;

görsel
türk futbolunun namusunu türk insanının ise yüreğindeki ukteyi kurtarmıştır.
türk futbolunda çürümeye yüz tutmuş kazanma hırsını yabancı bir ligde attığı golle taçlandırmış genç yıldız.
köln macindan sonraki röportajindan sonra bu adam bir kere daha hayran oldum;

mac icinde yasanan olaylaricin ne düsünüyosun sorusuna o kadar güzel cevaplar verdi ki: 'poldi arkadasim böyle seylerin yasanmamasi gerekir sadece 5 dakika icinde gecen olaylar bunlar icin üzgünüm ama mactan sonra tokalastik olayi kapattik, o benim iyi bir arkadasimdi ve öyle kalmaya devam edecek, attigim gol ise allah'tan tam vuramadim topa ve gol oldu, milli takim olarak kötü günler geciriyorduk ve bu galibiyet cok lazimdi benim icin. gerceklestirdigimiz icin mutluyum, yasanan olaylar futbolun duygusalligidir ve olagandir cok büyütülmemesi lazim baristik ve liderligin tadini cikarmak istiyoruz takim olarak, paris macina fit bir sekilde cikip basarilarimizi devam ettirmek istiyoruz"

ve bütün bunlari o kadar güzel almanca ile söylüyor ki, yani türkiye'de ki en iyi türkce konusan türk futbolcudan daha güzel almanca konusuyor bu cocuk, iki kelimeyi bir araya getirmeyen mesut özil ve podolski'nin gercekten örnek almasi gerekir, kesinlikle gurur kaynagi gerek oyunu gerek karakteri ile ve bvb taraftarlari icin cok önemli bir oyuncu ve müthis seviliyor, almanlar bile nuri'nin mesut'tan daha sempatik oldugunu söylüyor, bu zaten herseyi anlatmaya yeter.

ben bu adami takimimda kaptan olarak görmek isterim, her yönüyle hak ediyor.
oynadigi takima bagliligi hem profesyonelligi hem amatör ruhu ile komple futbolcu, herzaman dortmundu ne kadar sevdigini ve takimda efsane olmak istedigini söylüyor.

sezon sonlarinda ise tatilin bir kismini özel fizyoterapistler esliginde antreman yaparak geciriyor ve tüm bunlari kendi cebinden karsiliyormus.

benim icin su an dünya'nin en profesyonel ve amatör ruhlu komple türk futbolcusu.
--spoiler--
buljubasic nickli *sözlük yazarından alıntıdır. o kadar güzel yazmış ki, bize yazacak birşey bırakmamış.
--spoiler--
(bkz: sübhanallah kardeş ibretlik bir paylaşım)
bir anda gönüllerde taht kurmuştur..

(bkz: 15 ekim 2010 nuri şahin in podolski ye kayması)
lukas podolskiye verdiği ayarla mesut özilin kulaklarını çınlatmıştır.
(bkz: helal olsun)
sanırsam tarihin en büyük ayarlarından vermiştir. ne kadar büyük bir ayar olduğu podolski'nin yüzünden anlaşılabilir.
podolski'ye verdiği ayarla içimizi hoş etmiştir.
biz buna kısaca ayar diyoruz, podolskipare ne der bilinmez.
görsel
hem beyefendi hem yetenekli futbolcumuz. işinin hakkını veren, klişe futbolcu röportajlarından farklı söylemleri olan, geleceği parlak bir genç adam. öncelikle kendisi budur benim gözümde.

görüntüleri izleyince de gurur duydum, podolski'ye ayar verdiği için değil ama, ayar veriş biçimi için. aklıma hemen alpay özalan'ın 11 ekim 2003 türkiye ingiltere maçı'nda david beckham'a yaptığı hareket geldi. tepki göstermenin de bir adabı olması gerekmez mi? işte nuri, haklı tepkisini öyle güzel gösterdi ki, ondan gurur duydum. podolski'nin burnunun dibine girip "nasıl soktum laaan" diye bağırmadı, 1 işareti yaptığı parmağını adamın gözüne sokmadı. tepkisini hem adabıyla hem de çok şekil bir şekilde göstermiş oldu.

helal olsun nuri, futbolculukta da insanlıkta da aynen böyle devam.

edit: imla
(bkz: ccc nuri şahin reyiz ccc)
nuri şahin k yakalarsa öldürmekle bırakmaz.
podolski'ye verdiği müthiş ayar ile içimdeki yağları eritmiş olan futbolcudur. meşhur isviçre maçında, bu ayarı tekme tokatla vermeye çalışan futbolcularımız umarım bu ayarı izler de ayarın ve onu gedikli vermenin tam olarak ne anlama geldiğini anlarlar.

ancak değinmek istediğim ve şu anda farkında olmadan rahatsız olduğum bir durum oluşmakta burada ve tüm az çok bu olayı takip eden türk camiasında. aslında oldukça milliyetçi bir yapıda olmama rağmen sanki fazla büyüttük bu ayar işini ( ben de dahil ). evet bize hitap etti. almanya maçında sahada yapamadığımızı almanya'daki bir maçta nuri yaptı yine hem de devşirilme uslü alman olmuş olana. ama nuri'ye kötülük yapmaya başlamadık mı ? yani resmen şu anda nuri'ye olan sevgimiz onu popüler kültür objesi yaptı. liseli ergen veletler "nuri ne koyud beaa" diye konuşuyor. internette haber siteleri bunu yazıyor. sözlükler ( inci dahil ki onların istediğini yaptı aslında ) bunu konuşuyor. bizler popüler olanı çabuk talan edeniz. bizlerin içinde popüler olan'a ( biz sevdiğimizde popüler etsek de ) düşman olanlar çıkıyor hemen. az sonra bir iki tane zibidi çıkıp ortalıkta "nuri orada iyi yapmamıştır, podolski yanlış yaptı, nuri de ona aynı tarzda cevap verdi" diyecek. alttan alttan nuri'ye vuracak. resmen pişman edecek adamı, sevincini kursağında bırakacak.

bence bunu artık burada kesmeli, nuri'yi üslubu ile verdiği ayar ile kutlamalıyız. ama yan tabiri ile * cılkını çıkararak bu işi kesmeliyiz.
podolski'nin evine bir zamanlar uğrayan tüpçüymüş kendisi. sütçü de olabilir..
podolski'ye verdiği ayar gerçekten güzeldi. aslında sonu çatışma ile bitmeyen bu tür olaylar futbolun içinde olması gerekiyor ama bunun içinde medeniyetin ne demek olduğunu bilmek gerekir. podolski'nin ırkçılık yaptığını düşünmüyorum. bir anda vatan-millet-sakarya moduna girmek yanlış olur. alt tarafı bir futbol müsabakası. hele ki mesut ile kıyaslamak bizim tamamen bir ezik olduğumuzu gösterir. böyle şeylere hiç gerek yok. bunu sadece iki futbolcu arasında geçen bir müsabaka olarak düşünmek gerekir ve bu müsabakadan galip ayrılan taraf nuri oldu.

futbol içinde böyle şeyler olur. olmayada devam edecek.
gönlümüzde @2 gibi bir yere sahip olmuş futbolcu.
podolski golünü attıktan sonra nuri şahin'e dalaşır ve el hareketi yaptıktan sonra parmağıyla 3 rakamını gösterir üstüne bir de 0 ilave eder. 3-0. fazla yabancı değil di mi? peki bu podolskinin yaptığı bu durumda terbiyesizlik olmuyor mu? ırkçılık olmuyor mu?
şimdi geçmişsiniz karşımıza "nuri'nin yaptığı terbiyesizliktir, ezikliktir. 3-0 yenilmişsin bunun mu intikamını aldın aferin sana" diyorsunuz. saçmalamayın rica ediyorum. nuri, podolski'ye "kapak öyle değil böyle yapılır" demiştir.
podolski 3-0'ı gösterip el hareketini de esirgemezken sıkıntı yok, nuri podolski'nin önünden kayarak geçip gol sevincini kutlayıp yılın ayarını verince "nuri şahin terbiyesizdir" hasiktirin lan.
solcusun anladık tamam ben de solcuyum ama böyle ezik hareketlere gerek yok. solcu olmak demek türk düşmanı olmak demek değildir. ah be gerizekalılar...
(bkz: fikret doğan/#9646625)
futbolun gerçek güzelliğini golü attıktan sonra gerçekteleştirmiş oyuncumuzdur. podolski'nin yaptığı da nuri'nin yaptığı da şovun bir parçası.

edith piaf: mehmet demirkol gibi konuşmuşum eheh.
(bkz: nuri nin podolski ye verdiği inanılmaz ayar)
(bkz: ayar adamı)
podolski'ye hayatı boyunca unutamayacağı tarihi ayar vermiştir.
barbarlığımızı yine gösteren topçu. yazık.
abartildigi kadar mukemmel oldugunu dusunmedigim milli oyuncu.
tamam belki topu iyi kullaniyor, oyunu iyi okuyor ama mucadeleden kaciyor gibi.
ayrica fiziken guclu oldugunu da pek dusunmuyorum.