bugün

1997 yılında, iş adamı nuri cıngıllıoğlu tarafından yaptırılan ve süleyman demirel tarafından açılışı yapılan, eskiden süper lise, süper liselerin kalkmasıyla düz lise olmuş, kadıköy -içerenköy'de bulunan orta öğretim kurumu.

pek iyi bir namı yoktur. çevresinde iyi bilinmez. öğrencileri disiplinsiz görünür. başarı seviyesi iç açıcı değildir.

öğretmenlerin disiplinden anladığı daha ziyade kılık kıyafet üzerinde yoğunlaşmıştır. kravat yukarıda, gömlek içeride ise sorun yoktur.

sınıfları kalabalıktır.

okul binası çok büyük ve ferahtır. hatta o yüzden bahçeye çıkmaya bile çok gerek yoktur. koridorlar olabildiğine geniş ve aydınlıktır.

okul etrafında sürücü kursları öğrencilerine direksiyon dersi verir. çünkü çevresindeki yol trafiğe çıkmak açısından iyi bir başlangıç sayılır.
müdür yardımcılarının odasına giren öğrencisine çatık kaşlı sert bi ifadeyle "evet?ne var oğlum?" gibisinden insanı uyuz edici sözler söylediği okul.
yabancı dil eğitimini gayet iyi verirler.derslere odaklanıldığı takdirde ileride ingilizce kursuna gitmeye ihtiyacınız kalmaya bilir.
bir zamanlar benimde 1 sene kadar okuduğum okul demek isterdim ama gelin görünki okul demeye bin şahit ister bir sınıfta 62 kişiyle eğitim görmek, hocayı dövüp arabanın bagajına kilitlemek, 10 lu gruplar halinde ders vakti hocalarla beraber sigara partileri yapmak ve daha sayamayacağım kadar olumsuzlukların bulunduğu beton yığını.
ögrettiği ingilizce sayesinde dokuz eylül üniversitesinin 10 eylül 2008 tarihinde yaptıgı ingilizce muafiyet sınavını başarıyla gecmemi saglayan güzel okulum.
kadıköy ilçesindeki sürücü kurslarına gidenlerin direksiyon sınavı oldukları üç okuldan biri.
efenim bizim zamanımızda iyi sayılabilecek lakin daha zonra kayışı koparmış lisemsi yaşam alanı.
lise demeye bin şahit isteyen yerdir. mekteple alakası yoktur ve öğrencileri hayattan soğutur. öğretmenleri ise anlatılmaz yaşanır. 44ten 45 yapmazlar. sözlü zamanında not istemekten ağzınız diliniz kurur. kısacası imam hatip , meslek lisesi , sağlık lisesi seçeneklerinden bir tanesine dönüştürülmesi iyi olacaktır.

edit:teknik lise olmuştur efenim.