bugün

nuri abimizin fenomen olduğu gerçeğinin perçinlemiştiği andır...
"Son bir yılda hayatını kaybeden gençlere ve Soma’da vefat eden madencilere” Adanan ödül. Büyüksün Nuri reyiz.
cnn international in haber olarak bildirim göndermesi* kadar beni şaşırtmıştır. ne bilim ilk defa böyle bir haber geldi.
kültür bakanlığından aldığı katkılarla ikinci kez gerçekleşen durumdur. hayır hükümetten aldığı destekle film çekip sonra da böyle triplere girmiyorlar mı. neyse efendim; akp dönemiyle gelişen sinemamızda gerçekleşen bir uluslararası ödül dahadır.
cannes gündemini takip edenler için şaşırtıcı olmamıştır. tebrikler nuri bilge ceylan, haluk bilginer ve diğer ekip elemanları.

edit: (bkz: eksileyene entry girsin)
Gururlandırmıştır. inşallah daha nice nice ödüllere.
gurur duyduğumuzdur ayrıca (bkz: cannes ın gediklisi)
Takdir ettik, mutlu olduk devamı gelir inşallah
üniversiteler, önüne gelene fahri doktora dağıtmaya başladığından bu yana; spor, sanat ve bilimde alınan ödüller, doğrusu daha bir anlamlı gelmeye başladılar.
Nuri Bilge Ceylan'ı gönülden tebrik ediyorum. Başarı çok güzel ama önemli olan devamını getirmek. Umarım onlar da bir Mazhar Fuat Özkan gibi yıllarca hiç dağılmadan yollarında devam ederler.
mutlu edicidir,gurur duyulasıdır,nuri bilge ceylan'ı bir kere sevmektir.
ödülden ziyade diyemem gerçekten de önemli bir ödül tebrikler abi ama o duruş adama "adamsın nuri" dedirtiyor. bu samimiyeti de bana sağlayan bütün güzel duruşlu yüreği ve bileği solda hep havada olanlara abilere teşekkürlerimi sunduğum başlık. sana da teşekkürler yazar.
ülke gündemine bir hazırlık maçı kadar oturmayan sevindirici Haber. Dünyanın en en en iyi yönetmeninin elinden ödül alıyorsunuz. nasıl bir gururdur. tebrik ediyorum.