bugün

nuh un ankara makarnasından daha az reel bilgiye sahip bir kitaptır. varsayımlara, kişisel görüşlere dayanır.

ama nuh un ankara makarnası nın arka yüzünde besin değerlerinden tutun içeriğe kadar bir çok gerçek bilgi verilir.

velhasıl; nuh un ankara makarnası nın arka yazılarının içeriği nur un risalesinden üstündür.
okurları* an itibariyle sözlükte çılgın atan kitapçıklar serisidir.

aslında kimse okumazda okudum ayağına kendisine marjinal fayda sağlar, kafasına göre cemaatte ortam falan yapar.
adı nur olan birinin tuttuğu günlük gibi bişey olsa gerek, daha öte bir anlam ifade etmedi bana.
okumadım, bu yüzden yorum yapmak istemem ammaa gel gör ki bu kitabı kur'an ile kıyaslama küstahlığında bulunup utanmasalar bu kitap daha evrensel diyebilecek o kadar çok * kişi tanıyorum ki yazık günah.

(bkz: etmeyin eylemeyin)
ağdalı bir dille yazılmıştır. imla ve gramer sıfır seviyesindedir. şer-i olarak bir değeri yoktur. sadeleştirilmesine en çok nur cemaati karşı çıkar çünkü okunacak hale getirilince içinde okumaya değer birşey olmadığı ortaya çıkacaktır.
türkiye de 100 defa külliyatın tamamını bitiren kişilerin var olduğu bilinen muhteşem risalei nur külliyatı.