bugün

feriştah ın kazma kocası.
feriştahın resmi eşi olmakla birlikte kendisi oduncudur.
anadali oduncu manavlik olmakla beraber ara sira feristah'in kocasiymis gibi bize hissettirildigi de olmus tip.
(bkz: ginali guzum)
hıı deyince öküzleri kendine gıptayla baktıran adam.
(bkz: neeeyyy gac paraaa)
(bkz: farketmez abi)
- aşkım bu aralar çok numan oldun.
- bi saniye aşkım.

- alo numan ne lan biliyo musun?
- numan şey abi beşiktaş ın forvet oyuncusu.
- yok olm o değil o numa. * numan diyorum ben.

- bilmiyorum aşkım ben numan ne demek.

diyaloğunda irdelenen kelimedir.
acı hayat adlı dizide terzi adlı karakterin tek gözü görmeyen, değişik bir çakıya sahip, o çakıyla kendine has bir imza oluşturmuş, her şeye farketmez abi diye cevap veren bir tip.
arapça, kan anlamındaki kelime.
o şimdi mahkum filminde burhan öçal'ın canlandırdığı karakter.
çıplak poz veren erkek.
aci hayat dizisi basladigindan beri 'favori' karakterim olan, bastan kotu adamlarla 'farketmez' edalariyla takilan, fakat oteden beri bir iyilik potansiyelini bakisinda ve hallerinde tasiyan, suyu sert akan bir dere gibi gorunse de, aslinda yuregi bir gul yapragi kadar narin olan, koyden geldim sehire yigididir ve en az miroglan kadar da yakisiklidir, yersen. simdi miroglan'in, pardon kosovali'nin sag koludur. bir de bir reklamda oynadi simdi. cikolata reklaminda pasaport kontrol memuru. ama reklamda 'favori'leri dizideki gibi okkali kalin cikmamis.
feristah'in surekli sarfettigi kelimede ismi gecen sahsiyet
gule gule numann derdi bir zamanlar..
(bkz: numan kurtulmus)
(bkz: bir demet tiyatro)
imam-ı azam'ın gerçek ismi, ayrıca çok koyu(kan) kırmızı(sı) gelincik çiçeği anlamına gelir.
feriştah yenge tarafından sürekli aşağılanan sümsük kocası. adamın internette resmini bile zor buldum. o kadar silik.

--spoiler--
feriştah: karşıdan karşıya geçerken sağına soluna bakma emi?
--spoiler--

http://www.google.com.tr/...ed=1t:429,r:69,s:20,i:334
tanıdığım en salak erkeğin adıdır.
pascal numa(n).
komik bir erkek ismi.
Tarz bir isim.