bugün

firavun'un ve karun'un uşağıdır. firavunu da karunu da ben demiyorum, daha önceden kendisi diyordu. ayrıca bugün "Ne yaparlarsa yapsınlar, köprülerimizi de yapacağız, yollarımızı da yapacağız" ve "Milletimiz Allah'a çok şükür güzel bir sınav veriyor" sözleriyle milletle kafa da bulmuştur.
Bende korumalarla gezene ohh numan kurtulmuş olan yine vatandaşa olmuş derim.

(bkz: dikkat laf cambazlıği)
Acaba kendi sevdiklerini kaybetse "çok şükür güzel bir sınav oldu bize." mi derdi diye düşündüğüm insan.
resmen bizimle başak tarlası geçen insan.
sözleri çarptırılarak itibarsızlaştırılmaya çalışılan efendi bir insan. kim bakıyorum bunlara haşhaşiler ve kemalistler. siz kendi aranızda eğlenin. biz numan abimizi tanırız.
Bunu görünce aklıma hep tvde bayramlarda seyranlarda din sömürüsü yaparak kamyonlarca para kazanan adam geliyor. Bayağı benziyor herif yahu.
bu da Davutoğlu gibi değerli bir insan. ama, bu kişiler doğru hükümet ve yönetim değil maalesef.

politik döneklikler bu insanların yapısına uymuyor; ciddi yıpratıyor.

şu anda bir iktidar enstrümanı olduğu için, boş boş konuşmaları biraz itibarsızlaştırıyor.

neymiş; geniş pencereden bakacakmışız; asıl resmi görecekmişiz.

resmi söyleyeyim;

13 yılda, ülkenin ağzına sıçtınız. doymak bilmeyen, kendiniz bile yönetemediğiniz bir rantsal çark yarattınız. belli bir kafese hapsedilmek üzre olan terörü serbest bıraktınız.

dedik ki;

bunları yok edelim. insan hakkı, minsan hakkı önemli değil; zira terörist insan değildir. son otuz beş yılda ölen askerimiz, polisimiz, korucumuz ve sivilimiz insandır.

bölgedeki ekonomik kayıptan bahsetmiyorum bile; zira hayatını kalleşçe bir bombaya kaybeden 20 yaşında çocuk için ekonominin bir anlamı yoktur.

bu yok etme sürecinde ülkemize uygulanacak tüm yaptırımlara, sıkıntılara katlanırdık biz. vatanseveriz, türküz, insanız. şimdi, önü alınamaz şekilde ülkeyi uçurumdan aşağı yuvarlıyorsunuz.

bölücü terör, bizi sıkıntıya sokuyor. biz, badem bıyıklı 27 yaşındaki müteahhit kardeşlerimiz gibi 100 liraya daire maledip 1000 liraya satamıyoruz. zaten bir sınırdan sonra normal firmaların o işlere girme imkanı yok.

doğudaki kaçak, kaçakçılık, vergi dışılığın tüm yükü omuzlarımızda. ne alırsak vergini kesiyorsun. ama oradaki kör kuyuya ne teşvikler ne ek ödemeler ne destekler gidiyor.

neyse, uzatmanın manası yok.

terör konusunda bir önerim olacak. idamı yeniden uygulamaya koyalım. bunları cezaevlerinde beslemeye gerek yok. canına, vatan toprağına, milli birlik ve bölünmezliğine kast eden adamı direkt indireceksin. evet, yaş kuru riski var ama o yaşların maalesef bizim analarımızın göz yaşları karşısında bir ehemmiyeti yok. harcanabilirler. bu çoğu arkadaş tarafından dile getirildi, ama ben bunu bir hezeyanla ya da duygusal tepki olarak dile getirmiyorum. çözüm süreci, iyileştirme çabaları, oradakileri insan kabul edip yapılan yardımlar; hepsi boşa çıktı. dün uyduda şans eseri bir pkk kanalına denk geldim; hani kürt demeyeyim de genelleştirmeciler sulanmasın. Demirtaş bir meydana çıkmış konuşuyor, ekranda bir sürü anlayamadığım yazı ama sol alt köşede öz yönetim yazıyor vb. değer mi.

yapılabilecekler sınırlı artık.
(bkz: dönek).
Über açıklamalar yapabilen hükümet yetkilisidir. Her aciklamasi olay, trajik. Böyle yapma amaci acaba gundemi saptırmak mi?
Über açıklamalar yapabilen hükümet yetkilisidir. Her aciklamasi olay, trajik. Böyle yapma amaci acaba gundemi saptırmak mi?
banane bundan.
allahını seversen sus ya!
Pelikan bildirisine göre olacağı bir şey yok. Sinyali verilmiş. Sen nasıl cb makamını küçümsersin gafil.
mümkün değil.

sizce rte davutoğlu gibi birisine güvenmezden, bu makamı gidip kurtulmuş'a vermeye cesaret eder mi?
parti içerisindeki yetkinliği nedir bilemem ama karakteristik olarak güçlü bir adam, erdoğan'ın isteyeceği türden bir başbakan değil.

tükürdüğünü yalayıp sırf başbakan olabilmek için "firavun" dediği adamın boyunduruğuna girdi ama 2. kez hayal kırıklığı yaşayacak.

derdine yansın.
muhtemelen bir hafta önce bu adam başbakan olur diye yazmıştım.
bir de benim evliyalığıma inanmazsınız
sizi zındıklar sizi.
Kendisi turisttir. Rte de kahramanmaraş dondurmacısı. Uzatıp uzatıp vermiyor amk ahaha. Reva buna.
mevcut olasılıkların içinde en iyisidir. liderlikte imaj ne dersen de önemli.. diğern en yakın adaylar olan bekir bozdağ'ın limon yemiş suratı, binali'nin uyuşuk konuşması ve kumarbaz oğlu bu makama uygun değiller. ayrıca damat berat albayrak gibi bir ismi getirip kendi partililerini bile küstürmek gibi bir hamle yapmazlar herhalde.
benim gördüğüm yeni başbakan.
olabilecek akp mantığı ile en mantıklı kişi.
yoksa bunların hiçbiri ülkeyi yönetemez orası ayrı.
bakın aramızda hain ve sinsi akpliler olabilir diyen insan akp'ye başbakan olacak iyi bakın.
Ahmet Davutoğlu'nun istifa etmesi halinde Başbakanlık koltuğuna geçme ihtimali en yüksek olan kişi ve şuanki Başbakan yardımcısı.
başbakan silik birisi olacaktır. numan olmaz o yüzden. ya binary ya yozgatlı olur. numan her ne kadar saadete satış yapmış olsada arada teyyoyu dinlemediği olur.
ben kurtulamadım.
'Profili dusuk başbakan' tanımına pek uymamaktadır. belki orta karar denebilir ama Tayyip aslında içten ice paralelci ve düşman olarak görüyor onu. Basbakanliga yakışacak gibi dursa da uzun adamın ona güvenip seçeceğini tahmin etmem. Ahmet Davutoğlu senaryosunun benzeri yaşanabilir çünkü. O yüzden ismet yılmaz veya bekir bozdağ tarzı tam biat etmiş, edecek kişilerden biri gelecek gibi duruyor.
bence başbakan olacak.